Close

Strona 28 z 31 PierwszyPierwszy ... 182627282930 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 301
  1. #271

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem dlaczego jako spacerzooma do Dx chcesz kupować obiektywy do FF. Te do FF które wymieniłeś są prawie 2x cięższe i większe a optycznie ten Nikkor 24-120 też jest słabszy od Nikkora 16-80. Jeżeli robisz to świadomie bo masz jakieś inne powody bo np. planujesz przesiadkę na FF to OK.
    Testy oczywiście to nie wszystko, ale warto na nie popatrzeć i porównać przed zakupem: https://www.optyczne.pl/index.html?t...wu&test_ob=371
    https://www.optyczne.pl/index.html?t...wu&test_ob=216
    Z tym wybieraniem w sklepie lepszego egzemplarza może być ciężko, bo dzisiaj trudno znaleźć sklep który trzyma na półce kilka takich samych obiektywów. Częściej trzeba zamówić żeby na drugi dzień zobaczyć i ewentualnie kupić.

  2. #272
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    Sosnowiec/Częstochowa
    Posty
    25

    Domyślnie

    racja N 24-120/4 odpada, bo to szkło do Fx, a ja na razie i zapewne przez najbliższe lata nie planuję przesiadki na pełną klatkę, a 36 na początku, to wąsko i nie uzupełni mi sigmy 10-20. W związku z tym, że ilu użytkowników N 16-18 tyle opini, to chyba jednak nie zostaje nic innego jak samej sprawdzić Niemniej dziękuję za wszystkie rady

  3. #273

    Domyślnie

    Jeżeli nie potrzebujesz bardzo jasnego obiektywu, to ja bym na Twoim miejscu nie kombinował tylko kupił Nikkora 16-80. Jest to dobry ostry od pełnego otworu obiektyw Dx. Zakres ogniskowych jest taki, że prawdopodobnie rzadko będziesz używać innego. Jako uniwersalny zawsze będzie potrzebny, a jeżeli zabraknie Ci światła czy rozmycia to kupisz odpowiednią stałkę.
    Chyba, że kasa nie odgrywa roli to wtedy należy kupić Sigmy 18-35/1.8 i 50-100/1.8 i masz "pozamiatane" niczego więcej nie potrzebujesz bo masz wszystko: jasność, rozmycie i ostrość, ale na to trzeba wydać dwa razy więcej niż na tego Nikkora.

  4. #274
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    Sosnowiec/Częstochowa
    Posty
    25

    Domyślnie

    Sigmę, zwłaszcza 50-100 rozwazalam jak szukałam tele... niewątpliwie z jakością pewnie nie ma co dyskutować, ale jeżeli chodzi o wagę, to już trochę gorzej zwłaszcza, że te moje "zabawki" często ze mną podróżują. Sigma 18-35 to ciekawe szkło, którego nie wykluczam, jednak teraz rzeczywiście potrzebuę bardziej coś uniwersalnego - zamówienie na nikkora już poszło

  5. #275
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Jasło/Krosno
    Posty
    10

    Domyślnie

    Gdzie zamówiłeś?

  6. #276
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    Sosnowiec/Częstochowa
    Posty
    25

    Domyślnie

    nie robię reklamy, ale zamówiłam w pasazfoto.pl wersja OEM

  7. #277

    Domyślnie

    Z ich strony
    Brak w nim natomiast osłony przeciwsłonecznej. Na produkt udzielana jest dwuletnia gwarancja.
    Warto? Wygląda na gwarancję sklepu no i bez cashback.
    To już wolałbym od Chińczyka z eglobal czy ebay, przynajmniej sporo taniej.

  8. #278
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    Sosnowiec/Częstochowa
    Posty
    25

    Domyślnie

    świadomy wybór

  9. #279

    Domyślnie

    Oryginalna osłona ze 2 stówy kosztuje,a obiektyw z polskiej dystrybucji z 2-letnią gwarancją Nikona po cashbacku jakieś 3800. Po prostu wiele razy zwrócił moją uwagę ten sprzedawca ze sprzętem poza oficjalną dystrybucją Nikona i nie tylko.
    No ale jeśli świadomy wybór to ok.

  10. #280
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W fotoplus wychodzi dokładnie 3769zł normalnie z osłoną w komplecie, dziwne te świadome wybory ludzie dokonują.

Strona 28 z 31 PierwszyPierwszy ... 182627282930 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •