Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz.antoniak Zobacz posta
    Trochę off topic:
    Kalibracja AF przy użyciu FocCal wydaje się jak najbardziej dobrą metodą. Jest tylko jedno ale... Nie kupiłem D750 po to żeby robić zdjęcia czarno białym kwadratom. Dlatego wymiśliłem prosty test, gdzie widać rozkład GO. Nie użyłem ani materiału odblaskowego, ani nie wykonywałem zdjęcia pod światło, ani przy słabym świetle. W takich warunkach AF miałby prawo się gubić. Kalkulatorów GO też widziałem już sporo, polecam: http://dofsimulator.net/pl/. Inne pytanie jakie zadałbym tutejszym zawodowcom, to czy w realnych warunkach, jest szansa na trafienie zdjęcia z odległości 1,5 m z f 1.8. Bo jeśli ktoś powie, że "nie" to i ja się nie będę godzinami wysilał.
    Powołujesz się na kalkulator GO, ja tam nie widzę tych Twoich 1/3 przed i 2/3 za
    Jest tak jak napisałem 49% przed i 51% za.

    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz.antoniak Zobacz posta
    Bo tak powinno być. Pierwszy lepszy link z netu: http://www.lightstalking.com/depth-of-field-simplified.
    Nie wierz w internety. Sam policz. Rozkład 1/3 do 2/3 to legenda. A jaki jest rozkład GO przy hiperfokalnej?
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #13

    Domyślnie

    @kurczeblade: Zawodowiec z Ciebie, tak przynajmniej wychodzi z Twoich postów, a kupujesz pierwszy lepszy model body? To tak jakby Kubica wsiadł do pierwszego lepszego samochodu i pojechał w rajdzie.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukasio Zobacz posta
    @kurczeblade: Zawodowiec z Ciebie, tak przynajmniej wychodzi z Twoich postów, a kupujesz pierwszy lepszy model body? To tak jakby Kubica wsiadł do pierwszego lepszego samochodu i pojechał w rajdzie.
    To pokaż fotografa, któremu producent przygotowuje specjalnie pod niego aparat....


    Cytat Zamieszczone przez lukasz.antoniak Zobacz posta
    Bo tak powinno być. Pierwszy lepszy link z netu: http://www.lightstalking.com/depth-of-field-simplified.


    Twój komentarz jest nie na miejscu i totalnie bez sensu.
    1. Nigdy nie widziałeś moich zdjęć, więc skąd wnisek że jestem "fotografem"? Tak, nie żyję z fotografii, ale interesuję się nią od 4 lat i moje zdjęcia z Singapuru czy Indii nie jednego widza zachwyciły. Podirytowała mnie Twoja wypowiedź i nie wiem co chciałeś ją osiągnąć.
    2. Nie jest to test ani wody z toalety, którą Twój aparat na pewno super uchwyci, ani torebki od herbaty. Jest to moja pierwsza pełna klatka po przesiadce z D7000 i pytam uprzejmie czy takie zachowaie jest standardowe. Zaznaczam, że nie korzystałem wcześnije często z f 1.8. W rzeczy samej, od aparatu za 8K oczekiwałbym, że AF będzie bardziej wiarygodny i nie będę musiał każdego zdjęcia od razu oglądać na LCD. Jeśli chcesz to zacytuję tutaj innych "fotografów", którzy są dłużej na forum i mają podobne odczucia. Ot przeczytaj pierwszy wpis w "Rozczarowanie N D750". Ale nie, nie, nie... Tamten użytkownik to na pewno też lamus.



    @kurczeblade polecam przeczytać jeszcze raz (teraz ze zrozumieniem) mój pierwszy post. Wiem co to jest FocCal i takowego używam. Może nie napisałem tego wprost, ale takie samo zachowine uzyskuje przy teście FocCal.

    Szkło: Nikkor 50 1.8 G.
    Cytat Zamieszczone przez lukasz.antoniak Zobacz posta
    Trochę off topic:
    Kalibracja AF przy użyciu FocCal wydaje się jak najbardziej dobrą metodą. Jest tylko jedno ale... Nie kupiłem D750 po to żeby robić zdjęcia czarno białym kwadratom. Dlatego wymiśliłem prosty test, gdzie widać rozkład GO. Nie użyłem ani materiału odblaskowego, ani nie wykonywałem zdjęcia pod światło, ani przy słabym świetle. W takich warunkach AF miałby prawo się gubić. Kalkulatorów GO też widziałem już sporo, polecam: http://dofsimulator.net/pl/. Inne pytanie jakie zadałbym tutejszym zawodowcom, to czy w realnych warunkach, jest szansa na trafienie zdjęcia z odległości 1,5 m z f 1.8. Bo jeśli ktoś powie, że "nie" to i ja się nie będę godzinami wysilał.
    1. Rozkład GO jest od 1:1, do 1:nieskończoności. Dla każdej odległości, ogniskowej i przesłony będzie on inny.
    2. AF to głupi automat. Jak dasz mu coś ciężkiego do zrobienia, to zapewne zrobi to co on uzna za stosowne, a nie to Ty sobie wymyśliłeś.
    3. Interesowanie się fotografią, czy nawet robienie ciekawych zdjęć nie ma nic wspólnego z wiedzą.
    Nawet małpa potrafi zrobić dobre zdjęcie (o czym było głośno jakiś czas temu w mediach).

    Brakuje Ci wiedzy z podstaw funkcjonowania sprzętu, a więc i brak wiedzy jak bo poprawnie wykorzystać - co tutaj zwalasz na błędnie działający sprzęt.

    Autofocus nie ustawia ostrości w punkcie, a w obszarze. Jak będziesz ostrzyć na mocno pochyloną powierzchnię, z wieloma punktami w obszarze pola ostrości, to sam prosisz się o błędne ustawienie ostrości.

    A jeśli dodatkowo użyłeś FocCal i zastosowałeś te bzdury o rozkładzie GO, to masz na 100% źle ustawiony AF.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 06-07-2015 o 00:36
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie

    Masz rację to marną pucha.
    Sprzedaje kup D4

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukasio Zobacz posta
    @kurczeblade: Zawodowiec z Ciebie, tak przynajmniej wychodzi z Twoich postów, a kupujesz pierwszy lepszy model body? To tak jakby Kubica wsiadł do pierwszego lepszego samochodu i pojechał w rajdzie.
    Porównanie trochę nie bardzo.
    Nie spotkałem jeszcze sklepu ze wstępnie wybranymi najlepszymi puszkami. Zazwyczaj sugerowałem się ceną lub dobrą ofertą ratalną. A sprawdzenie polegało na tym czy jest to faktycznie "nowa" puszka.
    Pozdrawiam Mirek
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  7. #17

    Domyślnie

    @nimnull No to może ja jestem zbyt nieufny i wolałem sprawdzić ile się da, czasem ku irytacji sprzedawcy (Pozdrawiam FotoMaster Wrocław i Fotoplus Kraków! ) @GonzoG : Przecież chodzi mi o to, że przed zakupem warto sprawdzić kilka egzemplarzy, wybrać najlepszy, żeby zminimalizować ryzyko trefnego modelu do minimum. Przynajmniej ja tak robiłem zawsze, czasem przy stosunkowo dużej kwocie, fatygując się kilkaset km od domu.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukasio Zobacz posta
    @nimnull No to może ja jestem zbyt nieufny i wolałem sprawdzić ile się da, czasem ku irytacji sprzedawcy (Pozdrawiam FotoMaster Wrocław i Fotoplus Kraków! ) @GonzoG : Przecież chodzi mi o to, że przed zakupem warto sprawdzić kilka egzemplarzy, wybrać najlepszy, żeby zminimalizować ryzyko trefnego modelu do minimum. Przynajmniej ja tak robiłem zawsze, czasem przy stosunkowo dużej kwocie, fatygując się kilkaset km od domu.
    Kupowałem nie jeden aparat i nigdy nie sprawdzałem czy i jak działa.
    Nigdy nie było z nimi żadnych problemów.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #19

    Domyślnie

    W lustrzankach na błędy AF wpływa kontrast obiektu, odległość, barwa oświetlenia i sam nie wiem jeszcze co.
    Nawet dobrze skalibrowane body z obiektywem 1.8 w niektórych warunkach może nieco gorzej trafiać.
    Podobnie kilka identycznych zdjęć może mieć nieco różną ostrość.
    W praktyce te błędy są na ogół mało widoczne, ale jak ktoś się ich doszukuje to na pewno je znajdzie.
    Jak ktoś chce aparat co celująco przejdzie wszystkie takie mniej lub bardziej nieżyciowe testy to polecam bezlusterkowca np. Panasonic G7X.
    On z jasnymi obiektywami ma naprawdę wysoką celność moim zdaniem lepszą jak Olympusy.

  10. #20

    Domyślnie

    No to masz dobre doświadczenie. Oby tak dalej Pewnie w 99% wszystko ze sprzętem jest ok ale ja zawsze o ten 1% się obawiam.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •