Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Sigma 500mm F4.5 EX APO DG a.. N200-400 f/4

    Niestety bardzo ciężko znaleźć cokolwiek informacji o tym szkle..

    Niby przeczytałem ze 2 opinie że jest ostra, ale..

    ..ale mam nadzieję że teraz jest już więcej właścicieli i byłych właścicieli którzy mogliby coś więcej o tym szkiełku powiedzieć.

    Oczywiście sama cena raczej podpowiada że do jednego z grali jak N500/4 nie ma co porównywać, ale po ewentualnej niewielkiej dokładce mamy już N200-400 VR (1) który jest raczej bardzo chwalony..

    Uprzedzając pytania - po co? - chciałbym po prostu spróbować sił i cierpliwości przy jakimkolwiek ptactwie...
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  2. #2

    Domyślnie

    Jeszcze niedawno poważnie rozważałem zakup 500/4,5. Jak by była wtedy dostępna na e-bay za max 12k to bym wziął. 200-400/4 nie rozważałem do ptactwa, prędzej 300/2.8. Zdecydowałem jednak dozbierać do 500VR
    Przejrzałem cały net o tej sigmie, MASĘ zdjęć na flickr i oceniłem to szkło jako dobre. Dobry stosunek jakość/cena i lepszy obrazek od 150-600S. Ładny bokeh. Najbardziej się obawiałem o farbę na tym szkle, że będzie złazić jak z mojej S150HSM - szkła prawie nie używam a wygląda jakby było solidnie maltretowane. Z tego co widziałem, są dwie wersje - jedna jest bardziej gładko wykończona a druga ma tą podejrzaną powłokę na sobie. Szukanie jakiejkolwiek na nikona jest ciężkie a co dopiero tej z gładszą powłoką - darowałem sobie. (Jak do końca jest w tym modelu z tą powłoką - czy rzeczywiście jest jakiś problem - to by się trzeba spytać kogoś kto ją ma)
    pozdrawiam Michał Bartkowiak
    D500; D300s; T12-24; N35/1,8G; N50/1,4G; N85/1,6; S150/2,8HSM; N600/4 VR; kenko 1,4x telepro300 dg; INDURO GIT 403 + MF393+Triopo B-3

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Michał za fajną rozbudowaną wypowiedź! Doceniam że pomimo braku korzystania dość rozbudowanie przekazałeś swoje odczucia/sprawdzenia!!


    Teraz na alledrogo była za 10kzł, a ja miałbym ją nawet troszkę taniej więc chyba rzeczywiście spróbuję. 500VR to nie moja liga więc w tym kierunku nawet się nie rozglądam..

    Co do farby i powłoki to wiem o czym mówisz bo posiadałem 2 30ki 1.4 na DX. Rzeczywiście ten "meszek" schodził od leżenia na półce, a 'gładka' wersja wyglądała cały czas idealnie..
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też w swoim czasie się tej Sigmie przyglądałem. Po kilku testach (niezbyt precyzyjnych jednakże) wybór padł na Nikkora 200-400 właśnie. Wydaje mi się, że jednak jakość optyczna Nikkora jest lepsza, a VR sprawia, że tym szkłem da się czasem focić z ręki, czego w przypadku Sigmy chyba bym nawet nie próbował...
    Krzysztof W.
    D500, D300S, F8, S10-20, S18-35, N16-80, T45, S50-150 OS, N200-400 VR, SB600, SB800 i jeszcze parę innych zabawek...
    nick-on.photler.com

  5. #5

    Domyślnie

    @boeing jeśli chcesz to mogę Ci podesłać kilka nef-ów z tej sigmy, zdjęcia na w pełni otwartej przysłonie, z ręki (miałem ją przez moment wypożyczoną na testach organizowanych przez sigmę-centrum).
    Moim zdaniem szkło niezłe, ale porównania do 200-400 nie mam.

  6. #6

    Domyślnie

    poszło PW. Dzięki z góry!
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  7. #7

    Domyślnie

    Jak chcesz pobawić się sigma zapraszam do warszawy.miałem 200-400 i zdecydowanie moim zdaniem lepszy zdecydowanie jest nikkor.szybszy i bardziej uniwersalny bo zoom ale sigmie poza ostrzeniem od 4m nie wiele mogę zarzucic.nawet z ręki daje radę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •