Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w wyborze sprzetu -dylematy

    Witam wszystkich forumowiczow,
    W zwiazku z propozycja wykonania zdjec na uroczystosci Chrzcin stanalem przed trudnym dla mnie wyborem zakupu czegos nowszego bo i tak jest to nieuniknione.
    Sprzet ktory posiadam to D80 + 17-55mm 2.8 oraz 35mm 1.8

    Kosciol jest dosyc ciemny, wiec problem dla mnie to glownie wysokie ISO, oswietlenie w najciemniejszym miejscu zmusza do uzycia: ISO 1600 f2.8 1/120s.

    Zdjecia wykonuje w RAW, ale nie chce wyciagac cieni, bo wylazi ziarno, ktore juz i tak niektorzy uznaja w tym body nieuzyteczne powyzej 800.

    Stanalem przed dylematem nowego zakupu ktory jest nieunikniony, ale ograniczony budzetem. Wybor pada na jedna z tych rzeczy:

    1. Body D200/300/300s
    2. Nikkor 50.1.4 G lub D
    3.Lampa SB 600-900

    Pozdrawiam i prosze o sugestie. Niestety na D3, d700, d7100, Nikkora 35mm 1.4 na chwile obecna mnie nie stac
    S.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym celował w zakup lampy zewn. Pod warunkiem, że pozwolą ci jej użyć.
    Nikon

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, dziekuje za zainteresowanie iodp. Myslalem o lampie, lampy bede mogl uzywac, ale bedzie dosyc ciasno i jesli pochyle sprzet to moze odbic sie od kogos, reczej na te uroczystosci nie przychodzi sie w ciemnych ubraniach. Zadna odpowiedz nie mowi nic o szkle, wiec raczej wybor padnie na zakup body. Duzy otwor rowna sie mala glebia, a bedzie mala odleglosc, wiec cos moze nie zostac ujete na zdjeciu. I tym sposobem sam sobie odpowiedzialem w kwestii obiektywu

    Pozdrawiam,
    S.
    Ostatnio edytowane przez Zair ; 11-08-2015 o 17:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •