Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Rysa na nowym obiektywie

    Kupiłem nowy obiektyw nikkor 35mm 1.8G, założyłem go narazie tylko raz, bez celowania i obijania o krawędzie body, nie dotykałem soczewki, i dzisiaj jak zaświeciłem latarką pod kątem to zauważyłem rysę na tylnej soczewce idącą poziomo i jeszcze jakąś małą zaraz pod nią, normalnie soczewka czysta jak kryształ. Skąd ona mogła się wziąć? Czy mogła być od nowości? ma to jakiś wpływ na jakość (ja nie widzę tej rysy na zdjęciach), chyba lustro nie zahaczyło bo to obiektyw DX a ja mam d7100. Do sklepu nie wiem czy by przyjęli taki obiektyw skoro rysa równie dobrze mogła powstać z mojej winy.

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze, upewnij się że to faktyczna rysa a nie jakeś odbicie czegoś tam w obiektywie.

    Po drugie optykę najlepiej jest odbierać osobiście i podczas owego odbioru oglądać przód i tył obiektywu. Walić jakiś kurz czy pyłki, trzeba się konkretnie przyjrzeć.

    Po trzecie, to skąd wiesz że kupiłeś sprzęt nowy a nie używany, powystawowy itp.? Jest takie pojęcie, zwane "czynnik ludzki", w bananowej republice polandu mające dość istotne znaczenie.

    Zobacz czy widać coś na zdjęciach ze światłem przednim lub bocznym, o ile na pewno jest tam rysa.

  3. #3

    Domyślnie

    Oglądając tą rysę obracałem obiektyw pod różnymi kątami i raczej jestem pewny że to coś na szkle. Ja to właśnie kupowałem w sklepie, przynieśli w kartonie ten obiektyw (na wystawie był już taki), pokazywali że wszystko jest, ale nie pomyślałem żeby zajrzeć w soczewki. Zdjęć trochę robiłem w tym pod światło zachodzącego słońca, żadnych niepokojących cech nie widzę, obraz jest ostry i nie ma odblasków, jutro jeszcze popróbuje z różnymi kątami, ogólnie jak się zajrzy przez ten obiektyw to szkło jest czyściutkie, dopiero jak się poświeci latarką na tą soczewkę to jest. Mam go już 2 dzień po założeniu nie zdejmowałem go, byłem z tego obiektywu zadowolony, jak zobaczyłem tą rysę to świadomość że to na nowym obiektywie nie daje mi spokju. Nie wiem czy jest sens się przejmować jak nic nie dostrzegę na zdięciach.

  4. #4

    Domyślnie

    ja też mam coś na tylnej soczewce i w serwisie powiedzieli mi, że się mi wydaje.
    nie walczyłem już z nimi bo na zdjęciach nic nie widzę, a skoro nie widać na zdjęciach to nie ma żadnych podstaw właściwie do reklamacji.
    także jak nie ma na fotkach to obawiam się, że tylko się nachodzisz i nagadasz z nimi, a i tak koniec końców zostaniesz z obiektywem.

    także sprawdź czy widać na fotkach, na min i max 'f' i pod różnymi kątami pod światło (tylko nie kieruj na Słońce oczywiście, bo sensor spalisz, nie wspominając o wzroku...)

  5. #5

    Domyślnie

    własnie się obawiałem tego że albo nie przyjmą albo uznają że to ja tą rysę zrobiłem. Może już ktoś go nieuważnie testował w sklepie.

  6. #6

    Domyślnie

    robiłem dzisiaj zdjęcia, dla testów i normalnie. Żadnych rys, ani nieostrości na nim nie widziałem nawet na przesłonie f22, ta rysa nie jest głęboka jak się patrzy na tą soczewke ale raczej jest to jakby otarcie
    Ostatnio edytowane przez Kojot76 ; 03-09-2015 o 21:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •