Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Warszawa/Krakow
    Posty
    45

    Domyślnie

    Dodam cos do siebie, bo pojawil sie traveler od Gitzo. Mam GT2540T + GH2780TQR (glowica, tez Gitzo). Fajne to jest, ale nie ma przejscia na Arca Swiss. Jest przejsciowka od Gitzo, ale jest do kitu. Najnormlaniej nie pasuje. Wiec mozna wymienic szybkozlaczke (plate) w glowicy, ale ta zeby bylo trudniej ma 3 sruby a nie 1 jak wiekszosc. Jest jedna firma, ktora produkuje takie szybkozlaczki. Jest to chinskie SUNWAYFOTO. Jest OK. Wszysko metalowe i wogole, ale jednak to nie jest to samo co RRS czy Gitzo . Jest jeszcze opcja wymiany calej glowicy, ale ta znowu ma srube na stale (mi sie jej nie udalo odkrecic) wkrecana w kolumne statywu, wiec trzeba by jeszcze dokupic ta srube. Bo najczesciej to glowice sie nakreca na kolumne. Ten zestaw od Gitzo jest bardzo fajny. Lekki, pakowny, sztywny.

    No i zeby uzypelnic to mam jeszcze Gitzo GT4542LS z gimbalem od Wimberley (pelny)

  2. #22

    Domyślnie

    Coś chyba nie tak z twoim sprzętem. Ta głowica nie ma śruby na stałe, ona wcale nie ma śruby, tylko gwint na śrubę. Po prostu wykręciłeś głowicę razem ze śrubą statywową. Jak wykręcisz śrubę z głowicy, to zobaczysz, że ma obustronny gwint - jeden do umiejscowienia śruby w kolumnie (szerszy), drugi do umocowania głowicy. Wszystkie Gitzo tak mają. Musisz tylko kręcić w odpowiednią stronę.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •