Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49
  1. #11

    Domyślnie

    To w koncu 5300 ma, czy nie ma filtru AA?

    http://mobile.fotoblogia.pl/91,nikon...em-wi-fi-i-gps

    No i czy 5500 ma, czy nie?

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  2. #12

    Domyślnie

    IMHO oba nie mają.
    Ja zdecydowałem że dopłacać do D5500 nie warto, a dotykowy ekran mam w kamerze i wcale mi się dobrze nie sprawdza.
    D5300 + T 17-50

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vexator Zobacz posta
    lucek, Czy przy wylaczonym GPSie, ilosc fotek na jednym ladowaniu bedzie taka sama?
    Przy włączonym GPS ilość zdjęć znacząco spadnie.

    Cytat Zamieszczone przez Vexator Zobacz posta
    Gonzo, wbudowane filtry maja mnóstwo wspolnego z astro - wycinaja pasmo niewidzialne, co jest plusem przy normalnej, a minusem przy astro.
    Wycinają, bo bez nic nie da się zrobić normalnych zdjęć. Z ziemi bez filtra IR i tak nie zrobisz zdjęć astro poza tymi w paśmie IR.
    Nawet przy astro (czyli fotografii obiektów astronomicznych) używa się aparatów i kamer z filtrami IR i UV.

    Przy fotkach nocnego nieba filtr IR nie ma żadnego negatywnego skutku. Obiektów astronomicznych emitujących pasmo dalekiej czerwieni i bliskiej podczerwieni i tak nie widać.

    Cytat Zamieszczone przez Vexator Zobacz posta
    Brak lustra jest drogi, za ta sama kase mam wszystkie parametry (iso, rozdzielczosc itd.) znacznie nizsze.
    ???????? Można bardziej po polsku ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Przy włączonym GPS ilość zdjęć znacząco spadnie.
    znacząco? wyjątkowo mało precyzyjne określenie. O 40%?

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nawet przy astro (czyli fotografii obiektów astronomicznych) używa się aparatów i kamer z filtrami IR i UV.
    No chyba, że chcesz zrobić zdjęcie drogi mlecznej w paśmie IR lub UV: http://www.nasa.gov/images/content/7...lazar_plot.jpg

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    ???????? Można bardziej po polsku ??
    http://www.dpreview.com/products/com...ts=nikon_d5300
    bez lustra - gorzej i drożej
    z lustrem - lepiej i taniej
    prościej już się chyba nie da

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vexator Zobacz posta
    To w koncu 5300 ma, czy nie ma filtru AA?
    Z cytowanego przez Ciebie serwisu: No OLPF
    Cytat Zamieszczone przez Vexator Zobacz posta
    No i czy 5500 ma, czy nie?
    Tamże: Lacking an AA filter

  6. #16

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam nad zmianą swojego D5000 na D5500. Argumenty przemawiające za to mniejsza ilość szumów na wyższych ISO, rozdzielczość 2x wieksza, video w 1080p i 60 klatek + flat profil, lepszy AF, wejście na mikrofon, poprawiona dynamika a i ten obracany ekran mi się podoba, przy kręceniu filmów to spore udogodnienie. Nie mniej jednak robię zdjęcia nieba + krajobrazy, a nie chcę też wydawać póki co na większe body. W tych pieniądzach można kupić używanego D7100, chociaż ten wypada niby gorzej pod względem High ISO Performance za to ma sporo innych udogodnień, a jeśli chodzi o jakość zdjęć to praktycznie to samo (do moich zastosowań). Nikon naprawdę sprytnie konstruuje te swoje body, bo każdy model ma coś ciekawego Jak myślicie, 6 lat różnicy między D5000 a D5500 będzie znacząco odczuwalne na zdjęciach ? Czy lepiej poczekać i kupić coś innego ? Używał ktoś tych aparatów ? Mam szkła Sigma 17-50 2.8 i Tamrona 70-300 vc usd.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vexator Zobacz posta
    No chyba, że chcesz zrobić zdjęcie drogi mlecznej w paśmie IR lub UV: http://www.nasa.gov/images/content/7...lazar_plot.jpg
    Tylko do tego nikt nie używa lustrzanek...

    Cytat Zamieszczone przez Vexator Zobacz posta
    http://www.dpreview.com/products/com...ts=nikon_d5300
    bez lustra - gorzej i drożej
    z lustrem - lepiej i taniej
    prościej już się chyba nie da
    A to tylko jeden bezlusterkowiec jest ??
    Masz jeszcze Sony, Panasonica, Olympusa, Samsunga
    Poza tym X-T1 to nie jest półka D5x00, a D7x00.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #18

    Domyślnie

    Byłem ostatnio na poszukiwaniach pod Grunwaldem . Przez dwa dni wykonałem około 800 fotek z gps i włączonym śledzeniem i jeszcze akumulator nie padł , aparatu w ciągu dnia nawet nie wyłączałem , tak że chyba dość mocno ten gps akumulatora nie zużywa .
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  9. #19

    Domyślnie

    Z samej specyfikacji wychodzi, że 5300 robi na jednym naładowaniu około 600 zdjęć, a 5500 820 zdjęć, ale jak widać można te specyfikacje do kosza wyrzucić. Ja odbieram po niedzieli swojego D5500 to dam znać ile bateria trzyma.
    Cyfra: Nikon D5500, Sigma 17-50 f2.8, Tamron 70-300 VC USD
    Analog: Nikon FM2n, Nikkor 50 f1.8D

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sonicmind Zobacz posta
    Z samej specyfikacji wychodzi, że 5300 robi na jednym naładowaniu około 600 zdjęć, a 5500 820 zdjęć, ale jak widać można te specyfikacje do kosza wyrzucić. Ja odbieram po niedzieli swojego D5500 to dam znać ile bateria trzyma.
    Nie do kosza. Trzeba tylko wiedzieć jak wygląda test wytrzymałości baterii - przez de wszystkim uwzględnia on użycie wbudowanej lampy oraz ostrzenie za każdym razem od minimum lub nieskończoności.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •