Close

Strona 18 z 19 PierwszyPierwszy ... 816171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 185
  1. #171

    Domyślnie

    Kończąc dywagację gum
    3 lata miałem D700 i nic; dałem go siostrzeńcowi i po 4 m-cach gumy odlazły .
    Ale to jego wina a nie D700.

  2. #172

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Ja na Waszym miejscu poszedł bym do lekarza; bo od 10 lat użytkuję Nikony i w żadnym mi się guma nie odkleiła. 3 lata intensywnego fotografowania samolotów w różnych warunkach atmosferycznych i gumy jak nowe.
    Wiem, że takie problemy niektórzy użytkownicy mają, ale czemu inni nie; może to nie problem sprzętu?
    Mnie się tez tak wydaje. Odchodzące gumy z N24-70 to po prostu zbiorowa halucynacja. Nie mówiąc już o problemach korpusów Nikona. Jeszcze jedna legenda
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  3. #173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Mnie się tez tak wydaje. Odchodzące gumy z N24-70 to po prostu zbiorowa halucynacja. Nie mówiąc już o problemach korpusów Nikona. Jeszcze jedna legenda
    Na mnie działa szczególnie silnie. Już dwa razy wymieniałem gumy w D700 i w D300 i raz w D200. Tylko D70s wyłamuje się z tego delirium tremens :P
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  4. #174

    Domyślnie

    No to jesteś lepszy niż ja Gumy zmieniałem na N24-70. Odklejały się na moich D200, D300s i D800. Chyba mam jakieś magiczne dłonie...
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  5. #175

    Domyślnie

    Mi w moim 24_70 guma odlazła wzorcowo do mitu. Podobnie w D200 a w D700 do dnia sprzedaży ( z 5-6 lat) nic.

  6. #176

    Domyślnie

    U mnie nic jak na razie w kwestii gum. Blisko rok użytkowania i absolutnie żadnych problemów - oczywiście body też ok.
    NIKON ENTRY LEVEL D 810 + N 24-70 II VR

  7. #177

    Domyślnie

    Koledzy porównywał, już ktoś z Was bezpośrednio nowe 24-70 VR ze starym. Chciałbym się upewnić, że nowe niestety jest słabsze w większości aspektów od starego. Rozdzielczość w centrum kadru jest dużo gorsza, tak samo aberracja i dystorsja. Jedynie na brzegach kadru jest ostrzejszy.
    Jeśli to prawda to VR nie przekona mnie za nic do jego zakupu, aha no i rozmiar i waga ....
    Wygląda, że Nikon nie postarał się.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  8. #178

    Domyślnie

    Stary 24-70 spełnia wszystkie moje oczekiwania. Nawet przez myśl mi nie przeszło zmieniać na wersję VR, szczególnie biorąc pod uwagę jego gorsza optykę.
    Jeśli chodzi o gumy, to ja nie miałem żadnego problemu z D200 (dopóki mi go nie ukradziono po 4 latach użytkowania), D800, 14-24, 24-70, 70-200.
    pzdr
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

  9. #179

    Domyślnie

    Minęło kilka lat od premiery i kilka lat od ostatniego posta w tym temacie. Jak wrażenia użytkowników po tym czasie?

  10. #180

    Domyślnie

    Wiele razy robiłem zlecenia na 24-70g i 24-70e vr. Na różnych egzemplarzach - m.in. na obiektywach z NPS. Zawsze pracowałem na D4s albo D5. Mam wreszcie dobry optycznie egzemplarz swojego 24-70g. I mam go dlatego że ten zakres z takim AFem jest mi potrzebny, ale zawsze jak mam możliwość wyboru to biorę VRkę. Z tego obiektywu maję są bardziej "krystaliczne" - to trudno opisać, mają chyba lepsze mikrokontrasty, mają lepiej kontrolowane kontrasty, kolory. Ostrość jest zrównoważona w całym kadrze. AF działa jeszcze sprawniej, a w niektórych sytuacjach pomaga VR. CA jest na tyle łatwa do opanowania że eliminuje ją silnik JPG w aparacie, oraz chyba każdy soft wywołujący RAWy - w każdym razie nigdy nie zauważałem żeby gdzieś trzeba było ją ręcznie eliminować. Przewaga optyczna wersji G jest wg mnie zdecydowanie teoretyczna ale jeśli ktoś ma VRkę i uważa inaczej natychmiast możemy zrobić zamianę
    Generalni
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 18 z 19 PierwszyPierwszy ... 816171819 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •