Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie Lampa błyskowa z TTL do Nikona

    Jaka tania/dobra lampa błyskowa do nikona? Koniecznie z TTL. Cena do ok. 300 PLN. Wolałbym nową, ale ostatecznie zastanowię się nad używaną. Przeznaczenie: głównie "imieniny cioci" + jakieś hobbistyczne eksperymenty

  2. #2

    Domyślnie

    Tania i dobra? I jeszcze z iTTL? I na do datek za ok.300zł Nie ma takich. Albo jest tania, albo dobra, albo ma iTTL, a o nowej zapomnij. Nie będzie dobra. Minimum to SB600 lub Metz 48 AF-1. Cena używki - 400-500zł
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Najtańsza z TTL to chyba YN 468-II. Cena okolo 350 zl. Spoko stosunek ceny do jakości.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Najtańsza z TTL to chyba YN 468-II. Cena okolo 350 zl. Spoko stosunek ceny do jakości.
    Właśnie o niej myślałem (nowa). Jakieś alternatywy?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piodro Zobacz posta
    Właśnie o niej myślałem (nowa). Jakieś alternatywy?
    To jest najtańsza lampa, ale nie działa w niej TTL z niektórymi body, więc do dobrej bardzo dużo brakuje.

    Nową dobra lampą z TTL to wydatek blisko 1000zl.
    Najtańsza działająca że wszystkimi body to Nissin Di600.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Nie do wiary! Ta lampa z linka mrnikta wygląda naprawdę nieźle - właśnie przeczytałem jej recenzję i za 200 złotych dostaje się coś jak SB700, tylko o pół EV czy podobnie słabsze i w szczegółach nieco prostsze, ale jednak z iTTLem, trybem slave, i takimi rzeczami...

    CO prawda sama firma daje raptem półroczną gwarancję, więc nei wiadomo kiedy się to rozleci samo z siebie - ale przyznajmy, że ceny rzeczywiście lecą na pysk.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    ktoś coś więcej o tej lampie wie? testował ją?

  9. #9

    Domyślnie

    Nie miałem w ręku tego wynalazku, ale miałem inny - marki Voking. Na papierze rewelacja, zewnętrznie prawie jak SB900 (moc też niby zbliżona) - cena około 400zł. Obsługa przyjemna, zdalnie dawała jako tako radę, ale na sankach kompletna porażka - w TTL-u nieprzewidywalnie błyskała. Im mniejsza przysłona tym bardziej niedoświetlone zdjęcie - na 1.8 niedoświetlenie na oko ponad 2 stopnie przysłony, przy 5.6 zaczynało dopiero być akceptowalnie, ale i tak nie idealnie. Sumując swoje doświadczenie - darowałbym sobie takie wynalazki, chyba że ktoś bogaty, albo lubi hazard. Zresztą obniżka o 50% też o czymś świadczy - pewnie chcą się pozbyć dziadostwa. Lepiej brać to co już jest sprawdzone i przetestowane przez użytkowników - Nissin, Yongnuo, Metz.

  10. #10

    Domyślnie

    Darujcie sobie te wynalazki...
    Jak to mowia: chytry traci dwa razy. Lepiej dolozyc i miec cos pewnego i konkretnego...
    Nikon

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •