Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Mój Mokotów

  1. #11

    Domyślnie

    Nie pękaj Mex, nie jesteś ani pierwszy, ani niestety nie ostatni, który tak został potraktowany na tym forum. Bywa, cóż innego powiedzieć...

    A swoją drogą wziąłeś na warsztat trudny temat: zdjęcia nocne, i pewnie chciałeś pokazać taki nastrój jak pokazałeś - czyli półmrok, niedopowiedzenie, być może ciężką atmosferę... Nie jest lekko robić takie zdjęcia dobrze, po prostu trzeba mieć warsztatowe możliwości na wysokim poziomie. Jeśli chcaiłeś to pokazać, to nie wyszło, jeśli chciałeś pokazać co innego, to nie wyszło jeszcze bardziej.

    Z drugiej strony kto powiedział, ze zawsze wszystko wychodzi? Bywa, że nie wychodzi i trudno, żyje się dalej.

    Na Twoim miejscu wziąłbym się za coś mniej wymagającego od czystej strony technicznej. Pokaż że umiesz, zdobądź jakiś swój kawałek renomy i jakoś pójdzie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Nie pękaj Mex, nie jesteś ani pierwszy, ani niestety nie ostatni, który tak został potraktowany na tym forum. Bywa, cóż innego powiedzieć...

    A swoją drogą wziąłeś na warsztat trudny temat: zdjęcia nocne, i pewnie chciałeś pokazać taki nastrój jak pokazałeś - czyli półmrok, niedopowiedzenie, być może ciężką atmosferę... Nie jest lekko robić takie zdjęcia dobrze, po prostu trzeba mieć warsztatowe możliwości na wysokim poziomie. Jeśli chcaiłeś to pokazać, to nie wyszło, jeśli chciałeś pokazać co innego, to nie wyszło jeszcze bardziej.
    Czyli można bez złośliwości, cynizmu i sarkazmu. Tak, to chciałem pokazać. Nawet z tak nieudanych, przekombinowanych fot można coś odczytać. Wiem, że na bary załadowałem trudny temat, walić nocne foty ze smugami świateł na długim czasie naświetlania też można, ale ile? Chciałem inaczej, zbełtać czyste technicznie foty, w innych klimatach. Nie wyszło, wiem. Może kiedyś coś takiego mi wyjdzie. Dzięki
    Ostatnio edytowane przez mex ; 31-08-2015 o 21:05
    ['O'] - | D800 | D700 | D90 |
    0> - | SiR AF 19-35 f/3.5-4.5 | N 50 f1.8G | N AF-S 24-70 f/2.8G ED | N AF-S 70-200 f/2.8G IF-ED VR | N 28-80 f/3.5-5.6D | SB-900 | /|\ Fotopro 584N/FPH52Q... [ ]-| obróbka w LR6 na Laciu pińcet dwadziścia sześ... :P

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mex Zobacz posta
    Chciałem inaczej, zbełtać czyste technicznie foty, w innych klimatach.
    Do czystych technicznie to im brakuje lat świetlnych. Przecież tu nawet przemyślanego kadru nie ma. Może najpierw zacznij od tego zamiast szukać w przypadkowych zdjęciach klimatu przy pomocy nieudolnej obróbki.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #14

    Domyślnie

    Najwyraźniej nie mam takiej wprawy w robieniu zdjęć podczas wyciągania aparatu z plecaka jak Ty. Spokojna Twoja rozczochrana, wszystko co piszesz przemawia do mnie.
    ['O'] - | D800 | D700 | D90 |
    0> - | SiR AF 19-35 f/3.5-4.5 | N 50 f1.8G | N AF-S 24-70 f/2.8G ED | N AF-S 70-200 f/2.8G IF-ED VR | N 28-80 f/3.5-5.6D | SB-900 | /|\ Fotopro 584N/FPH52Q... [ ]-| obróbka w LR6 na Laciu pińcet dwadziścia sześ... :P

  5. #15

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie tu widać, że to Mokotów. Mieszkam na Mokotowie kilkanaście lat i nie bardzo widzę gdzie są charakterystyczne widoki z Mokotowa? np Belwederska , Chełmska ......
    D7200 + N 35, N 18-105; D40 + N 18-55; SB-700

  6. #16

    Domyślnie

    Dla mnie bardziej charakterystyczne są Czerniakowska, Gagarina, Szwoleżerów, Podchorążych. Tu też coś jest nie tak? Z tym też jest problem?
    ['O'] - | D800 | D700 | D90 |
    0> - | SiR AF 19-35 f/3.5-4.5 | N 50 f1.8G | N AF-S 24-70 f/2.8G ED | N AF-S 70-200 f/2.8G IF-ED VR | N 28-80 f/3.5-5.6D | SB-900 | /|\ Fotopro 584N/FPH52Q... [ ]-| obróbka w LR6 na Laciu pińcet dwadziścia sześ... :P

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mex Zobacz posta
    Dla mnie bardziej charakterystyczne są Czerniakowska, Gagarina, Szwoleżerów, Podchorążych. Tu też coś jest nie tak? Z tym też jest problem?
    Zdjęcie przystanku i latarni mógłbyś zrobić w Łodzi czy Katowicach. Byłyby równie charakterystyczne jak te, które tu wrzuciłeś.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Świętochłowice
    Posty
    116

    Domyślnie

    @mex - nie przejmuj się, każdy kto nie ma "ileś tysięcy" postów, to nie jest dobrym fotografem.
    Jak ktoś zaczyna, to rzadko kto mu rzetelnie podpowie, co i jak zmienić, bo tu same "fotografy są!"
    Ćwicz dalej, popróbuj coś na długich czasach ze statywem, zmniejsz ISO. Znajdź miejsce z ciekawymi planami i będzie dobrze

    Przede wszystkim fotograFUJ
    Nikon 610 | S18-50 2.8 | N55-200 mm VR | N50 1.8D | YN 460-II | YN 468-II | inne

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Zdjęcie przystanku i latarni mógłbyś zrobić w Łodzi czy Katowicach. Byłyby równie charakterystyczne jak te, które tu wrzuciłeś.
    Ni uja! Od razu widać, że to nie Uć...

  10. #20

    Domyślnie

    Nie ma co się obruszać, tylko brać się do roboty.
    Nie dorabiajcie ideologii i nie szukajcie podziałów na forum, słabe zdjęcie zawszę będzie słabe.
    Ochy i achy są na innych portalach.
    Czekam na kolejne wrzutki.
    Pozdrawiam Mirek
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •