Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie d90 duży przebieg i co dalej

    Witam wszystkich! To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Nikona zakupiłam w październiku 2010r z kitem 18-105 jako dzieciak fotografowałam na potęgę... Na początku było to zachłyśnięcie się lustrzanką jednak później bo zakupieniu stałki 50 1.8D w 2011 zaczęłam to wszystko brać na poważnie, fotografowanie ludzi pochłonęło mnie totalnie i trwa do teraz. Mój błąd za gówniarza plus obecne "zlecenia" (czasami chrzciny, komunie, urodziny) sprawiły, że moja puszka ma przebieg 74 879 Aktualnie mam tylko 2 tysiące, myślałam o zmianie stałki na nikkora 50 1.4 (1300zł i ew 700zł na wymianę migawki(?)), gdyż w obiektywy typowo na ślub&wesela nie mam się co pchać bo lepsze body by się przydało. Wymienilibyście na moim miejscu migawkę i użytkowali go dalej, czy poczekali na pieniążki i kupili np d610, czy może używane coś np d700? Jednak stać mnie na wymianę puchy będzie dopiero mniej więcej we wrześniu 2016r jak dobrze pójdzie a to ponad rok.... Proszę o jakieś mądre i konkretne rady! Będę bardzo wdzięczna


    Pozdrawiam, Nikola
    Ostatnio edytowane przez photonikkie ; 17-07-2015 o 13:14

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno do ludziów ff bedzie super.
    Ale
    Ja bym nie czekał ponad rok. Wymiana bebechow i masz nowy aparat. Pod warunkiem ze np Modół af sie nie zwali. A dokładnie tak było w moim d90 kiedys.

    Druga opcja to d3xxx lub d5xxx.
    Osobiście wybrałbym d5100 i wymiana wersji d na g1,8.
    Iso lepsze. Matryca tez.

  3. #3

    Domyślnie

    a migawa już padła ?

  4. #4

    Domyślnie

    Archibald6803 : Jeszcze nie, ale każde poważniejsze foconko chociażby chrzciny to mam stracha, że mi padnie. Na takie okazje lepszy pewniak chyba...



    d90 : Nie chce nic XXXX, bawie się w foto już prawie 6 lat bo wcześniej zaczynałam od kompaktu i myślę o fotografii jako zarobku a także będę się kształcić w tym kierunku, więc w grę wchodzi tylko XXX. No ale to fakt, że każda nowa lustrzanka pokroju nawet 3XXX ma lepszą matrycę od mojego d90

  5. #5

    Domyślnie

    Ja swojego D5000 doklepałen do ponad 85000 i do dziś foci... Panikujesz, rób zdjęcia, będziesz się martwić jak faktycznie padnie migawka...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photonikkie Zobacz posta
    Archibald6803 : Jeszcze nie, ale każde poważniejsze foconko chociażby chrzciny to mam stracha, że mi padnie. Na takie okazje lepszy pewniak chyba...



    d90 : Nie chce nic XXXX, bawie się w foto już prawie 6 lat bo wcześniej zaczynałam od kompaktu i myślę o fotografii jako zarobku a także będę się kształcić w tym kierunku, więc w grę wchodzi tylko XXX. No ale to fakt, że każda nowa lustrzanka pokroju nawet 3XXX ma lepszą matrycę od mojego d90

    Nie zawracaj sobie głowy żadnym DXem - zacznij zbierać intensywnie na FXa; zadbany i pewny d700 z przebiegiem do 80 tyś jest osiągalny za 3 - 3,5 tyś pln
    A póki co, migawką w d90 się nie przejmuj - puchy te, jak są w jednych rękach, robią (ponoć) przebiegi ponad 100 tyś

  7. #7

    Domyślnie

    W takim razie robiac kotleta i w kieszeni majac d5100 popełniałem błąd.
    A byłem przekonany ze z N17-55 to wspaniały duet.
    Moze kup większy format. Tam dopiero cieżko bedzie ustawic cokolwiek...
    Dx jest oki.
    Ff do człowieków portretowania.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli D90 Cię nie ogranicza to może kup drugie D90 z niewielkim przebiegiem. Finansowo to Cię nie wykończy i będziesz mogła spokojnie zbierać na FX. Piszesz, że chcesz przeznaczyć 700 PLN na serwis swojego body. Za niewiele większe pieniądze można kupić D90 z niewielkim przebiegiem. Moim zdaniem to lepsze rozwiązanie niż wymiana migawki. Będziesz miała backup w razie awarii, a jak wszystko będzie dobrze to możesz pracować na dwóch body i nie martwić się o zmianę szkieł.
    Były: Nikon D80, D90, N 18-105 VR; N 50/1.8D; N 105 2.8, N 35 1.8G
    Panasonic GX 1, P 14-42,
    Olympus E-PL5, O 14-42 1.3,5:5,6 II R, O 40-150 1.4:5,6 R, O 45 f 1.8
    Jest: Fuji X-T10, F 16-50 II, F 35 1.4; SB900; Manfrotto 190DB z głowicą 141 RC

  9. #9

    Domyślnie

    Dokładnie. Na ważne iventy bez backupu nie ma co się wybierać. Jeden aparat zawsze może zawieść.

  10. #10

    Domyślnie

    Odpowiedź po 5 latach.
    Nieźle.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •