Close

Strona 11 z 89 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 885
  1. #101
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Bylem dzisiaj w Nikonie i sobie lezalo 200-500... przypialem na szybko i wrazenia mam takie:
    1. Wielkie bydle! I swoje wazy...
    2. AF wolnawy ale celny (warunki byly z tylka, mam tajfun za oknem, a w salonie Nikona ktos poskapil na swietle ).
    3. Z 200 na 500 trzeba strzelic potrojnego pirueta = ja musialem krecic na dwa razy, zeby przeleciec caly zakres bo do stopki byla przykrecona podstawka z gablotki.
    4. Zadowalajco ostry na 5.6 w calym zakresie.

    Ogolnie calkiem niezle szkielko jak na taka cene, moze sobie kupie na zapas bo nie mam nic powyzej 200, a na 200-400 mnie nie stac. Moglbym niby kupic pigmejskie 300/4 ale duzo na zasiegu nie zyskam...

    Pare pikczerow ze szkla (dostepne do 6. pazdziernika):
    https://www.wetransfer.com/downloads...9081554/7668f0

    Pare pikczerow szkla z D3s:

  2. #102

    Domyślnie

    Shaolin, możesz powiedzieć z czym porównujesz pisząc o "wolnawym AFie"?
    D750 & D7100 | 12-24/4 | N24-120/4 | N85/1.8 | N200-500/5.6 | LP FS 400 AW

  3. #103
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Pisalem ogolnie bo mialem tylko 50tke przy sobie wiec troche slabe porownanie, do tego warunki nie pomagaly ale z pewnoscia nie jest to 70-200VR2

  4. #104

    Domyślnie

    Dzięki, jestem ciekawy jak szybkość wypada w porównaniu z Tamronami i Sigmami 150-600 bo to w zasadzie główna konkurencja. W sumie dla mnie Tamron jest na razie wystarczający, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę.
    D750 & D7100 | 12-24/4 | N24-120/4 | N85/1.8 | N200-500/5.6 | LP FS 400 AW

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez busz Zobacz posta
    Dzięki, jestem ciekawy jak szybkość wypada w porównaniu z Tamronami i Sigmami 150-600 bo to w zasadzie główna konkurencja. W sumie dla mnie Tamron jest na razie wystarczający, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę.
    I właśnie na takie porównanie czekam, ostrość już wiemy, że jest porównywalna ale jak wypada AF (AF-C) bo to mnie głównie ciekawi.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    1. Wielkie bydle! I swoje wazy...
    2. AF wolnawy ale celny (warunki byly z tylka, mam tajfun za oknem, a w salonie Nikona ktos poskapil na swietle ).
    3. Z 200 na 500 trzeba strzelic potrojnego pirueta = ja musialem krecic na dwa razy, zeby przeleciec caly zakres bo do stopki byla przykrecona podstawka z gablotki.
    4. Zadowalajco ostry na 5.6 w calym zakresie.
    1. to mnie nie przeraża, przyzwyczajony jestem,
    2. to muszę sam sprawdzić,
    3. no to może być problem
    4. tak myślałem

  7. #107
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Tadziuuuuuuuuuuuu! Kiedy do mnie wpadasz?

    Ja ostatnio nic wiekszego niz 70-200VR2 w rekach nie mam wiec dla mnie byla niespodzianka. Ogolnie szkielko przyjemne, nie jakis plastikowy szajs za 2zl (mowie o odczuciach). Pierscien ogniskowej w 'mojej' sztuce moglby chodzic troche lzej (co pewnie poprawilo by wrazenia ze zmiany 200 na 500). Ale obrazek za szklo o takim zakresie, napisem Nikkor na tubusie i w tej cenie jest wiecej niz zadowalajacy. Przynajmniej z tego co widzialem w testach i co sam zrobilem teraz na szybko. Jak bede mial jakas luzna gotowke to chyba przytule dziada.

  8. #108

    Domyślnie

    shao, teraz u Ciebie pora monsunowa , do tego za chwilę jest Axalp, Po szkło trochę drogo wychodzi się karnąć

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Jako, że cały czas szukam szkła do grup akrobacyjnych to:
    w fotoloto z czasami poniżej 1/500s jest zupełnie nieprzewidywalne. Co by nie było - miałem 3 egzemplarze i o ile na jetach dawały radę to na śmigłach i wolniejszych porażka.
    W takim razie kolega Yanis trafił na wyjątkowo dobry egzemplarz - pożyczyłem go od niego na SIAF i sprawował się dosyć dobrze, dwie przykładowe fotki Choć oczywiście są to dwie najlepsze moje fotki śmiglaków z tych pokazów, większość panningowanych wyszła tak sobie. Nie mam porównania z innymi szkłami więc ciężko mi powiedzieć. Może na innych stosunek trafionych do nietrafionych jest lepszy, acz sporo zależy od wprawy i wagi szkła.

    1/200s


    1/160s
    Ostatnio edytowane przez Przemekkk666 ; 29-09-2015 o 12:15
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemekkk666 Zobacz posta
    W takim razie kolega Yanis trafił na wyjątkowo dobry egzemplarz - pożyczyłem go od niego na SIAF i sprawował się dosyć dobrze, dwie przykładowe fotki Choć oczywiście są to dwie najlepsze moje fotki śmiglaków z tych pokazów, większość panningowanych wyszła tak sobie. Nie mam porównania z innymi szkłami więc ciężko mi powiedzieć. Może na innych stosunek trafionych do nietrafionych jest lepszy, acz sporo zależy od wprawy i wagi szkła.
    tylko, że ja mam problem bo 95% zdjęć focę 500/4 VR i szukam czegoś co będzie dawało co najmniej 85% jakości z 500'ty
    Jak widzisz waga mi nie straszna , a wprawę-jakąś tam mam.

Strona 11 z 89 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •