hihi...nie ma nic lepszego od manualnych stałek nikusia, a nawet firm niezależnych...z F80 niestety z nimi nie powalczyszZamieszczone przez Norden
![]()
Szukaj
hihi...nie ma nic lepszego od manualnych stałek nikusia, a nawet firm niezależnych...z F80 niestety z nimi nie powalczyszZamieszczone przez Norden
![]()
Pozdrawiam Serdecznie Jacek PawłowskiF70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE
hihi...nie ma nic lepszego od manualnych stałek nikusia, a nawet firm niezależnych...z F80 niestety z nimi nie powalczysz[/quote]
wiem i to niestety jest smutna prawda.
Dziś w końcu wybrałem się na giełdę, poprzymierzać puszki i się mocno zawiodłem do F80,, przyzwyczajenia do zenita wzięło swoje, okazało się, ze F80 jest za lekki i jakiś trochę za niskiAle może to tylko kwestia przyzwyczajenia... Przynajmniej dobrze leżał F 90X...
POzdrawaim Norbert.
Wszyscy przekonują mnie w tym poście, że warto zainwestować w F80.
Ja zastanawiam się nad F75 + lepszy obiektyw (ok.1600zł).
Celowo nie piszę jaki obiektyw bo po przeczytaniu działu "obiektywy" dostałem kota.
Każdy pisze co innego jedni zachwalają konkretny obiektyw drudzy go "poniewierają", ile użytkowników tyle opini. Jedyne co wiem to to, że chcę obiektyw z zakresu od 28 do ok. 100 (moze być mniej).
A tak z drugiej strony to co ma największy wpływ na jakość zdjęcia:
1. Aparat
2. Laboratorium fotograficzne
3. Obiektyw.
Zdjęcia robi fotograf a nie aparat.
Mój sprzęt :
Czy to jest ważne ?
nikonfan jeśli masz 1600 na lepszy obiektyw, to 28-105 kup. Tak mi się wydaje przynajmniej, sam się siakoś przymierzam![]()
Do analoga, to taki może być:Zamieszczone przez nikonfan
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61929836
Zakres dokładnie taki jak podałeś, nawet namiastaka makro jest. Dosyć pożądnie wykonany i ładnie rysuje. Jedyna wada ciemnawy, ale za tą kasiorkę. (aukcja nie moja)
Nie da się odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ punkt 2 jest nie przewidywalnyZamieszczone przez nikonfan
![]()
pozdrawiam Krzysiaczek
_________________
lasciate ogni speranza, voi ch'entrate
Obiektyw Nikkora AF 28-105 f/3,5-4,5 D IF jest całkiem fajny i mi się podoba, ma duży zakres zooma i funkcję makro. Mam wrażenie, że najlepiej z aparatami Nikona współpracują obiektywy Nikkor (mogę się mylić).
Ogarnia mnie jeszcze jedna wątpliwość, czy obiektyw, który nadaje się do analoga i do cyfraka będzie dobrze współpracował z tym pierwszym ?
[ Dodano: Wto 06 Wrz, 2005 ]
No i tu jest pies pogrzebany, jak oddasz film do kiepskiego laba to na nic zdadzą się najlepsze aparty, obiektywy, filtry i inne cuda.Nie da się odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ punkt 2 jest nie przewidywalny
Zdjęcia robi fotograf a nie aparat.
Mój sprzęt :
Czy to jest ważne ?
Jeszcze się nie spotakałem z sytuacją, by coś takiego nie działało z analogiem.Zamieszczone przez nikonfan
Dokładnie jest tak jak mówisz, dlatego omijam laby szerokim łukiem, jak tylko mogę.Zamieszczone przez nikonfan
pozdrawiam Krzysiaczek
_________________
lasciate ogni speranza, voi ch'entrate
Witam.Zakres dokładnie taki jak podałeś, nawet namiastaka makro jest.
Z tym makro to bym uważał. Przymierzełem się do w/w obiektywu, niestety na długin końcu jest trochę mydlany (zwłaszcza powyżej 100), a właśnie przy tych ogniskowych
robi za pseudo makro. Ponadto ostzrejszy jest AFS 24-85/ 3,5-4,5.
Przez pewien czas miałem jednocześnie:
Tamrona 28-75 /2,8 Di
Nikkora AFS 18-70 DX / 3,5-4,5
Nikkora AFS 24-85G / 3,5-4,5.
Jak myślicie, którego z w/w pozbyłem się natychmiast po wykonaniu serii zdjęć testowych ?![]()
Do F80 polecał bym w zależności od potrzeb albo AFS 24-85D / 3,5-4,5 albo Tamrona 28-75 /2,8 Di. Nikkor trochę szybszy i lżejszy, natomiast Tamron bardzo ładnie rozmywa tło (moim zdaniem)
Pozdrawiam
No to gdzie wywołujesz zdjęcia ?Dokładnie jest tak jak mówisz, dlatego omijam laby szerokim łukiem, jak tylko mogę.
Zdjęcia robi fotograf a nie aparat.
Mój sprzęt :
Czy to jest ważne ?
Niestety odpowiedź brzmi: FOTOGRAFZamieszczone przez nikonfan
![]()
... co stwierdzam z niejakim bólem, bo ten element - przynajmniej w moim przypadku - dużo ciężej upgrade'ować niż pozostałe. I to niezależnie od budżetu
![]()
Pozdrawiam, Adam.
F80 | Nikkor 28 f/2.8 AIS | Nikkor 35-70 f/2.8D | Tokina 70-210 f/4 | Sunpak PZ 4000 AF
Skontaktuj się z nami