Close

Strona 84 z 89 PierwszyPierwszy ... 34748283848586 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 885
  1. #831

    Domyślnie

    Jak masz zamiar z tym szkłem po lesie biegać, to sam ci tego Nikona polecę, bo Sigma i Tamron są do tych celów po prostu za ciemne. AF ci się zamuli lub całkiem zgłupieje i skończy się ręcznym ostrzeniem.
    Natomiast nie mam już, niestety, takiej wiary w Nikona, że cyt. "w 9 na 10 przypadków dostanę ostrą sztukę". Jeszcze mniejszą wiarę mam w puszki Nikona. Ale może to przez to, że obracam się głównie w długich ogniskowych (600mm i wyżej).
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  2. #832

    Domyślnie

    Ja wziąłem nikkora 200-500 ponieważ bawię się głównie w podchody w lesie. Wcześniej tamron 150-600 g1 nie radził sobie tak dobrze jak szkło systemowe. Gdy jest za ciemno podbijam iso w górę i po temacie. Użytkuję z D500 więc efekty moim zdaniem są zadowalające. Nie wiem czy wybrałem najostrzejszą sztukę bo wybierałem z dwóch dostępnych ale napewno jest ostrzejszy od tamiego i przynajmniej af się nie zacina.

  3. #833

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez retro Zobacz posta
    To nie ma nic wspólnego z wiarą. Kupując Nikkora w 9 na 10 przypadków dostanę ostrą sztukę. Kupując Sigmę pewnie pół na pół a może i tego nie. Ja wiem, że w czasach słusznie minionych ludzie byli przyzwyczajeni do tego, że jak się brało samochód z FSM to lądował on od razu u mechanika żeby śruby podokręcać ale w obecnych czasach wydaje mi się to bez sensu, żeby od razu po zakupie słać szkło do serwisu. Zresztą... dywagacje na ten temat są jakby obok tematu. Potrzebuję szkła na ptaki i ssaki z podchodu. Po tygodniu śledzenia wszelkich for polsko- i angielskojęzycznych wybrałem Nikkora (chyba że w sklepie okaże się od razu, że Sigma jest lepsza- w co wątpię ze względu na ograniczone możliwości testowania w sklepie właśnie) a jak się okaże, że jest słaby to go do 2 tygodni wymienię na Sigmę czy Tamrona. Jak się zdecyduję później to sprzedam i tyle.
    Chyba się nie zrozumieliśmy, ja nie namawiam ani do Nikona, ani do Tamrona czy Sigmy. Prawdopodobnie N200-500/5.6 bedzie do Twoich celów najbardziej odpowiedni. Natomiast chciałem w poprzednim poście zwrócić uwagę, że dzisiejsze obiektywy niezależnie od producenta, generalnie wymagają kalibracji po zakupie jeżeli chcemy z nich "wydusić" 100% ich możliwości.
    Moim zdaniem porównanie naprawy samochodów w PRL-u i dzisiejszej kalibracji obiektywów po zakupie nie jest dobre, a wydaje mi się, że nawet szkodliwe, ponieważ lansuje szukanie w sklepach jakiegoś idealnego obiektywu który praktycznie nie istnieje.
    Trochę mi to przypomina, jakby ktoś szukał w sklepach fortepianu którego po przywiezieniu do domu nie trzeba stroić, bo przecież z dobrej fabryki nie mogą wypuścić roztrojonego fortepianu.
    Tak sobie myślę jak długo i gdzie musiałby @Yanis jeździć żeby znaleźć sześć setkę Nikona ktora daje obraz taki jak ta po kalibracji - ile jest takich obiektywów w sklepach w Polsce?

  4. #834

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Jak masz zamiar z tym szkłem po lesie biegać, to sam ci tego Nikona polecę, bo Sigma i Tamron są do tych celów po prostu za ciemne. (600mm i wyżej).
    Akurat Tamron ma to samo światło w tych długich takich samych ogniskowych, a w krótszych jest jaśniejszy...
    D600 , N50/1,4 , , To16-28/2,8 , N24-70/2,8 , N28-300 , S70-200/2,8 , N70-300, S150-500 , itd...

    Ludzie marzą o Aniołach, ja miałem jednego Krabbika w ramionach...

  5. #835

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    .....
    Tak sobie myślę jak długo i gdzie musiałby @Yanis jeździć żeby znaleźć sześć setkę Nikona ktora daje obraz taki jak ta po kalibracji - ile jest takich obiektywów w sklepach w Polsce?
    Ale serwis Nikona nie kalibruje obiektywu do puszki tylko do wzorca.
    Więc w czym jest problem, żeby przed wypuszczeniem z fabryki też skalibrowli go do wzorca? Za mało kosztuja, żeby to robić czy o co chodzi

  6. #836

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myrele Zobacz posta
    Ale serwis Nikona nie kalibruje obiektywu do puszki tylko do wzorca.
    Więc w czym jest problem, żeby przed wypuszczeniem z fabryki też skalibrowli go do wzorca? Za mało kosztuja, żeby to robić czy o co chodzi
    To już pytanie do Nikona U mnie D810 była przy zakupie OK. Rozjechała się po około 1,5 roku. D800 i D500 były kalibrowane zaraz po zakupie. Wszystkie kupowane w sklepach z zerowym przebiegiem migawki, więc pewnie takie wyjechały z fabryki.

    Cytat Zamieszczone przez Zetec Zobacz posta
    Akurat Tamron ma to samo światło w tych długich takich samych ogniskowych, a w krótszych jest jaśniejszy...
    Nie wiem jak inni... U mnie zoom w 90% przypadków pracuje w górnym zakresie ogniskowych. Sigma ma problemy z AF powyżej 450mm już w lekko zacienionych warunkach. I nawet AF z D500 nie pomaga. Na krzyżowych jeszcze daje radę, ale poza nimi... Przypuszczam, że Tami ma podobne problemy ze względu na jasność szkła. Ale może się mylę. Nie miałem w ręku. Natomiast ze szkłami Nikona (200-500 czy nawet 80-400 ze zmiennym światłem) nie miałem takich problemów. Wg mnie te Sigmy i Tamrony potrzebują naprawdę dobrych warunków oświetleniowych, żeby komfortowo pracować na długich ogniskowych i ruchomych obiektach w kadrze. W lesie takich warunków nie widzę, przynajmniej dla Sigmy S150-600.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  7. #837

    Domyślnie

    To prawda, najwięcej będę pracował w lesie i szeroko pojętych okolicach, ale warunki świetlne raczej niesprzyjające. To jeden z czynników, który skłonił mnie do Nikkora (no i waga oczywiście - wystarczy już że targam Manfrotto MK055XPRO3 + BHQ2 po górach i lasach).

  8. #838

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myrele Zobacz posta
    Ale serwis Nikona nie kalibruje obiektywu do puszki tylko do wzorca.
    Więc w czym jest problem, żeby przed wypuszczeniem z fabryki też skalibrowli go do wzorca? Za mało kosztuja, żeby to robić czy o co chodzi
    Żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie należałoby znać dokładnie procesy kalibracji stosowane przez Nikona czy inne firmy, to jednak zna niewiele osób. Natomiast ogólnie sprawa wygląda tak, że każda kalibracja jest obarczona błędem i procedura kalibracji do wzorca musi zakładać dopuszczalny margines błędu kalibracji dla body i dla obiektywu. Do tego mogą się dołożyć inne czynniki i w niekorzystnym ułożeniu tych wszystkich odchyłek (wszystkie ujemne lub dodatnie) efektem jest istotne pogorszenie parametrów optycznych. Przy kalibracji obiektywu do body błędy się w serwisie kompensuje a nigdy nie dodaje, bo obserwuje się efekt końcowy w postaci obrazka i to jest zasadnicza różnica.
    Odnośnie kalibracji w serwisie należy też pamiętać, że aparat fotograficzny jest poddawany ciągłym drganiom np podczas wyzwalania migawki i z czasem nawet najlepiej wykonana kalibracja może się rozregulować i trzeba ją wykonać od nowa.

  9. #839

    Domyślnie

    Matko... Procesy, czynniki, inne odchyłki Sprzęt ma działać bez w wnikania w takie pierdoły

  10. #840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez retro Zobacz posta
    To prawda, najwięcej będę pracował w lesie i szeroko pojętych okolicach, ale warunki świetlne raczej niesprzyjające. To jeden z czynników, który skłonił mnie do Nikkora .
    Czym sie rozni Nikkor od Tamrona czy Sigmy ze swiatlem? Przeciez na 500mm maja to samo swiatlo...
    Czemu juz kolejna osoba patrzy na te obiektywy nie biorac pod uwage ogniskowej?
    Tak, T czy S sa ciemniejsze ale w 600mm gdzie Nikkor nie osiaga tego, no chyba ze z konwerterem, a wtedy to on jest ciemniejszy...
    A na krotszym zoom-ie jest jasniejszy wiec...
    D600 , N50/1,4 , , To16-28/2,8 , N24-70/2,8 , N28-300 , S70-200/2,8 , N70-300, S150-500 , itd...

    Ludzie marzą o Aniołach, ja miałem jednego Krabbika w ramionach...

Strona 84 z 89 PierwszyPierwszy ... 34748283848586 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •