Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Ja kupowałem cztery body (dwa sprzedałem). Również nie sprawdzałem w sklepie. Ma być nieuruchamiany i to wszystko. Z żadnym nie miałem problemów.
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  2. #22

    Domyślnie

    Ja też nie miałem problemów z kupionymi aparatami. Mimo że kilka body już przeszło przez moje ręce, nawet nie przyszło mi do głowy żeby chodzić i wybierać "najlepszy". Współczuję osobie która tak robi oraz tym którzy muszą to znosić
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Ja też nie miałem problemów z kupionymi aparatami. Mimo że kilka body już przeszło przez moje ręce, nawet nie przyszło mi do głowy żeby chodzić i wybierać "najlepszy". Współczuję osobie która tak robi oraz tym którzy muszą to znosić
    Tak samo ja
    Obiektyw zdarzało mi się wybierać, ale body brałem jak leci - w D800 i D750 patrzyłem tylko na numer seryjny, aby były jak najnowsze, pozbawione "chorób wieku dziecięcego"
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #24

    Domyślnie

    Moje odczucia co do AF w D750 są... dziwne. Bo np. w ciemnicy, przy AF-S bez dwóch zdań D750 jest lepszy. Tam gdzie D700 jeździ w te i wewte, tam D750 łapie i już. Natomiast niedawno zrobiłem test na sali weselnej, średnio ciemna, w AF-C bawiący się w szybkim tańcu ludzie... i tu zdziwienie - z D700 miałem więcej trafionych klatek. Testy robiłem z 35/1.8DX i 85/1.8G. Muszę się jednak pobawić ustawieniami AF-C w D750, choćby zwłoką po jakiej ma "szukać" nowego punktu ostrości. Może jej zmiana coś pomoże.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Moje odczucia co do AF w D750 są... dziwne. Bo np. w ciemnicy, przy AF-S bez dwóch zdań D750 jest lepszy. Tam gdzie D700 jeździ w te i wewte, tam D750 łapie i już. Natomiast niedawno zrobiłem test na sali weselnej, średnio ciemna, w AF-C bawiący się w szybkim tańcu ludzie... i tu zdziwienie - z D700 miałem więcej trafionych klatek. Testy robiłem z 35/1.8DX i 85/1.8G. Muszę się jednak pobawić ustawieniami AF-C w D750, choćby zwłoką po jakiej ma "szukać" nowego punktu ostrości. Może jej zmiana coś pomoże.
    U mnie najlepiej sprawdza się opcja wyłączenia "zwłoki", przy dzieciakach zwłaszcza .
    Pozdrawiam Mirek
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    To pokaż fotografa, któremu producent przygotowuje specjalnie pod niego aparat....






    1. Rozkład GO jest od 1:1, do 1:nieskończoności. Dla każdej odległości, ogniskowej i przesłony będzie on inny.
    2. AF to głupi automat. Jak dasz mu coś ciężkiego do zrobienia, to zapewne zrobi to co on uzna za stosowne, a nie to Ty sobie wymyśliłeś.
    3. Interesowanie się fotografią, czy nawet robienie ciekawych zdjęć nie ma nic wspólnego z wiedzą.
    Nawet małpa potrafi zrobić dobre zdjęcie (o czym było głośno jakiś czas temu w mediach).

    Brakuje Ci wiedzy z podstaw funkcjonowania sprzętu, a więc i brak wiedzy jak bo poprawnie wykorzystać - co tutaj zwalasz na błędnie działający sprzęt.

    Autofocus nie ustawia ostrości w punkcie, a w obszarze. Jak będziesz ostrzyć na mocno pochyloną powierzchnię, z wieloma punktami w obszarze pola ostrości, to sam prosisz się o błędne ustawienie ostrości.

    A jeśli dodatkowo użyłeś FocCal i zastosowałeś te bzdury o rozkładzie GO, to masz na 100% źle ustawiony AF.

    Nic dodać, nic ująć.

  7. #27

    Domyślnie

    Pozwólcie, że podepnę się: w moim d750 i N 24-70 ewidentnie jest niecelnie z AF przy wyjściowej pozycji mikroregulacji na "0". Zrobiłem ok 100 zdjęć testowych, aparat ustawiony nieruchomo, centralny punkt af, prostopadle do fotografowanego obiektu, iso na 100, czasy odpowiednio krótkie, przysłona na 2.8 O ile w przedziale 0-9 widać, że nie jest idealnie, szczególnie bliżej 0 jest słabo (FF) to przy +10 w górę aż do 20 nie widzę żadnej różnicy w 1:1. Testowane na różnych przedmiotach i na różnych ogniskowych od 24 przez okolice 35 do 70mm. Po prostu nie widzę żadnej różnicy w przedziale +10 - +20, z czego może to wynikać i jak w takim razi poprawnie stwierdzić, które ustawienie jest najlepsze.
    Ostatnio edytowane przez superfejmus ; 06-07-2019 o 11:13

  8. #28

    Domyślnie

    A czy na ktoryms ustawieniu jest okej? Jesli tak to zostawic i zapomniec, nie ruszac, nie doktoryzowac sie. Szkoda zdrowia psychicznego.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    A czy na ktoryms ustawieniu jest okej? Jesli tak to zostawic i zapomniec, nie ruszac, nie doktoryzowac sie. Szkoda zdrowia psychicznego.
    Tak, jest równie dobrze od 10 do 20. Ustawiłem +11

    Może jeszcze w chwili zwątpienia zrobię testy ze skokami mikroregualcji co 5 tj na +10 +15 +20, przy większych rozstrzałach być może coś moje oko wyłapie...

  10. #30

    Domyślnie

    A może obiektyw jest taki sobie pod względem ostrości na pełnym otworze? Jeżeli obraz jest rozmyty to dość trudno wyłapać subtelne różnice tego rozmycia i dopiero większe różnice zmiany kalibracji będą widoczne.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •