Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49
  1. #21

    Domyślnie

    Ja wybrałem a6000 i samyanga 12mm.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sonicmind Zobacz posta
    Z samej specyfikacji wychodzi, że 5300 robi na jednym naładowaniu około 600 zdjęć, a 5500 820 zdjęć, ale jak widać można te specyfikacje do kosza wyrzucić. Ja odbieram po niedzieli swojego D5500 to dam znać ile bateria trzyma.

    I tak Twój "test" nic nie wniesie. Podane wartości przed producenta spełniają pewną procedurę testową której Ty nie wykonasz.

    Powiedz mi czy dla obu poniższych osób bateria wytrzyma na tyle samo zdjęć:
    a) "pstrykacz weselny/sportowy" - nie używa lampy wbudowanej i robi średnio 100 zdjęć w 10 minut
    b) osoba robiąca średnio 30 zdjęć tygodniowo (aparatu używa tylko w niedziele )
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez boeing Zobacz posta
    I tak Twój "test" nic nie wniesie. Podane wartości przed producenta spełniają pewną procedurę testową której Ty nie wykonasz.

    Powiedz mi czy dla obu poniższych osób bateria wytrzyma na tyle samo zdjęć:
    a) "pstrykacz weselny/sportowy" - nie używa lampy wbudowanej i robi średnio 100 zdjęć w 10 minut
    b) osoba robiąca średnio 30 zdjęć tygodniowo (aparatu używa tylko w niedziele )
    Ale ja nie zamierzam tutaj robić testów. Ktoś pytał o to, czy pozbycie się GPS tak wydłuża baterię, a skoro odbieram 5500 na dniach to mogę dać znać ile się udało ustrzelić na jednym ładowaniu. Ot cały "test".
    Ostatnio edytowane przez Sonicmind ; 30-08-2015 o 22:07
    Cyfra: Nikon D5500, Sigma 17-50 f2.8, Tamron 70-300 VC USD
    Analog: Nikon FM2n, Nikkor 50 f1.8D

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    przez de wszystkim uwzględnia on użycie wbudowanej lampy oraz ostrzenie za każdym razem od minimum lub nieskończoności.
    to coś słabo im idą te testy, bo ja swoim nowym D5300 nie jestem w stanie ustrzelić 600 fotek, a:
    1. nie ostrzę od 0 do ∞, czyli zużywam mniej prądu niż oni
    2. lampy używam sporadycznie, czyli znowu zużywam mniej prądu niż oni.

    to jak to w końcu jest, że zużywam mniej prądu, a bateria starcza na mniej* fotek?

    *ok 450 zamiast 600

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vexator Zobacz posta
    to coś słabo im idą te testy, bo ja swoim nowym D5300 nie jestem w stanie ustrzelić 600 fotek, a:
    1. nie ostrzę od 0 do ∞, czyli zużywam mniej prądu niż oni
    2. lampy używam sporadycznie, czyli znowu zużywam mniej prądu niż oni.

    to jak to w końcu jest, że zużywam mniej prądu, a bateria starcza na mniej* fotek?

    *ok 450 zamiast 600
    To nie ich testy są złe, a twoje użytkowanie aparatu. Mi baterie starczają na przynajmniej 2x tyle co podaje Nikon wg. testu CIPA.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vexator Zobacz posta
    to coś słabo im idą te testy, bo ja swoim nowym D5300 nie jestem w stanie ustrzelić 600 fotek, a:
    1. nie ostrzę od 0 do ∞, czyli zużywam mniej prądu niż oni
    2. lampy używam sporadycznie, czyli znowu zużywam mniej prądu niż oni.

    to jak to w końcu jest, że zużywam mniej prądu, a bateria starcza na mniej* fotek?

    *ok 450 zamiast 600
    Używasz często VR? Często masz aktywny pomiar światła zanim? Często używasz podglądu zdjęć i w związku z tym jaki poziom podświetlenia masz ustawiony? Często używasz AF-C? To wszystko pobiera energię...

  7. #27

    Domyślnie

    Vexator po prostu trafiłeś taki prądożerny egzemplarz albo aku padło . Akumulator mi spokojnie wystarcza na ponad 1000 fotek z włączonym podglądem , vr , gps , af-c i część z lampą .
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  8. #28

    Domyślnie

    D5500 ma coś o czym mało kto pisze. To bardzo kompaktowa lustrzanka z bardzo wygodnym gripem i przyzwoitym wyposażeniem. Ja bym wolał d5500 do d5300 przede wszystkim ze wzgledu na grip. Wiem cena jest inna....

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikkoś Zobacz posta
    Jeśli podróże to d5300 bo ma gps , śledzenie trasy . Mnie ta funkcja się przydaje .
    No właśnie, a jaka jest funkcjonalność tego GPS-a wbudowanego w korpus D5300 - czy zapisuje tylko informacje o położeniu w plikach zdjęciowych czy też potrafi nieco więcej a więc np. uwzględnia wysokość n.p.m, prędkość etc.. innymi słowy czy to jest odpowiednik GPS loggera ?

  10. #30

    Domyślnie

    cześć wszystkim, mam pytanie które mnie dłuższy czas nurtuje i nie wiem do jakiego tematu się podpiąć, ten chyba byłby dobry i mam nadzieje, że autor nie będzie miał mi tego za złe bo pytanie w temacie.
    czy możliwość mikroregulacji w D7100 jest na tyle istotna, żeby wybrać ten aparat w stosunku do D5500? różnica w cenie nie jest aż tak bardzo duża a martwią mnie wszechobecne informacje o FF/BF i przy D5500 byłby duży problem jeśli się takie zjawisko pojawi, z D7100 można sobie z tym jakoś samemu poradzić... zastanawiam się mocno nad tymi dwiema puszkami i nie wiem co wybrać...

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •