Close

Strona 61 z 89 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 885
  1. #601

    Domyślnie

    Ja go miałem na tydzień. Super fotki lotnicze mi wyszły ( Mrija i Praga). Na pewno dużą wadą jest długi skok pokrętła AF. Rnav czy paningi wyszły znakomicie. Normalne foty jeszcze lepiej. Teraz czekam na możliwość testu 150-600 s sigmy i kupuje to co mi lepiej zrobi fotki.
    D600 , N50/1,4 , , To16-28/2,8 , N24-70/2,8 , N28-300 , S70-200/2,8 , N70-300, S150-500 , itd...

    Ludzie marzą o Aniołach, ja miałem jednego Krabbika w ramionach...

  2. #602

    Domyślnie

    Dzień Dobry,od niedawna jestem użytkownikiem tego szkła Test bojowy przeszło na pokazach w Pardubicach i Poznaniu. I niestety pojawił się problem, ponieważ po pierwszym przejrzeniu fotek okazało się, że obiektyw zasysa kurz jak niezły odkurzacz. Powiem szczerze, czegoś takiego nie widziałem i nie miałem przy poprzednio użytkowanych Bigmach Sigmy. Przewidując pytania od razu odpowiem, że nie kładłem zestawu na ziemi, nie było silnego wiatru ani zakurzenia, nie nosiłem wysuniętego tubusa w dół, pierwsze fotki są czyste, dramat się pojawia kilkaset zdjęć później. Do wartości przysłony F10 jest jeszcze do przeżycia, powyżej tej wartości naćkane śmieci na matrycy niemożebnie. Wiem, że podwyższanie wartości F ujawnia syfy na matrycy, ale to co zobaczyłem jest znacznie gorsze jak używałem zestawu Canona z Bigma 50-500 OS.
    Czy ktoś może też zauważył ten problem? Jakieś reklamacje do Nikona?
    Pozdrawiam

  3. #603

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chmielu Zobacz posta
    Dzień Dobry,od niedawna jestem użytkownikiem tego szkła Test bojowy przeszło na pokazach w Pardubicach i Poznaniu. I niestety pojawił się problem, ponieważ po pierwszym przejrzeniu fotek okazało się, że obiektyw zasysa kurz jak niezły odkurzacz. Powiem szczerze, czegoś takiego nie widziałem i nie miałem przy poprzednio użytkowanych Bigmach Sigmy. Przewidując pytania od razu odpowiem, że nie kładłem zestawu na ziemi, nie było silnego wiatru ani zakurzenia, nie nosiłem wysuniętego tubusa w dół, pierwsze fotki są czyste, dramat się pojawia kilkaset zdjęć później. Do wartości przysłony F10 jest jeszcze do przeżycia, powyżej tej wartości naćkane śmieci na matrycy niemożebnie. Wiem, że podwyższanie wartości F ujawnia syfy na matrycy, ale to co zobaczyłem jest znacznie gorsze jak używałem zestawu Canona z Bigma 50-500 OS.
    Czy ktoś może też zauważył ten problem? Jakieś reklamacje do Nikona?
    Pozdrawiam

    Od pół roku zrobiłem ok 9k zdjęć ptasich i syfu brak.Mam pytanie czy syf widzisz tylko na zdjęciach czy teź w samym obiektywie?
    DSLR SLR MF AF AFS 910 055 DG3 400AW

  4. #604

    Domyślnie

    Aż tak dokładnie nie przyglądałem się soczewkom w obiektywie. Na razie tylko na zdjęciach...

  5. #605

    Domyślnie

    Pod jakie body miałeś podpięty obiektyw?
    Pozdrawiam.

  6. #606

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez N-kon Zobacz posta
    Pod jakie body miałeś podpięty obiektyw?
    osiemset dziesiątka

  7. #607

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chmielu Zobacz posta
    Aż tak dokładnie nie przyglądałem się soczewkom w obiektywie. Na razie tylko na zdjęciach...
    Jeżeli w obiektywie nie ma syfu i gumowa "uszczelka"przy połączeniu bagnetowym na obiektywie nie jest uszkodzona to obstawiam że brud na zdjęciach to nie kwestia obiektywu.Bardziej bym się skupił na tym w jakich warunkach był podpinany obiektyw do aparatu.
    DSLR SLR MF AF AFS 910 055 DG3 400AW

  8. #608

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chmielu Zobacz posta
    (...) I niestety pojawił się problem, ponieważ po pierwszym przejrzeniu fotek okazało się, że obiektyw zasysa kurz jak niezły odkurzacz. (...)
    Dlatego ja przy zoomie z wysuwanym tubusem (w moim wypadku Sigma S) używam rain covera, nawet w słoneczny dzień. Może wygląda to dziwnie, ale ważne, że szkło nie łapie tyle tego pyłu na tubusie. Oczywiście w tym wypadku stosuję metodę "na pompkę", bo kręcenie pierścieniem zooma byłoby dosyć kłopotliwe.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  9. #609

    Domyślnie

    Przejrzałem dzisiaj szkło, ale nie rzuciły mi się w oczy paprochy. Poniżej dwa zdjęcia, pierwsze zrobione zaraz na początku pokazów, drugie godzinę później. W tym czasie nie było żadnego przepinania obiektywu....





    Zdjęcia typowa "surówka", jedynie pomniejszone...

  10. #610

    Domyślnie

    Jakość nie powala, ale na f25 inaczej nie może być

Strona 61 z 89 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •