Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Azure window

  1. #1

    Domyślnie Azure window

    Jedna z atrakcji krajobrazowych Gozo.


    Pozdrawiam
    Rafal
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  2. #2

    Domyślnie

    Super, kolorki i kompozycja bardzo przyjemna i naturalna. Jakie parametry? Filtr jakiś użyty?

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    nie pomoże sprzętu kupa jak fotograf (_!_)

  3. #3

    Domyślnie

    jak dla mnie fota wyszla rewelacyjnie
    D7100 D750 , N70-300VR, N35 1.8, Di622 II, T150-600g1, n50/1.4, 2xYN685+622tx, N24/1.8, N18-35, N85/1.8 + klamoty lol ...mala galeria flickr

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję*Panowie za komentarz
    Jakie parametry? Filtr jakiś użyty?
    Jedno naświetlanie z ustawieniami 113,0 sec; f/11; ISO 100, edycja wstępna w LR i następnie PS z technikami DRi Efex.
    Filtr ND500, połówek nie używam za dużo miejsca zajmują*
    Jeśli mam bardziej kontrastowe ujęcie, wówczas robię kilka ekspozycji i łącze technikami DRi.

    Pozdrawiam
    Rafal
    Ostatnio edytowane przez biegly ; 14-07-2015 o 10:07
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    978

    Domyślnie

    Ciekawy kadr.

  6. #6

    Domyślnie

    Kadr taki sobie powiem szczerze, najbardziej wadzi mi ten "palec" wewnatrz łuku, podejrzewam, że ciężko tego uniknąć, niemniej jednak idealnie widziałbym tam np żaglówke zamiast niego
    Co do kolorów to skała wygląda całkiem fajnie, nie mogę tego powiedzieć o kolorze nieba niestety.
    Pozdrawiam
    ortografia to dla mnie czarna magia, przepraszam i dziekuje za wyrozumialosc

    d800 d3100 n14-24 n24PC-E n24-85 n80-400vrII n50 n85 sb900 tplinkMR3040 eizo

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za komentarze
    Kadr taki sobie powiem szczerze, najbardziej wadzi mi ten "palec" wewnatrz łuku, podejrzewam, że ciężko tego uniknąć, niemniej jednak idealnie widziałbym tam np żaglówke zamiast niego
    Co do kolorów to skała wygląda całkiem fajnie, nie mogę tego powiedzieć o kolorze nieba niestety.
    Wspomniany palec jest nie do uniknięcia, co do kadru to chętnie wysłucham jak mogło by to wyglądać z twojej strony?
    Oczywiście na razie tam nie wrócę, ale miejsce znam i wiem co można.
    Może kiedyś będzie mi dane sfotografować ten obiekt jeszcze raz lub inni koledzy/ koleżanki z forum skorzystają podczas tych wakacji, nie robiąc tego same kadru
    Wspomniałeś o kolorach, co takiego niepokojącego dostrzegasz?
    Może jest coś na co nie zwróciłem uwagi czy chodzi tobie o atmosferę na zdjęciu?
    Żaglówka powiada kolega, hmm...
    Patrząc na zdjęcie była by miłym akcentem, zaś w prawdziwym świecie był by to przeszkadzający pryszcz
    Ten łuk na zdjęciu może wydaje się*niewielki, zaś w rzeczywistości jest ogromny i skala mogła by tu wszystko zaburzyć.
    Dzięki bardzo i pozdrawiam
    Rafal
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  8. #8

    Domyślnie

    Słońce jest tu też małym pryszczem, a jednak gra w drużynie klimatu, właśnie skala dzięki łudce mogła by trochę dopisać do opowieści, której tu jednak niewiele, bo jak na minimal to jednak trochę za dużo elementów, jak na zdjęcie z opowieścią, czegoś tu brakuje, nie musi być żagiel, może być człowiek na skale, coś co poruszy trochę wyobraznie widza.
    Jeżeli chodzi o kolor to pisałem o kolorze nieba, zazwyczaj niebieskie tutaj jest pomarańczowe? Sam nie wiem jaki to kolor, nigdy nie byłem w tych rejonach świata, wiec łatwo dam się przekonać, że tak wyglądało, niemniej jednak nie podoba mi się, ale jak to mówią - kwestia gustu.
    Palec jak napisałem, podejrzewam że jest nie do uniknięcia, co nie znaczy że, dodaje zdjęciu uroku, nie ma znowu tragedii, ale wg mnie lepiej by było gdyby go nie było
    Pozdrawiam
    ortografia to dla mnie czarna magia, przepraszam i dziekuje za wyrozumialosc

    d800 d3100 n14-24 n24PC-E n24-85 n80-400vrII n50 n85 sb900 tplinkMR3040 eizo

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biegly Zobacz posta
    Wspomniałeś o kolorach, co takiego niepokojącego dostrzegasz?
    Ja tylko nieśmiało dostrzegłem coś niepokojącego w kolorach... Otóż z tym zdjęciem jest prawie tak samo, jak z Błękitnym Meczetem w Stambule - Błękitny Meczet jak wiadomo jest cały czerwono-pomarańczowy w środku. Podobnie to zdjęćie - przedstawia tytułowe Błękitne Okno, a jest na pomarańczowo!




    Dobra, wiem że azure to raczej kolor lazurowy, ale bardziej mi pasowało do paraleli.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Kadr taki sobie powiem szczerze, najbardziej wadzi mi ten "palec" wewnatrz łuku, podejrzewam, że ciężko tego uniknąć, niemniej jednak idealnie widziałbym tam np żaglówke zamiast niego
    Co do kolorów to skała wygląda całkiem fajnie, nie mogę tego powiedzieć o kolorze nieba niestety.
    Słońce jest tu też małym pryszczem, a jednak gra w drużynie klimatu, właśnie skala dzięki łudce mogła by trochę dopisać do opowieści, której tu jednak niewiele, bo jak na minimal to jednak trochę za dużo elementów, jak na zdjęcie z opowieścią, czegoś tu brakuje, nie musi być żagiel, może być człowiek na skale, coś co poruszy trochę wyobraznie widza.
    Jeżeli chodzi o kolor to pisałem o kolorze nieba, zazwyczaj niebieskie tutaj jest pomarańczowe? Sam nie wiem jaki to kolor, nigdy nie byłem w tych rejonach świata, wiec łatwo dam się przekonać, że tak wyglądało, niemniej jednak nie podoba mi się, ale jak to mówią - kwestia gustu.
    Palec jak napisałem, podejrzewam że jest nie do uniknięcia, co nie znaczy że, dodaje zdjęciu uroku, nie ma znowu tragedii, ale wg mnie lepiej by było gdyby go nie było
    Wciąż nie rozumiem gdzie popełniłem błąd - chyba to, że pokazałem - a nie powinienem takiego zdjęcia wstawiać?

    Co do kolorów nieba, nie moja zasługa że nie jest niebieskie - łamie wszelkie zasady logiki
    Choć wracając do logiki, złota godzina obliguje do zmiany zabarwienia

    Cóż mogę poradzić na ten kolor, może się*podobać lub nie - ja również wolałbym inne warunki, a dostałem jak widać.

    Słońce jest tu też małym pryszczem, a jednak gra w drużynie klimatu, właśnie skala dzięki łudce mogła by trochę dopisać do opowieści, której tu jednak niewiele, bo jak na minimal to jednak trochę za dużo elementów, jak na zdjęcie z opowieścią, czegoś tu brakuje, nie musi być żagiel, może być człowiek na skale, coś co poruszy trochę wyobraznie widza.
    Słońce jest pryszczem który współgra ze światłem na skale, jak by tego nie było owa skała wyszła by płasko - takie zależności

    Co do wspomnianych dodatków (łódka, człowieczek) łatwo powiedzieć
    Za nim tam się wybrałem, myślałem o człowieczku na skale. Jednak jest to niemożliwe, miejsce jest ogrodzone i zakaz wchodzenia lub nie było śmiałka?
    Co do opowiadań na zdjęciach, to ja zapraszam do siebie.
    Otworzymy Pepsicole i będę opowiadał, a ogólnie jest to trochę naciągana teoria przez wielu kolegów na forum - oczywiście jak kto woli!

    Jesteś doświadczonym krajobrazowym fotografem i zapewne wiesz że tak bywa
    Uwierz mi na słowo, jak by było inaczej to bym to pokazał!

    Ja tylko nieśmiało dostrzegłem coś niepokojącego w kolorach... Otóż z tym zdjęciem jest prawie tak samo, jak z Błękitnym Meczetem w Stambule - Błękitny Meczet jak wiadomo jest cały czerwono-pomarańczowy w środku. Podobnie to zdjęćie - przedstawia tytułowe Błękitne Okno, a jest na pomarańczowo!
    Kwestia akceptacji

    Jeśli teraz zdjęcie opowiada o czymś, to chętnie wysłucham - żart, lub foto żart


    Robię różne cuda ze zdjęciami, ale zazwyczaj tak daleko się nie posuwam
    mirekvampirek - bez urazy,
    Wiem że to co piszemy rożnie obieramy i nie zawsze do końca rozumiemy, nie chcę Cię*obrażać - chodzi o zabawę
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za konwersację.
    Rafal
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •