Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 94
  1. #21

    Domyślnie

    Co do Freehanda*, którego bylem wielkim miłośnikiem masz rację - był o niebo lepszy niz Illustrator jest dziś, a niektórych rzeczy, które się w nim dało zrobić z textem nie ma nawet dziś InDesign. Co do LRa się nei wypowiadam, bo go zawodowo nie używam - chociaz hobbystycznie jestem również jego wielbicielem.

    Natomiast o ile w kategorii programów do grafiki wektorowej można się posprzeczać - dalej utrzymuję, że grafika rastrowa to niestety PS i długo, długo nic więcej. Podobnie skład - po Quarku panuje Indyk i czy się to komuś podoba czy nie (mnie na przykład się nie podoba), od tego w dającym się przewidzieć horyzoncie odwrotu nie ma. Też chciałbym, żeby ktoś złamał monopol Adobe, ale się na to nijak niestety nie zanosi.

    Piszesz, że większość userów CC to amatorzy z LR i PS... Być może, nie wiem, nie zastanawiałem się, nie liczyłem, i prawdę mówiąc nie zamierzam liczyć. Ale to ilu wśród nich jest amatorów a ilu zawodowców nie wpływa w żaden sposób na moją ocenę przydatności programu. Już mówiłęm, jeśłi patrzeć tylko na grafikę RGB i proste czynności jak wąsy czy jaśnie/ciemniej /kolorowiej - każdy program jest dobry, im tańszy, tym lepszy.

    Natomiast jeśli chodzi o zastosowania profesjonalne - albo uznajesz, że będziesz robić od początku do końca wszystko sam - wtedy robisz sobie co zechcesz na czymkolwiek, a jak chcesz pracować z innymi podmiotami (studia, agencje, drukarnie), to musisz stosować standardy, albo wypadniesz z obiegu. Jest to proste i niestety skuteczne, więc pomimo niechęci stosuję Adobe, bo nie spieszy mi się zmieniać zawodu.





    -----------------
    *mam do dziś w całości oryginalny pakiet Freehanda 3 - programu, który przez lata kochałem... Chyba go nie sprzedam, nawet jak by się znalazł jakiś wariat. Ale Pagemakera już mogę, do niego nie miałem takiego sentymentu.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    190

    Domyślnie Affinity Photo - ktoś testował "pogromcę" photoshopa?

    Cytat Zamieszczone przez Marcin_gda Zobacz posta
    Ech, standardy przemysłowe... Właściciele składnic złomu bez nich mieliby pustki...
    Piszesz, że DTP zajmujesz się od lat 20. Gdybyś zajmował sie publikowaniem kilka lat wcześniej, to zapewne pamiętałbyś taki standard, jakim były linie prepress scitex. Teraz nikt o nich nie pamięta. Do niedawna standardem był freehand, a illustrator (który jest standardem dziś) był omijany szerokim łukiem. Standardem był też Quark. Za to Acrobat, który powinien być standardem w druku jest w pewnych sytuacjach zastępowany przez psd...
    Adobe urządziło sobie kilkadziesiąt lat kickstartera dla czegoś, co się skrystalizowało jako cc. W oczywisty sposób jest mocne.
    Ale większość userów cc to amatorzy z lightroomem i ps. Im standardy globalne są mało przydatne. Program, taki jak ps, za 4 raty subskrypcji, tyle że na zawsze? Miodzio. Mały business, z kilkoma stacjami roboczymi? PS wystarczy na jednej - gdyby ktoś koniecznie chciał...
    WQRW na cc jest na tyle duży, że wielu da pieniądze, żeby wspomóc konkurencję (widziałem takie reakcje na jednym z forów, na którym udzielają się głównie profesjonaliści.
    Affinity ma niebawem dodać kolejny progran, tym razem do składu. Jeżeli to wszystko będzie w miarę ok, to kalkulacja będzie prosta. Kupno MACa z takim zestawem programów będzie naprawdę bardziej opłacalne niż blaszak z demobilu z subskrypcją cc. A co z wideo? Jak to co, Resolve!
    Tylko Resolve w połączeniu z FCP X, muzyka w Maschine i Logic Pro X, grafika i foto w pakiecie Affinity i jest gitara!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alf129 Zobacz posta
    Tylko Resolve w połączeniu z FCP X, muzyka w Maschine i Logic Pro X, grafika i foto w pakiecie Affinity i jest gitara!
    No, a czasem rozstrojone bandżo z tektury.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    No, a czasem rozstrojone bandżo z tektury.
    Dorzuć do tektury Capture One Pro 8 do Rawow i temat można zamykać!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #25

    Domyślnie

    Widzisz, to nie ja dorzucam... Ja tylko czytam, co ludzie korzystający z niego dorzucają do odpowiedniego wątku. Aż mi ich żal czasami, poważnie.

    Co do C1 Pro 8 - nawet założyłem wątek w którym błagałem ludzi, żeby mnie przekonali do tego programu. Prosiłem wielekroć, żeby w końcu pokazali jakieś porządne obrazki z niego, albo przynajmniej pokazali mi tą wyższość, której nie mogę dostrzec. Minęło 20 stron czy ileś, wszystko pokazane to były jakieś kolorystyczne popłuczyny, i wątek zdechł sam z siebie...

    Mógłbym ponuro zażartować - jaki program, taki był wątek, ale co tam, co mnie obchodzi kto czym robi. Dla mnie ważne czym ja robię, bo z tego żyję.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #26
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    190

    Domyślnie Affinity Photo - ktoś testował "pogromcę" photoshopa?

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Widzisz, to nie ja dorzucam... Ja tylko czytam, co ludzie korzystający z niego dorzucają do odpowiedniego wątku. Aż mi ich żal czasami, poważnie.

    Co do C1 Pro 8 - nawet założyłem wątek w którym błagałem ludzi, żeby mnie przekonali do tego programu. Prosiłem wielekroć, żeby w końcu pokazali jakieś porządne obrazki z niego, albo przynajmniej pokazali mi tą wyższość, której nie mogę dostrzec. Minęło 20 stron czy ileś, wszystko pokazane to były jakieś kolorystyczne popłuczyny, i wątek zdechł sam z siebie...

    Mógłbym ponuro zażartować - jaki program, taki był wątek, ale co tam, co mnie obchodzi kto czym robi. Dla mnie ważne czym ja robię, bo z tego żyję.
    I jak ci sie żyje jako fotograf bo tam gdzie ja żyje standardem jest C1 a mowię o fashion, beauty, glamour, produkt i reklamę


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #27

    Domyślnie

    Czytam i czytam i czytam ... znów sprzeczki "skrzydełko czy nóżka". Kupie Affinity ze względu na cenę. Używany PS4 z przeniesieniem licencji to wydatek ok ÂŁ80-100, nowy Affinity ÂŁ29.99. Jako amator, przeboleje inny interfejs i inne "ułomnści". Do RAWów mam C1 v.7, bo taka wersję dostałem z gazetą. V.8 mnie nie jara, bo i tak mam cyfrówki starsze niż 4 lata.

    Każdemu według potrzeb oraz kasa na zamiary. Wole spożytkować zaoszczędzone pieniądze na coś innego, niż posiadanie najnowszych zabawek IT czy programów.

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Czytam i czytam i czytam ... znów sprzeczki "skrzydełko czy nóżka". Kupie Affinity ze względu na cenę. Używany PS4 z przeniesieniem licencji to wydatek ok ÂŁ80-100, nowy Affinity ÂŁ29.99. Jako amator, przeboleje inny interfejs i inne "ułomnści". Do RAWów mam C1 v.7, bo taka wersję dostałem z gazetą. V.8 mnie nie jara, bo i tak mam cyfrówki starsze niż 4 lata.

    Każdemu według potrzeb oraz kasa na zamiary. Wole spożytkować zaoszczędzone pieniądze na coś innego, niż posiadanie najnowszych zabawek IT czy programów.
    Pewnie czemu nie. Jednak jak zaczniesz żyć z min. fotografii wtedy poza umiejętnościami w grę wchodzi jak najlepszy sprzęt bo nawet różnica 3% miedzy tobą i innym fotografem to różnica miedzy jeść a nie jeść.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #29

    Domyślnie

    Przerabiałem życie z fotografii i to nie dla mnie, chociaż nigdy nie było to podstawowym zajęciem. Jeść a nie jeść jest kwestia tego ilu amatorów pokusi się na robienie ślubów, bo to teoretycznie najłatwiejsze pieniądze. Nie bawi mnie użeranie się z klientami i dlatego zarobkowa fotografia poszła w odstawkę. Żona trochę dłużej robiła zdjęcia dziewczynom do portfolio ale tez poddała się.

    Mam PS na stacjonarnym komputerze a Affinity kupię aby mieć legalne oprogramowanie na laptopie.

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Przerabiałem życie z fotografii i to nie dla mnie, chociaż nigdy nie było to podstawowym zajęciem. Jeść a nie jeść jest kwestia tego ilu amatorów pokusi się na robienie ślubów, bo to teoretycznie najłatwiejsze pieniądze. Nie bawi mnie użeranie się z klientami i dlatego zarobkowa fotografia poszła w odstawkę. Żona trochę dłużej robiła zdjęcia dziewczynom do portfolio ale tez poddała się.

    Mam PS na stacjonarnym komputerze a Affinity kupię aby mieć legalne oprogramowanie na laptopie.
    Śluby to ostanie zajęcie o jakie bym się pokusił. Mogę wiedzieć dlaczego również i żona sie poddała? Ciekawi mnie to poprostu..

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •