Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie Księżyc nad Zatoką.

    Daje radę, czy kosz?


    Zapewne kadr byłby lepszy z niżej położonym łysym. Ale zanim przyszło mi do głowy umieścić w nim (kadrze) potok, łysy był już wyżej.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  2. #2

    Domyślnie

    Pół godziny wcześniej i "245mm bliżej".

    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #3

    Domyślnie

    2 dla mnie zdecydowanie na tak.
    Dx + S + SB
    flickr

  4. #4

    Domyślnie

    Oba nie są najgorsze, ale prosi się o wyprostowanie horyzontu.

  5. #5

    Domyślnie

    Na 2 bardziej spójnie jest kolorystycznie, na 1 kolor księżyca nie współgra z jego odbiciem w wodzie i dlatego to razi.
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  6. #6

    Domyślnie

    na 1-ce widać doklejenie Księżyca, niestety. Lepiej chyba było spróbować HDR-a z kilku zdjęć.
    Nikon D7100 + Nikon D3200 (Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6 ED + Sigma APO 70-300mm f/4-5.6 DG MACRO + Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G ED II)

  7. #7

    Domyślnie

    No właśnie, jakoś dziwnie duży mi się wydawał na tej 1
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  8. #8

    Domyślnie

    No rzesz Ty w dzwonek, drugi raz "robiłem" jedynkę i znowu ta obwódka? Kalibrowany Dell (monitor w pracy) w zupę go... Chyba planszę kontrast/jaskrawość trza mu zapodać.
    Na dwójce (też drugi raz robionej) także jeszcze śmieci po prawej zostały...

    Oczywiście, księżyc jest wklejany z drugiej ekspozycji. W (1) pamiętam ISO 200: F5,6; 30sek oraz F8; 1/10sek.

    Co do rozmiaru, jest jakieś 10% (średnica) większy; starałem się na zdjęciu pokazać to co widziało oko (znane złudzenie optyczne, im bliżej horyzontu tym łysy większy). Na żywo, nawet wysoko księżyc był czerwony. Kolorystyka w pierwszym momencie też mi nie pasowała, potem się z nią opatrzyłem. I faktycznie, aby zdjęcie było spójne należałoby "pożółcić i pojaśnić" ksieżyc; próbowałem z zaczerwienieniem poświaty na wodzie, ale efekt był słaby.

    Cóż, trzeba się rozejrzeć za jakimś softem edycyjnym, jeśli chcę robić wklejanki. Póki co NX Capture robiłem kolor, światło, prostowanie (jeszcze krzywo?), kadr i zapis do tiff; kopiuj wklej i czyszczenie wokół księżyca w... MS Paint!
    Zmniejszanie i jpg FS Viewer, bo ruszanego Paintem tiff'a NX już nie łykał. Zresztą, Paint czy nie, należy się bardziej postarać / naumieć.

    HDR? Nie wiem czy w przypadku takiego kadru zdałby egzamin; może następnym razem? No i znowu kwestia softu. O Photoshop jeszcze nie myślę (chociaż chyba jest trial), wpierw muszę się nauczyć robić dobry wsad do obróbki.
    Ostatnio edytowane przez Wind Mill ; 08-07-2015 o 20:17
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    HDR? Nie wiem czy w przypadku takiego kadru zdałby egzamin; może następnym razem? No i znowu kwestia softu.
    Spróbuj darmowych jak Enfuse, Tufuse lub SNS-HDR Lite
    Nikon D7100 + Nikon D3200 (Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6 ED + Sigma APO 70-300mm f/4-5.6 DG MACRO + Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G ED II)

  10. #10

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepiej kadrowo wygląda nr.2, zaś kolorystycznie odpowiadają mi zdjęcia.
    Pozdrawiam
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •