Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Maiden Tower - Mornington

    Mały spacerek, bez ciśnień jak i powstała fotografia.
    Podczas nadmorskiego spaceru znalazłem takie zabudowanie.
    Pomyślałem na zakończenie dnia może jedno zdjęcie?
    Chmury zakrywały zachodzące słońce, jednak iskierka nadziei kryła się*w małej dziurce w chmurach.
    Ustawiłem się i cierpliwie czekalem, po 20min. dosłownie błysnęło na chwilę i tyle w efekcie końcowym


    Pozdrawiam
    Rafal
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  2. #2

    Domyślnie

    Wsio mi się podoba, kolorki, uchwycony moment, jednak chyba lekko na prawo leci ta wieżyczka. Ja bym jeszcze kapkę cienie obniżył.
    OM-D 10 Mk II

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za komentarz i cenne spostrzeżenia!
    Pozwolę sobie wytłumaczyć, wieża może się wydać ze leci - ta budowla chyba nie ma z żadnej strony prostej linii
    Myślałem aby ją całkowicie wyprostować z każdej strony, jednak jak bym mógł, fachowców pracę tak niszczyć :P
    Cienie słusznie zasugerowane, natomiast w zaistniałych warunkach światło odbijało się mocno od nieba z góry i tyłu tworząc właśnie miękkość otoczenia.
    Dla tego może to dziwnie wygląda, ale postanowiłem tak zostawić jak było

    Dzięki bardzo i pozdrawiam
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli miało być ciekawie, lekko intrygująco, to jest.
    ['O]

  6. #6

    Domyślnie

    Nie kupuję tego zdjęcia... Mam też wątpliwości co do obróbki, pomimo tego, że z innych Twoich zdjęć (jak i tutoriali) pamiętam, jak dobry w niej jesteś. Nie dołączę więc do pochwał... Może to tylko kwestia mojego odmiennego gustu? Niemniej jednak coś skrobnę... Niestety małe to zdjęcie i trudniej się ustosunkować, lecz spróbuję...
    Patrząc na dach, choć nie tylko, mam wątpliwości czy nie za dużo niebieskiego - neutralizacja bieli daje mi odmienną tonację całości, która chyba bardziej mi odpowiada. Ta duża "gwiazdka" (nie wiem na ile celowa) też mi się średnio atrakcyjna wydaje... Niebo nie wiem czy poprawiałeś, ale jest dość mocne i przez to architektura tak się od niego nie odcina, jak by mogła (bez zmiany jej kontrastu). Oglądający byłby przez to ukierunkowany na wybrane elementy zdjęcia... Obecnie oko trochę biega po całości i szuka... Czy opisana przez Ciebie miękkość otoczenia faktycznie była aż tak duża jak ją pamiętasz i pokazujesz na zdjęciu? Przy tak świecącym Słońcu (kierunkowo pod obiektyw) wydaje mi się, że jednak trochę więcej powinno być ono widoczne (znaczy oddziaływać wizualnie na części dołu kadru).
    PS. Może dodam, że ww. uwagi przy oglądaniu nocnym - nie mam dostosowanego stanowiska, więc w dzień pewnie bym inaczej widział i może inaczej oceniał. Ale post i uwagi zostawię...
    Ostatnio edytowane przez rawkik30 ; 12-08-2015 o 23:45

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli miało być ciekawie, lekko intrygująco, to jest.
    Luźny spacer był, zaświeciło to czemu nie sfotografować?
    Zaświeciło, to nacisnąłem i wyszło

    PS. Może dodam, że ww. uwagi przy oglądaniu nocnym - nie mam dostosowanego stanowiska, więc w dzień pewnie bym inaczej widział i może inaczej oceniał. Ale post i uwagi zostawię...
    hhmm, ciężko mi się odnieść*do takich stwierdzeń i całości komentarzu?

    I teraz cokolwiek bym nie napisał, może być odebrane źle!
    Niemniej dziękuję za komentarz i rozumie że nie zawsze musi się*podobać
    Zapraszam ponownie, pokażę już niedługo inne zdjęcie z tego miejsca i może się wówczas spodoba?
    Pozdrawiam
    Rafal
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  8. #8

    Domyślnie

    Z uwagi na brak stałych warunków oświetleniowych w przypadku niektórych zdjęć zdarza mi się inaczej je odbierać w świetle dziennym, a inaczej w sztucznym. Tutaj różnicy w odbiorze raczej nie zauważyłem.
    Jedynie co do koloru dachu bym "korektę" wprowadził - ten "niebieski" to jednak niewłaściwe określenie koloru było...
    Czekam więc na kolejne ujęcia. I mam nadzieję, że będą w nieco większym rozmiarze - by bardziej oko nacieszyć

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •