Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie D5300, D5500, czy moze cos innego na pierwsze lustro?

    Hej,
    Szukam pierwszej lustrzanki. Jeszcze nie wiem co nia bede robil... moze niebo (wiec milo by bylo, gdyby nie bylo wbudowanego filtru podczerwieni), moze filmy (wiec fajnie miec full hd 60p)... ale przedewszystkim bede ja zabieral w podroze (wiec niska masa, rozmiar i ilosc fotek na jednej baterii maja znaczenie) i pstrykal szersze katy (krajobrazy, architekture).

    Warto doplacac 450zl i brac 5500?

    A moze cos innego (nowego) w podobnuch cenach?

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  2. #2

    Domyślnie

    p.s. sterowania zdalnymi lampami nie bede uzywal, tak samo naped AF raczej sie nie przyda (wole doplacic do obiektywu)

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma lustrzanek bez filtra IR. Ten trzeba usunąć samodzielnie. Poza tym filtr IR nie ma nic wspólnego z fotografia nieba.

    Pewnie chodzi Ci o filtr AA (dolnoprzepustowy), ale to też nie ma wiele wspólnego z fotografia nieba. Ważniejszy jest porządny obiektyw, który da znacznie lepszą jakość obrazu niż brak filtra i byłe jaki obiektyw.

    Szersze kąty - nie mają nic do aparatu.

    Co do wyboru aparatu - MZ. nie warto dopłacać do D5500.
    Waga - aparat to najmniejszy problem. Znacznie więcej ważą obiektywy. A jak ma być małe i lekkie to nigdy lustrzanka. Bezlusterkowce, szczególnie systemu m4/3 są znacznie mniejsze i lżejsze oraz maja mniejsze i lżejsze obiektywy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Pod Twoje wymagania najlepszy będzie bezlusterkowiec - wysoka jakość zdjęć przy mniejszej masie i wymiarach. Jeśli ciągnie Cię do filmowania to coś z Sony albo Panasonica proponuję.
    lustra-brak

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli podróże to d5300 bo ma gps , śledzenie trasy . Mnie ta funkcja się przydaje .
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  6. #6

    Domyślnie

    lucek, Czy przy wylaczonym GPSie, ilosc fotek na jednym ladowaniu bedzie taka sama?

    Gonzo, wbudowane filtry maja mnustwo wspolnego z astro - wycinaja pasmo niewidzialne, co jest plusem przy normalnej, a minusem przy astro.
    Kat owszem nie ma znaczenia, ale chcialem pokazac, do czego na poczatku bede tego uzywal.
    Brak lustra jest drogi, za ta sama kase mam wszystkie parametry (iso, rozdzielczosc itd.) znacznie nizsze.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  7. #7

    Domyślnie

    Pod Twoje oczekiwania d5300 wpisuje się idealnie.

  8. #8

    Domyślnie

    Na wagę korpusu nie ma raczej co patrzeć - skoro myślisz o krajobrazach, to i tak trzeba doliczyć te 400-500g na jakiś szeroki kąt.
    Czarny pasek na żółto haftowany

  9. #9

    Domyślnie

    A dotykowy ekran, to bardziej wada (klikasz cos przypadkiem patrzac w wizjer), czy zaleta (mniej guzikow)?

    I ponawiam pytanie o ilosc fotek na jednym ladowaniu, jest to 40% roznica. Czy ona sie bierze z wlaczonego GPSa, czy co innego jest zrodlem tej roznicy?

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D5300, zapasowy akku, obiektyw szerokokątny plus uniwersalny 18-105VR, zestaw gotowy tylko nie wiem co doradzić odnośnie filtra podczerwieni to może "Canon przygotował lustrzankę EOS 60Da wyposażoną w zmodyfikowany filtr dolnoprzepustowy przed matrycą, przeznaczoną do fotografowania gwiazd na niebie." ?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •