Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Angry D90 Zmiana punktu ostrości PROBLEM

    Witam
    Proszę o pomoc . Zmieniłem system z Canona na Nikona . Zakupiłem model d90 . Od wczoraj próbuję zmienić punkt pola ostrości . Przy próbie zmiany pojawia się komunikat : ta opcja jest niedostepna z obecnych ustawieniach . Szukałem na forach jednak nie udało mi się tego zrobić . Będę wdzięczny za pomoc . Pozdrawiam serdecznie Robert

  2. #2

    Domyślnie

    A jakie to tajemnicze ustawienia masz w d90... Może punkt ostrości jest na auto? Proponuję zaglądnąć do instrukcji...

  3. #3

    Domyślnie

    Studiuje instr . od kilku dni ... zgodnie z poleceniami postepuje ale nic .... AFprzycisk nie działa nie ma dzwieku potwierdzenia ostrosci .... tak punkt jest na auto i w zadnym trybie PSA nie moge go zmienic

  4. #4

    Domyślnie

    To zacznij od zminy wyboru pola ostrości z auto na pojedynczy, przycisk af i kółko. ..

  5. #5

    Domyślnie

    probowałem zero reakcji AF

  6. #6

    Cool

    Może ten temat pomoże http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=108745, zgaduję że zablokowałeś wybór pola ostrości AF
    aparat ma przełącznik na AF ustawiony (nie M) i obiektyw też oczywiście.
    Ostatnio edytowane przez irek6311 ; 16-08-2015 o 21:05

  7. #7

    Domyślnie

    Wchodzisz w menu aparatu, później menu ust. Osobistych / autofokus / tryb wyboru pola ostrości i wybierasz pojedynczy punkt

    Wysyłane z mojego LG-D315 za pomocą Tapatalk 2

  8. #8

    Domyślnie

    Udało mi się odtworzyć Twój przypadek, w sumie nie do końca świadomie Miałem wyłączony całkowicie AF w obiektywie. Po włączeniu wszystko gra, można zmieniać Tryb wyboru pola ostrości. Sprawdź czy masz załączony AF w body i na obiektywie.
    Dx + S + SB
    flickr

  9. #9

    Domyślnie

    obiektyw to samyang 85 1.4 jednak z chipem..... powinno działac ps obiektyw nie ma przelacznika af m

  10. #10

    Domyślnie

    To wystarczy jak w aparacie jest AF ustawione, jeśli chcesz zmieniać pola ostrości AF, suwak musi być odblokowany na body z tyłu

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •