Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie [Motocykl] V-Strom 1000ABS

    Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.

    Zdjęcie błyśnięte lampą studyjną i składane w PS - proszę o komentarze dot. ogółu i widocznych (mam nadzieje jak najmniej) niedoróbek w PS.
    Pozdro!

    OM-D 10 Mk II

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda jak taki naturalnej wielkości motor wydrukowany na tekturze (który to druk już mocno spłowiał) postawiony na trawniku. A z tyłu trzy metry dalej jest fajna fototapeta. Przyjemnie, że nie widać złączenia trawnika z fototapetą.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Ten blur z fotoszopa mogles sobie darowac...

  4. #4

    Domyślnie

    Hmm. Czyli, że płasko wyszło. To jak zachować głębię? Starałem się rozmazać obraz przed motocyklem jak i za żeby sfałszować GO jaka by była w rzeczywistości przy ostrzeniu na motocykl.

    Fotograficzni laicy łyknęli "przynętę", ale nie taki poziom obróbki chciałbym wypracować. Jakieś wskazówki?
    Ostatnio edytowane przez RaditZ ; 05-08-2015 o 08:40
    OM-D 10 Mk II

  5. #5

    Domyślnie

    Moim (ignoranckim) zdaniem - trochę więcej kontrastu na obiekcie "motocykl" i będzie lepiej.
    A żeby było jeszcze lepiej - to już chyba kwestia sposobu oświetlenia motocykla podczas wykonywania fotki w studio - ale tu niech się wypowiedzą bardziej obeznani z tematem niż ja.
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RaditZ Zobacz posta
    Jakieś wskazówki?

    Bezwzględnie, podkreślam to mocno - bezwzględnie jak najściślejsze dopasowanie WB, koloru i ogólnych kontrastów wstawianego elementu do pozostałego tła. Jeśli będziesz miał takie różnice jak powyżej (ilość czarnego, WB, kontrasty), to zawsze będzie wyglądało jak wstawiona tekturowa zastawka.

    Po drugie, blur z PSa po całości takiego tła jest jednym z możliwie najgorszych wyborów - w rzeczywistości na fotografiach bokeh kształtuje się zupełnie inaczej i takie użycie blura zawsze będzie znamionować manipulacje, a zwłaszcza złe manipulacje. Dlatego napisalem, że tło wygląda jak płaska fototapeta, tylko odległa parę metrów od motoru i dlatego jednolicie rozmyta. Zobacz jak naprawdę rozkładają się nieostrości w takich zdjęćiach i albo wybierz na obiekt działań takie, które te nieostrości ma już w sobie (znaczy nie musisz ich symulować), albo wybierz takie, które nie jest rozległą panoramą, bo zrobienie odpowiedniego blura do czegoś takiego to najwyższa szkoła jazdy, a i to wychodzi tylko czasem.

    No i staraj się wybierać zdjęcia z podobnym światłem (ostrość, kierunek), ale to już w sumei truizmy.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Bezwzględnie, podkreślam to mocno - bezwzględnie jak najściślejsze dopasowanie WB, koloru i ogólnych kontrastów wstawianego elementu do pozostałego tła. Jeśli będziesz miał takie różnice jak powyżej (ilość czarnego, WB, kontrasty), to zawsze będzie wyglądało jak wstawiona tekturowa zastawka.

    Po drugie, blur z PSa po całości takiego tła jest jednym z możliwie najgorszych wyborów - w rzeczywistości na fotografiach bokeh kształtuje się zupełnie inaczej i takie użycie blura zawsze będzie znamionować manipulacje, a zwłaszcza złe manipulacje. Dlatego napisalem, że tło wygląda jak płaska fototapeta, tylko odległa parę metrów od motoru i dlatego jednolicie rozmyta. Zobacz jak naprawdę rozkładają się nieostrości w takich zdjęćiach i albo wybierz na obiekt działań takie, które te nieostrości ma już w sobie (znaczy nie musisz ich symulować), albo wybierz takie, które nie jest rozległą panoramą, bo zrobienie odpowiedniego blura do czegoś takiego to najwyższa szkoła jazdy, a i to wychodzi tylko czasem.

    No i staraj się wybierać zdjęcia z podobnym światłem (ostrość, kierunek), ale to już w sumei truizmy.
    A jest jakaś metoda dopasowania tych parametrów inna niż na oko? Na powyższym zdjęciu mieszałem w krzywych czy saturacji i na moje oko jest raczej ok - ale pewne rzeczy się dostrzega ze wzrostem doświadczenia

    I dzięki za wyczerpującą poradę!
    OM-D 10 Mk II

  8. #8

    Domyślnie

    Można jeszcze metodą Braille'a, na dotyk.

    Żartowałem.

    Jeśli zdjęcia są zbliżone kolorystycznie można spróbować je dopasować Match Colorem w PSie, powinny się bardziej zbliżyć. Ale nie możesz, a przynajmniej nie wyłącznei polegać na automatach, ręka i oko operatora cały czas jest w cenie (i oby jak najdłużej, bo mam za co żyć). Czasem niby się wszystko zgadza, ale żeby się bardziej zgadzało trzeba wprowadzić poprawki, jak perspektywa powietrzna na przykład, czy jeszcze coś innego...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    Hehe. Cóż trochę praktyki przede mną.

    Dzięki po raz kolejny za odpowiedź!
    OM-D 10 Mk II

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •