Proszę o konstruktywną krytykę.
Szukaj
Proszę o konstruktywną krytykę.
Zenit 12 XP - zepsuł się
Miałbym świetne tło do jakiejś kolejowej dioramy choć trochę bym przyciemnił niebo dając więcej światła na resztę. Nie mogę się wypowiedzieć na techniczne tematy zdjęcia bo się nie znam ale podoba mi się obraz, który widzę.
Przyjemny kadrja bym przyciemnił trochę całe zdjęcie,ale to tylko ja
![]()
Nikon D300s+Tamron 150-600 vc usd+Tokina 11-16 II+Tamron 17-50 Vc
https://www.facebook.com/FotografiaK...homepage_panel
Bardzo dużo rozgrzanych do czerwoności pikseli widzę![]()
Konstruktywną krytykę ? hmmm, kadr fajny w swej prostocie, takie lubię. Jednak drzewko minimalnie poza mocnym punktem, przesunął bym je w kadrze w górę lub w dół.
Kadr udany, zaś edycja zdjęcia już leży.
Użyłeś jakiegoś "glow" co spowodowało rozmazanie obrazka i utracenie detalu na całym polu.
Do tego jakoś dziwnie przyciemniłeś samo drzewko, co bardzo się rzuca w oczy.
Również jak kolega wspomniał wcześniej umieścić drzewko w tzw. mocnym punkcie!
Warto podejść do edycji jeszcze raz, ponieważ kadr jest tego wart![]()
Co do edycji, niczego nie rozjaśniałem ani nie przyciemniałem punktowo. Co do ostrości to efekt tego że suwak clarity poszedł na max w lewo. Szkło którego użyłem, na tej konkretnej ogniskowej żyletą nie jest, więc zamiast wyostrzać, lepszym krokiem było zmiękczyćOdjąłem trochę nasycenia kolorów, zamiar był taki aby uzyskać pastelową tonację.
Zenit 12 XP - zepsuł się
Skontaktuj się z nami