Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiatrak1 Zobacz posta
    Czyli na pewno funkcję dotykową można wyłączyć/zablokować, żeby nie przestawić czegoś nosem???
    Było już w tym wątku, ale napiszę jeszcze raz:
    1. Kiedy przystawiasz oko do wizjera ekran jest automatycznie wygaszany, a funkcja dotykowa blokowana w lewej części ekranu (tam, gdzie ew. miałby szansę dotknąć nos). Prawa część ekranu staje się dotykowym pulpitem do ustawiania kciukiem np. szybkiego wyboru aktywnego punktu AF. Można sobie ustawić inną funkcję dla prawej części ekranu.
    2. Jeśli komuś zależy, to może całkiem wyłączyć funkcje dotykowe ekranu lub wyłączyć funkcje dotykowe kiedy oko jest przystawione do wizjera.

    Moim zdaniem wyłączanie funkcji dotykowych w trybie fotografowania z wizjerem nie ma sensu, gdyż to jest świetne usprawnienie pracy z aparatem. Kto z tego nie korzystał, nie zrozumie. Trzeba samemu spróbować i to nie przez kilka minut, tylko wdrożyć się. Po etapie wdrożenia przesiadka z powrotem na aparat bez tej funkcji to wstrząs i niedowierzanie, że można się mordować z przyciskami kierunkowymi i chwalić się tym na forum.

  2. #42

    Domyślnie

    Ja posiadam D5300 i jestem bardzo zadowolony. Mam obiektyw NIKKOd 18-105 i bardzo chwalę ten aparat. Funkcję GPS można sprawdzić w darmowej wersji ViewNX 2. Tam są pola od GPS i można sprawdzić jakie szczegóły zapisuje. Rozmiar pliku jest mały i można go pobrać z http://downloadcenter.nikonimglib.co...oad/sw/20.html

  3. #43
    Oszczędny w słowach Awatar soh
    Dołączył
    09 2016
    Miasto
    Warszawa/Lublin/Świdnik
    Posty
    6

    Domyślnie

    Szanowni forumowicze. Mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie.

    Chciałbym się podpiąć pod temat, jako że mam pytanie o D5500.
    Sprawa wygląda tak, że chciałem kupić lustro w budżecie do ~2500-2700zł za body bądź do ~3000-3200zł z kitem. Celowałem w Canona z racji przyzwyczajenia (kiedyś miałem Canona 300D + kilka budżetowych obiektywów). Jednak z racji, że zależy mi na rozpiętości tonalnej, padło na Nikona a budżet pozwala właśnie na D5500. Wszystko było by super, gdybym niechcący nie trafił na jego recenzję na Optyczne.pl, z której można by wyciągnąć wniosek, że auto-focus w tej puszcze nie działa (na 4 zdjęcia tylko 1 trafione... taki wynik trochę mnie przeraża). Pytanie więc do użytkowników D5500... jak to jest w praktyce? Czy faktycznie jest jakiś problem, czy to tylko onanizm sprzętowy osób testujących i można śmiało tego Nikona brać?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez soh Zobacz posta
    Szanowni forumowicze. Mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie.

    Chciałbym się podpiąć pod temat, jako że mam pytanie o D5500.
    Sprawa wygląda tak, że chciałem kupić lustro w budżecie do ~2500-2700zł za body bądź do ~3000-3200zł z kitem. Celowałem w Canona z racji przyzwyczajenia (kiedyś miałem Canona 300D + kilka budżetowych obiektywów). Jednak z racji, że zależy mi na rozpiętości tonalnej, padło na Nikona a budżet pozwala właśnie na D5500. Wszystko było by super, gdybym niechcący nie trafił na jego recenzję na Optyczne.pl, z której można by wyciągnąć wniosek, że auto-focus w tej puszcze nie działa (na 4 zdjęcia tylko 1 trafione... taki wynik trochę mnie przeraża). Pytanie więc do użytkowników D5500... jak to jest w praktyce? Czy faktycznie jest jakiś problem, czy to tylko onanizm sprzętowy osób testujących i można śmiało tego Nikona brać?
    Sam posiadam D3300 ale bawilem sie D5500 znajomego z kursu foto w uk i jedyne co moge pow to na 10 zdjec 10 trafionych tak wiec raczej o to bym sie nie bal, ale pamietaj ze to nie jest body stworzone do sportu czy tez lapania myszolow do normalnego uzytku AF jak najbardziej daje rade


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #45

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze,
    to mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie!

    Odkopując niniejszy wątek chciałabym poprosić o porade w kwestii wyboru mojej pierwszej lustrzanki. Na razie nie chce przeznaczyć na ten cel wiecej niż 2k. Szukam aparatu w pobliżu mojego miejsca zamieszkania i wyłoniłam dwie oferty w podobnej cenie. Deklarowane przebiegi są również zbliżone.

    Oferta 1. to Nikon d5500 + 18–55mm f/3.5–5.6G.

    Oferta 2. to Nikon d5300 + 55-200 mm 1:4-5.6GII + 18-55mm 1:3.5-5.6 G.

    Mam zamiar wykorzystywać aparat głównie w podróżach i w fotografii zwierząt (domowe jak i dzikie), sporadycznie motoryzacja. Zależy mi na podpowiedzi, które rozwiązanie będzie lepsze.

    Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki!
    Ostatnio edytowane przez Subbie ; 25-01-2021 o 15:01

  6. #46

    Domyślnie

    Są różne Nikkory 18-55. Podawaj pełną nazwę. Najlepszy jest AF-P (prawdopodobnie jest w 1 zestawie). Do tego Nikkor 70-300 AF-P DX VR i masz bardzo uniwersalny zestaw. N55-200 jest raczej slaby, znowu dużo zależy od wersji (były ze 3) ale i tak jest gorszy od 70-300 af-p (kosztuje ok. tysiąc złotych nowy).

  7. #47

    Domyślnie

    W 1. zestawie jest to:
    AF-S DX NIKKOR 18–55mm f/3.5–5.6G VR II

    W 2.:
    NIKON DX VR AF-S NIKKOR 55-200 mm 1:4-5.6GII ED
    NIKON DX VR AF-P NIKKOR 18-55mm 1:3.5-5.6 G

  8. #48

    Domyślnie

    Moim daniem nie warto, chyba że chcesz się pobawić w odsprzedawanie AF-S i kupowanie AF-P. Moim zdaniem różnica w jakości jest spora, w cenie nie. Celuj w ten zestaw, o którym napisałem z obiektywami (możesz oczywiście kupować oddzielnie)
    https://www.nikon.pl/pl_PL/product/n...-f-3-5-5-6g-vr
    https://www.nikon.pl/pl_PL/product/n...4-5-6-3g-ed-vr
    do tego wedle uznania i zasobów, d5300, d5500, d5600. To podobna klasa aparatów, będą się trochę różniły obsługą, ale ogólnie to dają podobny obrazek i ergonomię. W 2500 zł zmieścisz się w założonej kwocie w używanym sprzęcie w dobrym stanie.

  9. #49

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc, po oględzinach na żywo obu egzemplarzy zdecydowałam się jednak na d5500 + AF-S DX 18–55, czynnikiem który przeważyl był stan aparatu jak z pudełka, no i trochę jeszcze utargowalam Natomiast na pewno za radą kolegi zaopatrzę się w najblizszym czasie w af-p 70-300. Poszukiwania już trwają Tymczasem zagłębiam się w podstawy obslugi tegoż urzadzenia

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •