Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Problem z filmami w d7200

    Witam,
    Mam problem z filmami w d7200. Filmy są nieostre i wyglądają jakbym kręcił je na bardzo wysokim iso, ponadto
    wyglądają gorzej niż filmy z mojego telefonu, wiem ze do filmowania lepiej nadają się canony ale
    oczekuje wyższej jakości niż z telefonu. Przekopałem ustawienia i wszystko jest ustawione na najwyższą jakość.
    Ze zdjęciami jest wszystko ok. Proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Trzy podstawowe pytania:
    1) W jakim trybie kręcisz filmy ? "Zielony" full automat ?
    2) Jeśli używasz innego trybu to na jakim ISO pracuje aparat w czasie kręcenia filmu ?
    3) Jak ustawiasz ostrość ? Bo auto fokus podczas filmowania w większości lustrzanek to czysta teoria
    Z6II, Z5

  3. #3

    Domyślnie

    1) Kręcę w trybie M
    2) Sprawdzałem na różnych iso od 100-3200, jest to samo, a na wyższych czułościach jest jeszcze gorzej
    3) Próbowałem ostrzyć manualnie i z autofocusem, na wyświetlaczu pokazuje, że jest ostre (nawet w zbliżeniu kadru jest ok) a na monitorze kompa porażka

  4. #4

    Domyślnie

    Zlinkuj jakies sample, zobaczmy jak to wyglada.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TheKubson Zobacz posta
    1) Kręcę w trybie M
    A czy włączyłeś manuala do filmów ? Bo w standardzie manual i tak leci na auto.
    Cytat Zamieszczone przez TheKubson Zobacz posta
    2) Sprawdzałem na różnych iso od 100-3200, jest to samo, a na wyższych czułościach jest jeszcze gorzej
    Między ISO 100, a 3200 szum na filmach z D7200 jest znikomy. Przy ISO 6400 jest zauważalny, ale i tak jest to nic w porównaniu z konkurencją, nawet 12800 jest w pełni używalne.

    Cytat Zamieszczone przez TheKubson Zobacz posta
    3) Próbowałem ostrzyć manualnie i z autofocusem, na wyświetlaczu pokazuje, że jest ostre (nawet w zbliżeniu kadru jest ok) a na monitorze kompa porażka
    To już tylko wina użytkownika.
    Ustawienie ostrości w Nikonie nie jest łatwe, a jeśli masz jeszcze poruszające się obiekty w kadrze, to zapomnij, że na wyświetlaczu aparatu będziesz w stanie ustawić poprawnie ostrość.
    Tu pomoże jedynie zewnętrzny monitor podpięty pod HDMI.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=fSSd...ature=youtu.be
    Wiem że filmik z telefonu jest nie stabilny ale mi chodzi o porównanie liczby detali

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Jedyne co widzę na tych filmikach, to brak wiedzy jak używać porządnego sprzętu.

    Lustrzanka, to nie idiotcamera, to urządzenie, które wymaga od użytkownika wiedzy i umiejętności inaczej są takie efekty jak prezentujesz.

    A co do ilości detalu - to dopiero przy ISO 6400 widać jakikolwiek jego spadek, co jest powodowane m.in. przez f/22, a nie samą czułość.
    Na filmiku z komórki tego detalu nie ma prawie wcale.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Może i filmów nagrywać nie umiem, ale czy nie powinno być więcej detali, wyostrzyłem idealnie na pergole na środku kadru i co ma to, że na iso 6400 i f22 jest spadek jakości jak na iso 100 i f8 jest i tak mała ilość detali. Nie chce zwalać winy na aparat chciałem tylko zapytać co robię nie tak. Skoro poprosiłem o pomoc nie rozumiem skąd tak protekcjonalny ton w stosunku do mnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Przede wszystkim, to nie wiem o co chodzi z tą ilością detalu ?? Jeśli na pokazanym filmie z komórki wg. Cibie jest go więcej, to chyba oglądamy różne filmy.

    A co ma ISO czy przesłona - to są absolutne podstawy fotografii - jedno i drugie poważnie wpływa na jakość obrazu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •