Close

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 94
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    A w Photoshopie jest przetwarzanie wsadowe?
    W ACR jest i w samym PS też jest, na dwa sposoby: Image Processor i Batch.

  2. #62

    Domyślnie

    Jakie wady jakościowe AP 1.5 w stosunku do LR6 zauważyliście, jeśli chodzi o obróbkę RAW-ów ? AP daje gdzieś ewidentnie d..y ? Brakuje mu czegoś co ma LR6 ? Pytam bo program mnie zaintrygował. Zwłaszcza cena Niestety z braku możliwości organoleptycznego przekonania się o możliwościach AP, muszę polegać na opiniach innych. A tutki firmowe, z założenia nie pokażą wad i niedociągnięć.
    D7100 NIKKOR AF-S 18-55 mm, TAMRON SP 70-300 mm, SIGMA DC 17-50 mm EX HSM
    PC : ASUS Z170, Procesor : i5-6500, Pamięć : 16 GB, Dysk : SSD 250 GB + HDD 1 TB, Karta grafiki : Gigabyte Nvidia GTX1050 Ti System operacyjny : Windows 10 Home 64-bit.

  3. #63

    Domyślnie

    witam, mam kilka konkretnych pytan do affinity,
    1. czy a jesli tak, to jak mozna korzystac z balansu bieli opartym na kartach np. passport colorchecker x rite?
    2. czy, a jesli tak to, jak najsensowniej kopiowac ustawienia np. balansu bieli pomiedzy zdjeciami?
    3. czy balans bieli mozna ustawiac pipeta, jak to ma miejsce w lightroom, czy poslugujemy sie tylko suwakami?
    4. czy istnieje w affinity korekta szkieł, tak jak w lr, czy wybieramy to recznie, czy dzieje sie to automatycznie?

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon28 Zobacz posta
    witam, mam kilka konkretnych pytan do affinity,
    1. czy a jesli tak, to jak mozna korzystac z balansu bieli opartym na kartach np. passport colorchecker x rite?
    2. czy, a jesli tak to, jak najsensowniej kopiowac ustawienia np. balansu bieli pomiedzy zdjeciami?
    3. czy balans bieli mozna ustawiac pipeta, jak to ma miejsce w lightroom, czy poslugujemy sie tylko suwakami?
    4. czy istnieje w affinity korekta szkieł, tak jak w lr, czy wybieramy to recznie, czy dzieje sie to automatycznie?
    Obawiam się, że pod tym względem Affinity Photo może rozczarowywać.
    Na razie nie jest to żaden zamiennik dla Lightrooma czy C1. Większość rzeczy robi się suwakami, do tego ładowanie rawów (przynajmniej z mojego Fujika) trwa wieki...
    FF (Fuji + Fuji)

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Obawiam się, że pod tym względem Affinity Photo może rozczarowywać.
    Na razie nie jest to żaden zamiennik dla Lightrooma czy C1. Większość rzeczy robi się suwakami, do tego ładowanie rawów (przynajmniej z mojego Fujika) trwa wieki...
    no wydaje sie byc bardziej odpowiednikiem photoshopa niz wywolywarki raw lightroom, myslalem jednak, ze to ja nie potrafie znalezc tych funkcji, a nie ze program tego nie posiada. troche szkoda.

  6. #66

    Domyślnie

    Co do #3 to chyba powinna być taka możliwość. Dziwne by było jakby się nie dało pipetą szarości wskazać.

    Ale ja bym go do RAW i tak nie używał. Bo jak na razie nic "dobrego" mi z RAW nie wyszło.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    Co do #3 to chyba powinna być taka możliwość. Dziwne by było jakby się nie dało pipetą szarości wskazać.
    O, rzeczywiście jest pipeta. Ale nie w prawym panelu w zakładce White Balance (gdzie jej szukałem), lecz w narzędziówce po lewej (na samym dole, lub pod klawiszem "W").
    FF (Fuji + Fuji)

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paveu Zobacz posta
    Jakie wady jakościowe AP 1.5 w stosunku do LR6 zauważyliście, jeśli chodzi o obróbkę RAW-ów ? AP daje gdzieś ewidentnie d..y ? Brakuje mu czegoś co ma LR6 ? Pytam bo program mnie zaintrygował. Zwłaszcza cena Niestety z braku możliwości organoleptycznego przekonania się o możliwościach AP, muszę polegać na opiniach innych. A tutki firmowe, z założenia nie pokażą wad i niedociągnięć.
    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Obawiam się, że pod tym względem Affinity Photo może rozczarowywać.
    Na razie nie jest to żaden zamiennik dla Lightrooma czy C1. Większość rzeczy robi się suwakami, do tego ładowanie rawów (przynajmniej z mojego Fujika) trwa wieki...

    Photoshop to nie Lightroom to chyba dociera do niektorych
    affinity photo to odpowiednik photoshopa wiec kto myslacy logicznie porownuje dwa calkiem rozne programy ?

    Picker

    "camera raw"
    Ostatnio edytowane przez NaPeK ; 08-01-2017 o 19:03

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NaPeK Zobacz posta
    Photoshop to nie Lightroom to chyba dociera do niektorych
    affinity photo to odpowiednik photoshopa wiec kto myslacy logicznie porownuje dwa calkiem rozne programy ?
    Zgadza się, bardziej uprawnione by było porównanie do ACR. I tutaj pod względem ładowania rawa Affinity mocno kuleje.
    Dla testu załadowałem to samo zdjęcie najpierw do Affinity, potem do Photoshopa.
    Affinity: 18 sekund z hakiem
    Ekran ACR z załadowanym zdjęciem pojawił się po 1,8 sekundy.
    To jest kolosalna różnica...

    Do tego zdjęcia "by default" w Affinity wydają się być mocno niedoświetlone (zupełnie inna krzywa tonalna?). Dotyczy to rawów z Fuji, bo z Canona jest z grubsza OK.
    Nie przeszkadza mi to jednak jakoś specjalnie, bo i tak wołam rawy w C1.

    Picker

    "camera raw"
    [/QUOTE]

    Po załadowaniu rawa lądujemy w "develop persona" i tam w narzędziu "White balance" tego nie ma. Dopiero po kliknięciu "develop" (co dla mnie jest analogiczne z przejściem z ACD do Photoshopa) mamy dostęp do trochę bardziej rozbudowanej wersji narzędzia WB.
    Ale wtedy pracujemy już na "wywołanym" rawie (czy ma to swoje minusy - nie wiem).
    FF (Fuji + Fuji)

  10. #70

    Domyślnie

    Czy w affinity photo jest jakieś narzędzie, pomocne przy składaniu timelaps? Chodzi mi o wczytanie już gotowych jpg i zapisaniu w jakimś formacie video z odpowiednim klatkażem?
    Pytanie drugie, czy można masowo obrabiać rawy tak jak w lightroomie?

    Szukam programów, które za mniejsze pieniądze ogarną mi temat wywoływania raw z identycznymi ustawieniami i sklejenia tego w film. Do tej pory używałem demo lightrooma i demo sony vegas, niestety taki komplet trochę kosztuje ,a chodzi o amatorskie używanie raz w miesiącu.

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •