Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Question Zmiana DX --> M4/3?

    Witajcie koledzy/koleżanki,

    Piszę, ponieważ liczę na pomoc w wyborze...
    Mianowicie posiadam D7100, Kita 18-55, Sigmę 30mm 1.4 HSM, N 85/1.4G, oraz SB-900 do świecenia. Ogólnie jestem zadowolony ze sprzętu. Brakuje mi kolorów (wychodzą blado. Wiem, że jest cała masa tego typu "narzekań" w necie , jakiegoś UWA, i tele. Już jakiś czas temu wpadły mi w oko sample z OM-D E-M10. Oczarowały mnie AF, kolory w JPG, DR, i ostrość obrazka (chociaż ostatnie to chyba hipokryzja z mojej strony bo też podoba mi się nieosiągalna dla mnie głębia FF . W zeszłym miesiącu urodziły mi się bliźniaki i spadł na mnie niczym grom z jasnego nieba temat wagi i gabarytów sprzętu a narzeczona ani myśli brać Nikona na spacerki.
    W związku z tym liczę na waszą pomoc. Czy sprzedać wszystko i kupić za zarobiony pieniądz M10 lub innego bezlustekrowca z jakimś naleśnikiem? Jestem w stanie osiągnąć podobną jakość obrazka i wysokie ISO na M4/3? Niestety nigdy nawet nie trzymałem bezlusterkowca w ręku... Śledzę temat od pewnego czasu i co raz częściej spoglądam w kierunku "Mikrusów".
    Były D90 i D7100 wraz ze szklarnią - Obecnie X-T1 + 35mm 1.4

  2. #2

    Domyślnie

    zacznij od pomacania łapami jakiegoś micro43.
    i w zależności od wyniku tego macania rozpocznij dywagacje na temat.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    zacznij od pomacania łapami jakiegoś micro43.
    i w zależności od wyniku tego macania rozpocznij dywagacje na temat.
    Dokładnie tak. Narzeczona zapewne (jak to dziewczyna) ma pewnie mniejsze łapki, ale jeśli masz zamiar też go używać zwróć m.in. uwagę na wielkość przycisków, a zwłaszcza kółek sterujących itp. - w wielu bezlusterkowcach projektowane są pod drobne dłonie Azjatów. Z opisów i sampli OM-D wyglądają na dosyć udaną serię, lecz po wzięciu do ręki na mnie jeden z nich robił wrażenie konstrukcji bardzo delikatnej. Jeśli taki aparat ma się prócz tego bujać w damskiej torebce, kieszeni płaszcza, koszu dziecięcego wózka (czy później spacerówki), to lepiej też IMHO by nie był zbyt cenny (czego akurat o OM-D chyba raczej nie można powiedzieć).

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za rady. Podjadę jutro do jakiegoś FJ i pomacam coś. Napomkne, że głównie ja będę użytkownikiem tego aparatu więc chętnie przeczytam jakieś opinie na temat jakości obrazka w stosunku do D7100. Pozdrawiam
    Były D90 i D7100 wraz ze szklarnią - Obecnie X-T1 + 35mm 1.4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walenhovv Zobacz posta
    Mianowicie posiadam D7100, Kita 18-55, Sigmę 30mm 1.4 HSM, N 85/1.4G, oraz SB-900 do świecenia. Ogólnie jestem zadowolony ze sprzętu. Brakuje mi kolorów (wychodzą blado.
    Zdawało mi się, że Nikon ma dość mocno nasycone kolory.
    Może wystarczy pobawić się balansem bieli ??
    Jeśli porównujesz swoje zdjęcia z tymi z netu to pamiętaj, że często są one obrabiane.
    Kilka prostych operacji na komputerze czyni cuda.
    Aha i Oly ma domyślnie bardzo mocne wyostrzanie wiec zdjęcia mogą sie wydawać bardziej ostre niż są.
    Na Twoim miejscu zostawiłbym obecny sprzęt na "poważniejsze zdjęcia",
    a na zdjęcia spacerowe dzieciaków to fajnym zestawem jest Panasonic GM-1 plus stałka np. 45mm 1.8
    Ten aparat jest dużo mniejszy niż OM-D i moim zdaniem ma wyraźnie pewniejszy AF.
    Tyle, że nie ma tylu pokręteł klawiszy, często trzeba zaglądać do menu.
    No i sporo osób woli pewnie kolory Olympusa.

  6. #6

    Domyślnie

    różne odpowiedzi, i ciężko doradzić. D7100 jest świetny i ja bym się nie zamieniał. W zeszłym roku stałem przed podobnym dylematem, z tym, że ja miałem D90. przesiadłem się na Sony A6000 z racji tego, że olek sporo droższy i bardzo mi nie leży jego wygląd i ergonomia. trzeba mieć małe łapki do tego aparatu, a w sony jest o niebo lepiej. musisz sam zbadać w jakimś sklepie.
    Co do zdjęć, to tak jak piszą- w necie są pokazywane ulepszone. Z nikona jakie zrobiłem- takie mam bez jakiejkolwiek obróbki. Z bezlusterkowca też nie obrabiam, za to więcej kasuję.
    A6000 + SEL20f2.8 + Zeiss 16-70

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walenhovv Zobacz posta
    Dzięki za rady. Podjadę jutro do jakiegoś FJ i pomacam coś. Napomkne, że głównie ja będę użytkownikiem tego aparatu więc chętnie przeczytam jakieś opinie na temat jakości obrazka w stosunku do D7100. Pozdrawiam
    A może jakiś bezlusterkowiec Fuji? Na forum jest dosyć interesujący wątek dotyczący sprzętu tej firmy (więcej się tam dzieje niż na forum Fuji Klub), a jakość obrazka jest bardzo dobra.
    Co do obiektywów - kit 18-55/2.8-4 jest bardzo dobry optycznie i świetnie wykonany, również 35/1.4 jest super.
    Trzeba by tylko zastanowić się czy chcesz korpus a la rangefinder, (X-Pro1, X-E1/X-E2) czy wolisz styl lustrzankopodobny (X-T10, X-T1).
    Jest jeszcze budżetowa linia X-A i X-M, ale dla osoby przyzwyczajonej do lustrzanki kadrowanie na zombie może być przeszkodą (dla mnie jest, więc zdecydowałem się na X-T1).

  8. #8

    Domyślnie

    Tomek67
    Bardziej chodzi o ustawienie profilu myślę, ratowałem się obróbką w LR ale ostatnio nie mam na to czasu. Panasonica oglądałem ale ergonomia jest jednak dla mnie istotna.

    Krytiano77
    Zmartwiłeś mnie opinią o wielkości Olka... mam prawie 2m i czasem D7100 był "za mały" bo potrafiłem zasłonić wspomaganie AF.

    Merde
    Nie upieram się na Oly, po prostu wpadł mi w oko jako pierwszy. Systemów nie jestem jak na razie "skażony".
    Wróciłem właśnie z pobliskiego FJ, Na wystawie był X-T1 i muszę przyznać, że dobrze pomyślaną ma klawiszologie. fajnie się prezentuje a był właśnie z KITEM 18-55. Mimo, że nie jest przesadnie duży to sprawia wrażenie solidnego. Niestety nie wiem czy po sprzedaży wystarczy mi na body z tym kitem. Korpusy "rangefinderowe" raczej odpadają ze względu na wielkość i ergonomię. Muszę zobaczyć ile +/- jestem w stanie dostać za aktualny stuff i przemyśleć czy wystarczy na Te jedynkę.
    Były D90 i D7100 wraz ze szklarnią - Obecnie X-T1 + 35mm 1.4

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam panasonica gx7 i jest super. Robi ładne zdjęcia, jest mały, wygodny, ma wizjer (!) i potrafi go obsługiwać moje 2 letnie dziecko. Mam do niego najgorszy z testowanych przez photozone kiedykolwiek obiektywów i jestem bardzo zadowolony.

  10. #10

    Domyślnie

    Blade kolory z D7100? Dziwne. To musi być kwestia ustawień. Ja wybrałem Nikona do fotografowania dzieci właśnie m.in. z powodu "wesołych" kolorów (nawet jpegów) - i się nie zawiodłem.
    Również myślałem nad bezlusterkowcem Olympusa (E-pl5). Nie zdecydowałem się na niego m.in. przez jego bardziej "przyziemne" (choć być może przez to bardziej "realistyczne") podejście do kolorów.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •