Close

Strona 49 z 89 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 885
  1. #481

    Domyślnie

    Wiele osób używa pomiarów tej strony jako wyrocznie. Sam osobiście nie znalazłem obiektywu nikona który wypadałby lepiej pod względem rozdzielczości niż odpowiednik canona. 200-500vr też wypada nieciekawie na tle konkurencji:
    http://www.the-digital-picture.com/R...mp=4&APIComp=0
    tu porównanie do sigmy c i tamrona-generalnie Tamron wypada najlepiej lub na równi z nikkorem w niektórych kategoriach:
    https://photographylife.com/nikon-20...ma-150-600mm-c

  2. #482

    Domyślnie

    Hmmm... Czyli analizując oba linki... AF Nikkora wolniejszy od Sigmy. Optycznie na długim końcu wyraźnie gorzej od Sigmy... No to ja jednak zostaję przy Sigmie.
    Co do drugiego linku - gość przyznaje, że nie konfigurował nawet tej Sigmy USB Dockiem i leciał na ustawieniach fabrycznych. Czyli nie wykorzystał nawet całego potencjału tego szkła w określonych sytuacjach (mam tu na myśli głównie opcje AF).
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  3. #483
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez reglass Zobacz posta
    Można prosić o Rawa tej modrej ? Mój e-mail tomek_44@wp.pl
    I ja poproszę na s_l@o2.pl

  4. #484

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wacha321 Zobacz posta
    Wiele osób używa pomiarów tej strony jako wyrocznie. Sam osobiście nie znalazłem obiektywu nikona który wypadałby lepiej pod względem rozdzielczości niż odpowiednik canona. 200-500vr też wypada nieciekawie na tle konkurencji:
    http://www.the-digital-picture.com/R...mp=4&APIComp=0
    tu porównanie do sigmy c i tamrona-generalnie Tamron wypada najlepiej lub na równi z nikkorem w niektórych kategoriach:
    https://photographylife.com/nikon-20...ma-150-600mm-c
    Kiedy pisałem o tym w tym wątku, bo miałem możliwość podpięcia N200-500 a mam T150-600 to zostałem szyderczo wyśmiany przez jednego z forumowiczów, który sprzedał Tamiego a nabył Nikkora... Wg mnie ostrość na 400 mm i 500 mm w obydwu szkłach jest porównywalna (przynajmniej tych egzemplarzy, które miałem zapięte na D750).

  5. #485

    Domyślnie

    Nie miałem Tamrona w rękach ale wierzę, że jest to dobre szkło zwłaszcza w relacji cena/jakość. Jednak sama ostrość to nie jest jedyne kryterium wyboru. Wszędzie, również w porowmawczym teście powyżej ludzie piszą a zawieszajacym się af/braku komunikacji, o zasysaniu kurzu. Praca af i stabilizacji dla mnie osobiście było jednym z mocniejszych argumentów by zatrzymać nikkora. Drugą sprawą był sposób jak nikkor vs tamron daje bokeh. Chociaż w teście powyżej autor pisze, że tamron daje bardziej łagodne rozmycia to przeglądając zdjęcia z niego użytkowników moim zdaniem nikkor ma tu sporą przewagę.
    Najbardziej zastanawia mnie wiarygodność testów z the Digital picture. Jakiekolwiek tele nikona czy to 300 2.8 czy 500/600vr czy też szkła o krótszych ogniskowych wypadają znacznie gorzej niż odpowiedniki canona lub nawet jak porowna się do 100-400isII czy ef 400 f 5.6. Analizując np wyniki z DXO można szybko zauważyć,że ich obiektywy znacznie lepiej wykorzystują możliwości rozdzielcze ich matryc ale np już producenci jak sigma czy tamron lepiej pracują na nikonach.

  6. #486

    Domyślnie

    wacha321, stabilizacja w N200-500 bije na głowę T150-600, mogę to potwierdzić na podstawie ww "mini testu" przeprowadzonego przeze mnie. Jest rewelacyjna. Potwierdził to również tutaj min. Raftik - Rafał, który chyba nadal ma obydwa obiektywy N i T. AF jest lepszy w N, ale to nie jest przepaść. Nie mam wybitnie ostrej sztuki T, ale co do ostrości będę się upierał przy swoim NIGDY nie miałem żadnej zwiechy na D750 i D610. Niestety, z D7100 kilka się trafiło, ale w tej chwili jestem już tylko na FF i nie zamierzam wracać do DX.

    T150-600 to moje jedyne niesystemowe szkło i uważam, że w relacji cena/jakość to udany projekt. A gratów Nikona tych z najwyższej i średniej półki nazbierałem sporo...
    Ostatnio edytowane przez slaweko ; 18-02-2016 o 09:53 Powód: Uzupełnienie wypowiedzi

  7. #487

    Domyślnie

    Bez wątpienia stabilizacja w Nikonie musi być dobra, skoro wiele osób go używających tak twierdzi. Ale czy tylko z tego względu warto inwestować w to szkło? Ja myślałem o uzupełnieniu szklarni, ale mam już N80-400 i Sigmę Sport. Cropy porównanwcze Nikkora i Sigmy S są jednoznaczne (np. 500mm przymknięte nieco w obu szkłach):

    http://www.the-digital-picture.com/R...mp=6&APIComp=1

    Przy takim obrazku nie wykadrujesz z Nikona tyle, co z Sigmy. Czyli mam krótszą ogniskową, i do tego ograniczoną możliwość cropowania. Dla mnie to ważny argument, choć akurat tego typu szkło używam raczej do focenia grup akrobacyjnych. Dla użytkownika, który ma zamiar stosować ten obiektyw jako swoje podstawowe tele, problem staje się większy. Czuję spory niedosyt co do Nikona po obejrzeniu tych testów. O Tamronie się nie wypowiem, bo w ręku nie miałem.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  8. #488

    Domyślnie

    Test z photographylife.com nie przemówił do mnie przede wszystkim z racji ogólnie lepszego zachowania Tamrona pod względem af,ostrości na brzegach ff n dużych dystansach i wspomniany bokeh. The Digital Picture jest dla mnie zagadką bo analizując te wycinki można dojść do wniosku o sprzedaży wszystkiego i przesiadke na canona jeżeli chcemy ostry i kontrastowy obraz od brzegu do brzegu. Dałem ten link ale też mocno mnie zastanawia obiektywnosc wyników. Link który podałeś i porównanie sigmy sport bylobu może bardziej wiarygodnne gdyby oba szkła były testowane na d3x. Nie spotkałem się z opinią że sigma sport jest gorsza optycznie i w jednym z pierwszych postów tutaj pisałem że gdyby była w wadze nikkora to pewnie bym ją wybrał. Nie wiem nad czym się zastanawiasz mając i nikkora 80-400 i sigme i 600fl.
    Na koniec odnośnie cropowania to DXO pojazuje,że najlepiej nikinowskie matryce wykorzystuje 300 2.8 i 4002.8 i z tych szkieł można cropowac. Różnice między tytułowym nikkorem, tamronem czy sigmą w tej materii będą dość małe.

    Tu na przykład Thom Hogan ,który na nikonie zęby zjadł i ostatnimi laty wcale nie daje taryfy ulgowej nikonowi wyraża się bardzo dobrze o 200-500vr. Jest tam trochę nawiązań do 80-400 i 200-400vr
    http://www.dslrbodies.com/lenses/nik...-f56-lens.html

  9. #489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wacha321 Zobacz posta
    (...)Nie wiem nad czym się zastanawiasz mając i nikkora 80-400 i sigme i 600fl.(...)
    Kolejne pół kilo mniej do noszenia (200-500 vs Sigma S). Mając w plecaku dwa body FF, stałkę 600 + szkło uzupełniające + inne klamoty (zapas wody, jedzenie itd) walczę o każdy kilogram (nie jestem zmotoryzowany i klamoty z reguły noszę na plecach). A dylematów ostatnio sporo. 80-400 przy FF jest dla mnie troszkę za krótki. Choć w świetle nowego D500, na którego może kiedyś się skuszę (jak go już ludzie przetestują), może nie być tak złym rozwiązaniem... Póki co, wygląda na to, że zmieni właściciela. Do Sigmy zastrzeżeń nie mam, choć jej ustawianie pod swoje zastosowania może niejednemu troszkę nerwów napsuć. Ten 200-500 wydawał się bardzo rozsądnym kompromisem wagowo-zakresowo-ogniskowym.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  10. #490

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    walczę o każdy kilogram (nie jestem zmotoryzowany i klamoty z reguły noszę na plecach).
    Ja stosuję takie rozwiązanie: http://www.xxlgastro.pl/pl/bolero-skladany-wozek-45-kg.html?channel_code=544&s2m_product_id=GGCD553&ad _id={creative}&gclid=CjwKEAiA9JW2BRDxtaq2ruDg22oSJ ACgtTxcD95e_iwF6vMQc8ah3elxC4NNyHG9aVOXdSSAj5GDrxo CYy7w_wcB
    Niestety już za stary jestem na długie noszenie

Strona 49 z 89 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •