Close

Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 89
  1. #41

    Domyślnie

    @kri-kri

    Gonzo ma pokazać jakieś źródła?! Gonzo sam jest źródło, nawet jak gada od rzeczy!!!

    No, a poważniej, to nie bierz tego co pisze na serio. Często gość się zaperza i brnie w jakieś księżycowe teorie, a jak się go przyłapie, to zaczyna bluzgać, czepiać się słówek i tłumaczyć swoje teorie jak w poście 3 piętra wyżej, z którego nic nei wynika, tak jest napisany jasno. Jak używa słowa 'bredzi' w stosunku do interlokutora - znaczy, że sam nie jest pewny, więc uważa, że jak krzyknie, to mu bardziej uwierzą. A jak spytasz co to za głupoty, to powie, że nic nie rozumiesz i on nie będzie tłumaczyć.

    Ot, lokalna ciekawostka, nei warto dyskutować.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuuubu Zobacz posta
    Witam, mam do Was pytanie... zajmuje się fotografia wnętrz i ogólnie pojętą fot nieruchomości z otoczeniem, bardzo często w pełnym słońcu, a prywatnie portrety. Do tej pory używałem d610 + N18-35 i w sumie jest ok, tylko tak szczerze mówiąc zastanawiam sie nad drugim body... i tu pytanie czy do moich zastosowań nie wystarczy mi np d7100 + np T11-16/20, T 12-24 ? pytam bo nigdy nie używałem d7100. zastanawiam sie czy jest sens pakować się w FX do tych zastosowań...a jeśli FX to myślałem nad d600/d700 ale raczej d600 ze względu na matryce. wiec wybór sie ograniczył praktycznie do d7100 a d600...jak uważacie?
    Popieram radę kolegi czb - zamiast kupna kolejnej puszki lepiej zainwestuj w porządne szkło z tilt-shiftem. Ten Nikkor: https://www.youtube.com/watch?v=7Xu1J991-5Q, to byłoby to co potrzebujesz, jeśli zajmujesz się profesjonalnie fotografią architektury z zewnątrz i wewnątrz.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Popieram radę kolegi czb - zamiast kupna kolejnej puszki lepiej zainwestuj w porządne szkło z tilt-shiftem. Ten Nikkor: https://www.youtube.com/watch?v=7Xu1J991-5Q, to byłoby to co potrzebujesz, jeśli zajmujesz się profesjonalnie fotografią architektury z zewnątrz i wewnątrz.
    Jak bym miał się tym zająć naprawdę na poważnie kupiłbym Canona i TS-E 17mm. 24 mm to jednak bardzo wąsko szczególnie przy wnętrzach.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    24 mm to jednak bardzo wąsko szczególnie przy wnętrzach.
    Ufff, dzięki ze to napisałeś. Jakbym ja zaczął mówić że do wnętrz to za mało pomimo pochyłu, byłoby że znowu staję okoniem i obiektywom T/S rzucam kłody pod bagnety na ich drodze do sławy - popierając raczej coś szerszego, niż pochylanego...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #45

    Domyślnie

    @2pompony, @kri-kri:
    To wytłumaczcie, jak to możliwe, że zoom ze zmiennym światłem przy ustawionym f/8 zawsze robi zdjęcia przy f/8... a inny obiektyw ma tego nie potrafić...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #46

    Domyślnie

    Idźże chłopie poczytaj wzory, zrozum je potem i dopiero wtedy zabieraj głos, bo tylko denerwujesz ludzi ignorancją i mętniactwem.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    @2pompony, @kri-kri:
    To wytłumaczcie, jak to możliwe, że zoom ze zmiennym światłem przy ustawionym f/8 zawsze robi zdjęcia przy f/8... a inny obiektyw ma tego nie potrafić...
    Zdjęcia robi, ale nie trzyma ekspozycji.
    Ustaw obiektyw na nieskończoność, postaw aparat przed białą ścianą (ekranem kompa itp), ustaw paramerty manualnie, tak żeby nie było przepaleń. Zrób zdjęcie na nieskończoności i przy ustawieniu minimalnej odległości. Przy typowym obiektywie to drugie będzie niedoświetlone o ok 1/3EV. Im obiektyw ma mniejszą minimalną odległość, tym większe niedoświetlenie.
    Ponieważ w obiektywie o skali 1:1 niedoświetlenie wynosiłoby 2EV, to elektronika obiektywu informuje o tym body. W efekcie obiektyw jest domykany do mniejszej wartości niż to jest napisane. Jak ustawisz f/8, to przy skali 1:1 obiektyw domknie się tylko do f4. Ale jak ustawisz f2.8, to aparat pokaże f5.6, bo nie może się bardziej otworzyć (do f1.4)
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #48

    Domyślnie

    TOP, powiedz mu tyle: z definicji (bo taka jest, kurna, fizyka) każdy, powtarzam i podkreślam: KAŻDY obiektyw traci na jasności wraz ze zmniejszającą się odległością ostrzenia.

    Tylko czasem się to pomija, bo maleje stosunkowo mało, a czasem nie można pomijać, bo maleje zbyt dużo (jak w obiektywach makro). Niech to przyjmie z definicji, bo inaczej nie da spokoju. A wspomnij mu o transfokatorach, to się czegoś naczyta, pomiesza i zacznei zadawać 'podchwytliwe' w swoim mniemaniu pytania i się dyskusja nie skończy...
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 07-09-2015 o 14:17
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Jak bym miał się tym zająć naprawdę na poważnie kupiłbym Canona i TS-E 17mm. 24 mm to jednak bardzo wąsko szczególnie przy wnętrzach.
    Z 24 mm można b. łatwo robić panoramy wnętrz - aparat w pionie i przesuw w poziomie. Zaletą jest brak zniekształceń. Bo Nikon jeszcze się nie dorobił 17 TS, chociaż coś jest w drodze: http://translate.google.com/translat...-04-25&act=url

  10. #50

    Domyślnie

    Tym sposobem można wnętrza robić i 50-tką... To, co nie uchodziło 20 lat temu (zbyt szerokie kąty) teraz nie tylko jest do przyjęcia, ale nawet stwarza odpowiednią atmosferę. Po prostu gusta ewoluują wraz z pojawianiem się nowych możliwości.

    Pamiętam, że ludzie kiedyś wydziwiali, że 35 mm (na małym obrazku) już znacząco zniekształca, a na 28 nie mogli patrzeć i mówili, że rybie oko jest nie do zniesienia. A teraz mając odpowiednio szeroki kąt należycie skorygowany (i wiedząc jak ustawić aparat na statywie) można z powodzeniem robić nawet ciasne wnętrza, byle umieć...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •