Close

Strona 2 z 26 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 257
  1. #11

    Domyślnie

    Byłem dziś u znajomego, który serwisowanie sprzętu zajmuje się wiele lat. Próbował doczyścić matrycę, ale nie dało rady - fabrycznie jest ona zasyfiona i to konkretnie :/ Mam już dość walki z nikonem, to 2 body z rzędu, z którym mam problemy.

    Czy w takim wypadku mogę skorzystać z tytułu niezgodności towaru z umową by uniknąć "pałowania się" z "genialnym" serwisem Nikona?
    Ostatnio edytowane przez damiroz ; 03-09-2015 o 18:19
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  2. #12

    Domyślnie

    Tak wygląda matryca po profesjonalnym wyczyszczeniu: zdjęcie Totalny dramat
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    Tak wygląda matryca po profesjonalnym wyczyszczeniu: zdjęcie Totalny dramat
    A kto to czyścił? mam trzy aparaty Nikona, starsze modele i żadnych problemów z brudzącą się matrycą, może kilka pyłków jest ale nie widać tego na zdjęciach.
    Ja czyszczę matryce samodzielnie, tak mocno zabrudzoną matrycę trzeba czyścić na mokro, dmuchanie gruszką tylko przemieszcza syf w inne miejsce.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #14

    Domyślnie

    Chciał bym zobaczyć zdjecie matrycy. Jest taka szansa.

  5. #15

    Domyślnie

    Na matrycy nie widać żadnych pyłków ani niczego innego - oglądane pod lupą z ogromnym przybliżeniem ukazuje mikroskopijne plamki jakby wtopione na matrycy - tak to określił.

    Czy ktoś z Was składał reklamację w ramach niezgodności towaru z umową? Czytałem wiele historii na tym forum jak ludzie miesiącami walczyli z serwisem Nikona będąc bez sprzętu, który raz za razem trafiał na naprawę ciągle tego samego problemu - nie mówiąc już o nabijanie licznika zdjęć w postaci 600 - 1000 klatek :/
    Ostatnio edytowane przez damiroz ; 03-09-2015 o 19:27
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  6. #16

    Domyślnie

    Mnie to.raczej wygląda na źle wyczyszczoną matrycę, a nie wtopione w filtr syfy.
    W 24 Mpix DX naprawdę mikroskopijne elementy mogą powodować widoczne plamy na zdjęciach. Nawet pyl, który cały czas znajduje się w powietrzu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #17

    Domyślnie

    Dlatego też chcę oddać sprzęt by coś z tym spróbowali zrobić - chcę skorzystać z niezgodności towaru z umową i żądać naprawy. Jeśli jednak okaże się, że jest to olej z matrycy (co w przypadku nikona jest wielce prawdopodobne) to będę domagał się nowego sprzętu. Najbardziej w tym wszystkim boli mnie jednak strata czasu :/
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  8. #18

    Domyślnie

    Olej na matrycy do normalna sprawa w wszystkich aparatach. Zarówno migawka, jak i mechanizm lustra są smarowane i początkowo zdarza się, że nadmiar oleju dostaje się na matrycę.

    A co do paprochów - przy f/22 będziesz widział usyfioną matrycę, nawet jeśli ktoś niby Ci ją wyczyścił. Przy takim zagęszczeniu pikseli trzeba naprawdę się starać i wiedzieć jak ją wyczyścić. Wystarczy użyć nie takiego płynu i po kilku paru zdjęciach będzie syf.
    No i w żaden sposób nie podlega to żadnej gwarancji czy jakimkolwiek bezpłatnym naprawom.

    ------------------
    Edit:
    Przyjrzałem się dokładniej temu drugiem zdjęciu - w części to plamy jakiejś cieczy na matrycy
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 04-09-2015 o 11:40
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    No i w żaden sposób nie podlega to żadnej gwarancji czy jakimkolwiek bezpłatnym naprawom.

    ------------------
    Edit:
    Przyjrzałem się dokładniej temu drugiem zdjęciu - w części to plamy jakiejś cieczy na matrycy
    Właśnie dlatego chcę skorzystać z niezgodności towaru z umową. Te plamy pojawiły się po tych kilkudziesięciu zdjęciach - tak jakby to właśnie olej poplamił matrycę. Czy to normalna sprawa to nie wiem, moje poprzednie lustra nie miały z tym żadnych problemów - nie po to płaciłem ponad 4k pln by teraz jeszcze na własny rachunek słać sprzęt z problemem, który całkowicie nie wynika z mojej winy.
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  10. #20

    Domyślnie

    Ja bym ne przesadzał i żądał przynajmniej darmowego czyszczenia. Olej z mechanizmu aparatu to nie to samo co kurz z powietrza.. Jak dla mnie podpada to pod gwarancję i powinno zostać rozwiązywane tak jak z d600..
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

Strona 2 z 26 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •