Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Złota godzina w Krywe

    Z cyklu zdjęć z Krywe.
    Mam nadzieję, że ułożenie planów kadru zwróci Waszą uwagę.
    Czekam na uwagi co do obróbki.

    1.




    2. Oryginalny jpg bez obróbki prosto z aparatu X10. Może ktoś pokusi się o swoją obróbkę?

    Fotoamator + Nikon D300, FujiFilm S5 Pro, Fujifilm X10 i XT-10
    Pozdrawiam. M.K.

  2. #2

    Domyślnie

    uwaga do obróbki
    moznaby najdalszy plan troche ocieplic, by nie byl taki niebieski

  3. #3

    Domyślnie

    To ja może taką wariację, jeżeli można...?


  4. #4

    Domyślnie

    o, na to się już o wiele lepiej patrzy wg mnie.
    lepsza kolorystyka niż na pierwszym i format też lepszy (bardziej poziomo, i odcięte pierwszy plan który był trochę bez ostrości)
    nadal widac trochę niebieskiego w rogach ale jest o wiele lepiej

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję. Dobrze to wygląda.
    Szkoda mi tylko że drzewko uciekło z mocnego punku i kwiatki zniknęły.
    Fotoamator + Nikon D300, FujiFilm S5 Pro, Fujifilm X10 i XT-10
    Pozdrawiam. M.K.

  6. #6

    Domyślnie

    To co pokazał kolega "nothing" lepiej się*prezentuje
    Zwróć uwagę na kadrowanie, warto dociąć zdjęcie aby pokazać je z ostrzejszej strony.
    Ładny kadr z pięknym światełkiem, mniej kontrastu tam gdzie słońce świeci bo tracisz detal traw!
    Co do edycji, najlepiej sam wypracuj technikę*w programie którym to robisz - bo wizje innych nie zawsze idą w parze z własnymi przekonaniami
    Pozdrawiam
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  7. #7

    Domyślnie

    Chciałbym aby oglądający patrząc na zdjęcie zobaczył to co ja widziałem wtedy gdy je robiłem i odczuł to co ja odczułem.
    Mimo, że przycięte i bardzie kontrastowe zdjęcie lepiej się ogląda, jest też lepsze technicznie to trochę fałszuje w moim odczuciu tamten klimat.
    Brakuję mi tych traw blisko mnie, które nachalnie zasłaniały dalszy krajobraz, kwiatków które się zagubiły w trawie, a nie pamiętam ,ciemnego wzgórza za łąką. Pamiętam je jako jaśniejsze.

    A ,czemu tutaj u mnie jest zaniebieszczone? Czy to brak filtra UV to spowodował?
    Fotoamator + Nikon D300, FujiFilm S5 Pro, Fujifilm X10 i XT-10
    Pozdrawiam. M.K.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MK_2 Zobacz posta
    Chciałbym aby oglądający patrząc na zdjęcie zobaczył to co ja widziałem wtedy gdy je robiłem i odczuł to co ja odczułem.
    Mimo, że przycięte i bardzie kontrastowe zdjęcie lepiej się ogląda, jest też lepsze technicznie to trochę fałszuje w moim odczuciu tamten klimat.
    Brakuję mi tych traw blisko mnie, które nachalnie zasłaniały dalszy krajobraz, kwiatków które się zagubiły w trawie, a nie pamiętam ,ciemnego wzgórza za łąką. Pamiętam je jako jaśniejsze.

    A ,czemu tutaj u mnie jest zaniebieszczone? Czy to brak filtra UV to spowodował?
    najlepsze byłoby w takim razie coś pomiędzy Twoim i wersją od nothing.

    UV by nic nie poprawił. Jeżeli już to filtr polaryzacyjny. UV masz na matrycy (każdy DSLR praktycznie ma UV na matrycy) więc dodatkowy UV by nic nie polepszył. Dodatkowo niektóre obiektywy mają powłoki które też działają jak filtr UV.

    Zaniebieszczone bo było w cieniu i aparat dobrał balans bieli na przedni plan (bo przecież aparat nie jest tak inteligentny że wybierze inny balans bieli dla pierwszego planu i inny dla drugiego)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •