Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 94
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Rozumiem. Prawie to samo przeczytałem w ulotce, ale miło, że się podzieliłeś wrażeniami.
    Co masz na myśli pisząc to samo?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #12

    Domyślnie

    Dokładnie to, co napisałem. Ulotki Apple'a pełne są takich właśnie sformułowań: niesamowicie intuicyjna obsługa, nowoczesny design, wzorowa współpraca sprzętu z softwarem, pasja tworzenia, zaawansowana technologia. Czyli marketingowego bełkotu.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Dokładnie to, co napisałem. Ulotki Apple'a pełne są takich właśnie sformułowań: niesamowicie intuicyjna obsługa, nowoczesny design, wzorowa współpraca sprzętu z softwarem, pasja tworzenia, zaawansowana technologia. Czyli marketingowego bełkotu.
    Skoro uważasz ze to co napisałem to bełkot to może sam podziel sie spostrzerzeniami tego na czym pracujesz, co tworzysz i jak ci idzie?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #14

    Domyślnie

    Pracuję w DTP od jakichś obecnie dwudziestu kilku lat, pamiętam jak wchodziła pierwsza wersja Photoshopa na maca, wtedy pracowało się na niezłym programie Photostyler (potem zapomnianym). Na Photoshopie na własnym komputerze zacząłem pracować od pierwszej wersji przeznaczonej na windowsy, czyli od PSa 2.5.1 (do tej pory mam dyskietki instalacyjne i książki - taka ciekawostka).

    Pracując przez ponad dwadzieścia lat na PSie zdołałem go poznać jak sądzę nieźle, więc te opowiastki że dopiero inne programy to maja intuicyjny interfejs mnie nie ruszają. Raczej wolałbym się dowiedzieć, jak Affinity spisuje się w ciężkiej pracy: jak współpraca z trybem CMYK, czy łatwo ustawić nafarbienie dla poszczególnych papierów, jak obsługa akcji, czy nei kuleje współpraca z plikami pdf/eps i takie rzeczy.

    Pasja tworzenia to jest - wybacz sformułowanie - takie lekkie pierdzenie, na które słabo reaguję jako klient, więć te ulotki spływają po mnie jak po kaczce. Natomiast gdyby ktoś powiedział, czy na przykłąd jak dostanę krzywe cmykowania od klienta (oczywiście dla PSa, bo to wciąż obowiązujący standart) - dam jakoś radę zrobić to w Affinity - taka wiadomość byłaby cenna.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Pracuję w DTP od jakichś obecnie dwudziestu kilku lat, pamiętam jak wchodziła pierwsza wersja Photoshopa na maca, wtedy pracowało się na niezłym programie Photostyler (potem zapomnianym). Na Photoshopie na własnym komputerze zacząłem pracować od pierwszej wersji przeznaczonej na windowsy, czyli od PSa 2.5.1 (do tej pory mam dyskietki instalacyjne i książki - taka ciekawostka).

    Pracując przez ponad dwadzieścia lat na PSie zdołałem go poznać jak sądzę nieźle, więc te opowiastki że dopiero inne programy to maja intuicyjny interfejs mnie nie ruszają. Raczej wolałbym się dowiedzieć, jak Affinity spisuje się w ciężkiej pracy: jak współpraca z trybem CMYK, czy łatwo ustawić nafarbienie dla poszczególnych papierów, jak obsługa akcji, czy nei kuleje współpraca z plikami pdf/eps i takie rzeczy.

    Pasja tworzenia to jest - wybacz sformułowanie - takie lekkie pierdzenie, na które słabo reaguję jako klient, więć te ulotki spływają po mnie jak po kaczce. Natomiast gdyby ktoś powiedział, czy na przykłąd jak dostanę krzywe cmykowania od klienta (oczywiście dla PSa, bo to wciąż obowiązujący standart) - dam jakoś radę zrobić to w Affinity - taka wiadomość byłaby cenna.
    20 lat pracy a jednak chodzi ci pogłowie przesiadka. To o czymś świadczy!
    Co do pracy na CMYK to masz do dyspozycji 16bitow na kanał i dowolne zarządzanie w nim kolorami jak i do dyspozycji kolor LAB. Praca na PDF, eps płynna a w dodatku 6 metod renderowania koloru przy eksporcie. Bajka


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #16

    Domyślnie

    Przesiadka chodzi mi po głowie nie z powodu jakości (bo ta w PSiejest nie do pobicia i nawet nei chce mi się tłumaczyć dlaczego), tylko z powodu polityki sprzedażowej. Trzeba trzymać rękę na pulsie i szukać czegoś, co choćby w ułamku procenta zastąpi w przyszłości PSa.

    6 metod renderowania? Nawet nie wiem, co to jest, dla mnie ważne, czy generację czerni łatwo zmienić? PS CMYK też ma w 16 bitach, tylko że i tak nikt (na szczęście) z tego nie korzysta. Praca na eps nei powinna być płynna, tylko bezbłędna - co z tego, ze płynnie otworzę reklamę ważnego klienta, w której zabraknie mi linijki textu? Ale jeśli mówisz, że otwiera pdfy i epsy - jest nadzieja, ze może będą z niego w przyszłości ludzie, to dobry prognostyk.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    190

    Domyślnie

    Czy nie do pobicia PS to bym sie z tobą posprzeczał. Powiedz czemu tak uważasz?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #18

    Domyślnie

    alf129: usuń stopknę z taptalka, śmiecisz.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  9. #19

    Domyślnie

    Na ten temat można książkę napisać. Ciężko by było tyle klepać w klawiaturę, więc ograniczę się do najważniejszego: PS to jest przemysłowy standard w wielu dziedzinach (nie tylko DTP), jego praca i pliki są niezależne od platformy, wersji i okolicznego środowiska, w tym co robi jest powtarzalny do granic nieskończoności, a także przez te 20 lat obrósł aplikacjami, które mają te same cechy: stanowią standard, są niezależne od platformy (choć już nie wersji niestety i środowiska).

    Poniżej przykłady i to nie z interneta a z życia, konkretnie mojego.

    Pracuję dla klienta z Francji, któremu zdjęcia robią Szwajcarzy (bo u nich po większej części jest to, co się fotografuje), a drukują to na Słowacji bo taniej, lub w Szwajcarii, ale w innym kantonie. Materiały dostaję oczywiście siecią. I otóż ja nikogo z nich nei widziałem na oczy, ani nie interesuje mnie, kto na jakiej wersji PSa pracuje ani na jakiej platformie. Francuz dogadał się ze Slowakami i dał im mojego maila, ci zaś przysłali mi krzywe cmykowania i wymagane nafarbienie - a oczywiście wszystko to pod PSa. I nawet przez moment nie spytali, czy go mam, w jakiej wersji, na jaką platformę, ani czy go umiem obsługiwać. Bo, jak powiedziałem PS jest standardem. Wszyscy się nim posługują, nikt nikogo o nic nie pyta, bo wszystko jest jasne. Krzywe cmykowania czy sposób generacji czerni jest neizmienny i działa tak samo, więc nie ma z tym problemu.

    Bardzo dawno temu zostałem zaproszony do współpracy przy filmie, nie chwaląc się, hollywoodzkim. Nie chcąc wypaść na dupka zastrzegłem, ze o filmie mam blade pojęcie, że bardziej robię w statycznej grafice. Sfrajerowałem się finansowo, bo trzeba było mówić, że mam wielkie pojęcie - bo koniec końców okazało się, że przy filmie robiąc pod After Effectem i Premierem pracy dla operatora Photoshopa było aż nadto. A chciano na początku zaoszczędzić i szukano innych alternatyw, ale się okazało, że jak ma być szybko, dobrze i bez przede wszystkim przestojów (deadline, horrendalne kary umowne), to zostaje PS, pomimo że były wtedy jakieś inne programy na rynku. A propos - dziś już nawet nie pamiętam jakie,a PS dalej jest na czele, to też o czymś świadczy.

    Pracując nad grafiką w RGB wszystkie programy są podobne; jaśniej/ciemniej, czy dorysować komuś wąsy - co za sprawa... Ale jak przychodzi coś bardziej wymagającego, jak zaimportować ścieżki do PSa spod Illustratora czy na odwrót, zrobić tak alfamaskę, żeby było ją widać gdzie indziej, albo obsłużyć kolory spotowe tak, żeby to miało ręce i nogi - jak do tej pory nei spotkalem programu, który to zrobi poza PSem, choć wierz mi - odkąd Adobe wprowadziło abonament mocno się staram taki program znaleźć.

    Słowko o pracy: otóż niezależnie od wersji, platformy i środowiska (np. ilości i jakości zainstalowanych pluginów) PS zawsze pracuje niezmiennie powtarzalnie. Nie mówię o tym, ze w nowej wersji jest nagle jeden guziczek więcej, albo dołożyli kolorową ikonke w drugim rzędzie po lewej... Mówię o pracy. Jak powiesz, żeby coś w tej cholernej Francji zrobili, żeby przyspieszyć robotę - to jeśli tylko zrozumieją co się do nich mówi, nie ma siły, zeby ich PS (nie wiem jaki i na czym) zrobił coś inaczej, niż się spodziewałem. Nie mam takiej pewności z innymi programami, a jak patrzę co wypisują tu na forum ludzie robiący RAWy w C1Pro w wesjach 7, 8 i dalszych - to przerażenie mnie ogarnia. Co wersja to nowe problemy, raz to nie działa, raz tamto, w starej działało w nowej już nie albo na odwrót, niekompatybilność goni jedna drugą... A przecież to program z wieloletnia tradycją i mówią, że profesjonalny...

    Mógłbym tak pisać i pisać, opowiadając anegdotki z 20 lat pracy w DTP, ale palce bolą... Spytaj byle dtpowca, to ci opowie niejedno...

    Kończąc - PS to jako się rzekło standard i jak dotąd nie ma ludzkiej siły, żeby to przeskoczyć. Należy się modlić, żeby wyrosła mu jakaś konkurencja, na tyle mocna, żeby jej Adobe nie wykupił, ale że to się stanie w wersji pierwszej, to nikt nie wierzy. Daj boże, żeby powiedzmy od wersji 3, może 4 zaczął się poważny pościg beniaminka, to może gdzieś koło wersji 5 będzie można mówić, że wchodzi do podobnej ligi...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #20

    Domyślnie

    Ech, standardy przemysłowe... Właściciele składnic złomu bez nich mieliby pustki...
    Piszesz, że DTP zajmujesz się od lat 20. Gdybyś zajmował sie publikowaniem kilka lat wcześniej, to zapewne pamiętałbyś taki standard, jakim były linie prepress scitex. Teraz nikt o nich nie pamięta. Do niedawna standardem był freehand, a illustrator (który jest standardem dziś) był omijany szerokim łukiem. Standardem był też Quark. Za to Acrobat, który powinien być standardem w druku jest w pewnych sytuacjach zastępowany przez psd...
    Adobe urządziło sobie kilkadziesiąt lat kickstartera dla czegoś, co się skrystalizowało jako cc. W oczywisty sposób jest mocne.
    Ale większość userów cc to amatorzy z lightroomem i ps. Im standardy globalne są mało przydatne. Program, taki jak ps, za 4 raty subskrypcji, tyle że na zawsze? Miodzio. Mały business, z kilkoma stacjami roboczymi? PS wystarczy na jednej - gdyby ktoś koniecznie chciał...
    WQRW na cc jest na tyle duży, że wielu da pieniądze, żeby wspomóc konkurencję (widziałem takie reakcje na jednym z forów, na którym udzielają się głównie profesjonaliści.
    Affinity ma niebawem dodać kolejny progran, tym razem do składu. Jeżeli to wszystko będzie w miarę ok, to kalkulacja będzie prosta. Kupno MACa z takim zestawem programów będzie naprawdę bardziej opłacalne niż blaszak z demobilu z subskrypcją cc. A co z wideo? Jak to co, Resolve!

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •