Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2015
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    4

    Question Jaka lampa do amatorskiego fotografowania/doświetlania makijażu

    Hej
    Wiem, że jest już podobny wątek, jednak założony przez fotografa. Ja szukam lampy do domowego studia makijażu. Do tej pory do fotografowania makijaży używałam wyłącznie światła padającego z okna, ewentualnie polecanej szeroko przez kosmetyczne blogerki lampy pierścieniowej.
    Teraz jednak zależy mi na delikatnym upiekszeniu klientki światłem.. Nie ukrywam, że szukam czegoś bardzo taniego, do bardzo sporadycznego używania- z reguły i tak robię makijaże "na wyjeździe". Czasem jednak efekt w domu jest tak fajny, że aż żal nie mieć nic pod ręką aby to ładniej uwiecznić

    Zrobiłam już małe rozeznanie wśród makijażystów i zastanawiam się nad dwiema opcjami:
    Pierwsza:
    http://fripers.pl/product_info.php/i...FreePower.html

    I druga- dla mnie super bo tanio i bez komplikacji - komplet
    http://allegro.pl/zestaw-swiatlo-cia...012157611.html

    Dane techniczne

    Moc światła 1300 W
    Moc pobierana 260 (4x65) W
    Temperatura barwowa 5500 K
    Wys. pracy statywów 70-225 cm

    Czy taka opcja będzie dobra dla mnie?
    Aha - najważniejsze może. Robię proste techniczne portrety, do ramion - prawie jak do dowodu
    Dziękuję za Wasze opinie

  2. #2

    Domyślnie

    Światło ciągłe...
    Czy siedziałaś kiedyś 1-1.5 m przed takim "podwórzowo-budowlanym" halogenem? One zazwyczaj mają tylko 500W, te Twoje lampy podobno świecą dwa razy silniej (to taka sugestia związana z wygodą użytkowania).
    Z drugiej strony światło ciągłe sprawdzi się też przy filmowanie - wiem, nie pisałaś o filmowaniu, ale prędzej czy później o tym pewnie pomyślisz

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2015
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    4

    Domyślnie

    A skąd pomysł, że zajmę się filmowaniem? Ani filmowaniem, ani nawet fotografowaniem nie planuję się zając.. Ok, dzięki za sugestię- to juz wiem, ze podczas malowania lampa się nie przyda. Ale to nieistotne bo pracuję przy oknie, w świetle dziennym które jest nie do przecenienia przy pracy. A do szybkiego uwiecznienia mojej pracy (nie całej sesji!) lampa nie powinna się zdążyc nagrzac.. Tylko żeby mi ciut upiększyła modelkę, rozświetlając ładnie skórę.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie, nie chodzi o temperaturę, tylko o "ilość światła"
    Skąd pomysł - często oprócz uwieczniania makijaży pojawiają się pomysły na "materiały szkoleniowe", wtedy ciągłe światło też mogłoby zostać wykorzystane.
    Do zdjęć pewnie większość kolegów podpowie (różne) lampy błyskowe, dlatego wolałem od razu wskazać zastosowanie, w którym błyskowe raczej się nie sprawdzą.

    Masz lampę pierścieniową - co jest "nie tak" z efektami zdjęć przy tamtej lampie? Właśnie lampy pierścieniowe, świecące miękko, bezcieniowo, mogą dodatkowo "upiększyć" fotografowaną osobę. Pomijam moc lampy, bo taka typowa lampa jest bardzo ciemna.
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 04-08-2015 o 16:50

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Polecam lampę pierścieniową. I photoshopa. Czasami to głównie photoshop.
    Dzisiejsza fotografia to jedno wielkie oszustwo
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2015
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Masz lampę pierścieniową - co jest "nie tak" z efektami zdjęć przy tamtej lampie? Właśnie lampy pierścieniowe, świecące miękko, bezcieniowo, mogą dodatkowo "upiększyć" fotografowaną osobę. Pomijam moc lampy, bo taka typowa lampa jest bardzo ciemna.
    Moja lampa pierścieniowa niewiele daje, chyba potrzebna by mi była lampa o większej mocy. Moja ma 28W

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Polecam lampę pierścieniową. I photoshopa. Czasami to głównie photoshop.
    Dzisiejsza fotografia to jedno wielkie oszustwo
    Zauważyłam.. Jeszcze przed chwilą przejrzałam kilka "poradników" wizażystek jak fotografowac makijaż i niestety te zdjęcia robione w świetle dziennym to jedna wielka ściema. Niestety klientki chcą to oglądać.
    Ok, jeśli jednak lampa pierścieniowa - to jaka?

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2015
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    4

    Domyślnie

    Hop - zastanawiam się nad dwiema opcjami

    Lampa 65W
    http://allegro.pl/lampa-pierscieniow...209892308.html

    Lampa 40W
    http://allegro.pl/lampa-pierscieniow...209143955.html

    Do tego mała blenda i tyle narazie

    Ktoś coś doradzi? I czy dyfuzor jest mi potrzebny, do robienia dość ciasnych portretów?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •