Close

Strona 25 z 26 PierwszyPierwszy ... 1523242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 257
  1. #241

    Domyślnie

    @up

    Tym razem kupowałem przez internet, więc sprzęt wróci do sklepu i tyle. Nie mam zamiaru ani sił użerać się ponownie z serwisem Nikona.
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  2. #242
    Oszczędny w słowach Awatar Ted68
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Lubelszczyzna
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    W dniu dzisiejszym przyjechał do mnie całkowicie nowo zakupiony przeze mnie D7200
    Tak z ciekawości- co Cię skłoniło do ponownego zakupu tej puszki.
    Ja ze swojej jestem zadowolony (może dlatego, że wcześniej wielokrotnie już czyściłem matryce w różnych nikonach, zawsze samodzielnie, a ponadto raczej nie używam przesłon wyższych niż 8-11), ale czytając Twoje wcześniejsze wypowiedzi, nie spodziewałem się takiej wierności modelowi
    NIKON SONY i ...RICOH

  3. #243

    Domyślnie

    Faktycznie twardziel z Ciebie. Po przebojach z jednym D7200 pakować się w drugi? U mnie by to nie przeszło. BTW czy podchodzisz do trzeciej próby?
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 18-05-2016 o 19:36 Powód: literówka

  4. #244

    Domyślnie

    Bo pomimo problemów jako przysporzyła mi ta puszko po prostu ją uwielbiam - jak dla mnie świetna ergonomia i obrazek z odpowiednimi obiektywami.

    Odpowiadając na powyższe pytanie, tak mam zamiar dać jej 3 raz szansę - to już będzie ostatnia, zarówno dla samego modelu jak i całej firmy Nikon.
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  5. #245

    Domyślnie

    Również podziwiam.
    Ja zrobiłem przesiadkę i ost oglądam ponownie czerwonych. Ale nie chce mi się ładować kasy w 80D. Sprzedać, dopłacić, kupić.

    Przesiadka i taka wtopa. Szkoda. Zobaczę co będzie dalej, ale N zaliczył minus na wejściu.
    O problemem z olejem słyszałem przy D7000. Coś było z 7100 i liczyłem że przy 7200 żadnego problemu nie będzie.
    Świetna puszka bez wad, ale pomyliłem się.

    Jakbym przed zakupem poczytał forum, to bym nie kupił N. Jak nie guma, to olej.

    Miałem 4 aparaty z seri XXXD, miałem 50D, 60D, 70D i żadnych problemów z gumą, plamami itp.
    Ostatnio edytowane przez luck1985 ; 20-05-2016 o 22:42

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    Bo pomimo problemów jako przysporzyła mi ta puszko po prostu ją uwielbiam - jak dla mnie świetna ergonomia i obrazek z odpowiednimi obiektywami.

    Odpowiadając na powyższe pytanie, tak mam zamiar dać jej 3 raz szansę - to już będzie ostatnia, zarówno dla samego modelu jak i całej firmy Nikon.
    A co zrobiłeś z tym pierwszym?
    Nikon

  7. #247

    Domyślnie

    Od poniedziałku również jestem posiadaczem D7200, niestety niezbyt szczęśliwym. Po około 300 zdjęciach wystąpił w moim egzemplarzu problem z plamami na matrycy. Szok! Na szczęście kupiłem w Euro i z tego co wyczytałem mam jeszcze możliwość zwrotu do sklepu. Będę musiał się przeprosić ze staruszkiem D5000.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Nikon d7200, Nikkor 18-140, Nikkor 40 mm, Nikkor 35 mm, Nikkor 10-20

  8. #248

    Domyślnie

    Muszę uzupełnić wcześniejszej posta. Jako że nie znalazłem innej alternatywy w cenie mojego D7200 zdecydowałem się na inne rozwiązanie problemu. Poczytałem wątki na temat czyszczenia matrycy, kupiłem płyn Rotin, szpatułki i wziąłem się do roboty. Okazało się, że nie taki diabeł straszny...płyn szybko wysycha i nie zostawia żadnych smug. Proces powtórzylem 3-krotnie zużywając 3 szpatułki i niewielką ilość płyny. Matryca czysta, żadnych plam, kropek, czy innych badziewi, tylko pstrykać.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Nikon d7200, Nikkor 18-140, Nikkor 40 mm, Nikkor 35 mm, Nikkor 10-20

  9. #249

    Domyślnie

    Czyli, jak się człowiek czegoś nauczy, sprzęt staje się OK. A w przeciwnym razie, narzeka się i biadoli kilka lat ( tak prawdę mówiąc bez sensu ). Chyba sam wyciągnąłeś odpowiednie wnioski z tak długo i uporczywie wałkowanego problemu. Mam d7000 foty są OK, a jak potrzeba również sam czyszczę optykę i konserwuję elektronikę. Tych wszystkich " malkontentów " w tym naszym kraju, wysłałbym ponownie do " klasów ", bo zanim zacznie się "psy wieszać " na czyjejś technice, najpierw samemu należy pokazać, że się coś potrafi, a nie od razu wkraczać " ze słomą w papciach " w kompetencje japońskich inżynierów. Tak prawdę mówiąc my Polacy moglibyśmy im co najwyżej sprzęt fotograficzny NOSIĆ na szerokim pasku - (cóż my potrafimy zrobić dobrze - nie spieprzając tego ) - chyba jest tych naszych osiągnięć technicznych mniej niż " kot napłakał " - pozdro

  10. #250

    Domyślnie

    Odświeżam.
    Zauważyłem niestety plamki u siebie. Zwłaszcza na fotach nieba i to już przy f8-9. Z tego co widzę jest troszkę pyłku na lustrze więc muszę kupić gruchę i spróbować to odessać.
    Jednak pytania:
    - czy faktycznie jeśli nie uda się odessać to można śmiało dmuchnąć? Bo boję się, że jak dmuchnę to te pyłki wpadną gdzieś głębiej, np. na matrycę (choć ona nie wiem w jakim jest stanie)
    - dlaczego z poziomu aparatu nie mogę wybrać podniesienia lustra? znalazłem tą opcję, ale jest na szaro; mogę wybrać tylko "czyszczenie matrycy", ale to kompletnie nic nie daje

    No i pytanie o gruchę.
    Czy taka wystarczy:
    https://allegro.pl/oferta/duza-grusz...-xl-9103173820
    czy może taka
    https://allegro.pl/oferta/gruszka-do...oya-8538513430
    a może obie są nic nie warte? Jeśli jest coś lepszego, proszę o info bo nie chcę niepotrzebnie wydać kasy więc wolę od razu kupić coś co spełni swoją rolę i nie narobi więcej złego niż dobrego.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

Strona 25 z 26 PierwszyPierwszy ... 1523242526 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •