Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: plac

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2015
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    20

    Domyślnie plac


  2. #2

    Domyślnie

    Robienie takiego blura w postprocesie to proszenie się o kłopoty. To trzeba umieć zrobić tak, żeby wyglądało chociaż troszkę naturalnie...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    2 byłaby fajnym zdjęciem - ale pięknie je spieprzyłeś...
    OM-D 10 Mk II

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2015
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    20

    Domyślnie

    Spieprzylem bo? Napisz cos wkoncu madrego na tym forum wkoncu bo co widze twoj post to hejt

  5. #5

    Domyślnie

    Arczi - nie wkurzaj się, bo po pierwsze nei masz racji (rzeczywiście spieprzyłeś), a po drugie zamiast się denerwować spróbuj wyciągnąć coś dla siebie na przyszłość. Nerwami nic nei wyciągniesz. Nie znam zachowania Raditza, może rzeczywiście hejtuje, ale co do zdjęć, to akurat - niestety dla Ciebie - ma rację.

    CO spieprzyłeś? A widzisz blur nad kierownicą merolka, przez przednią i potem boczną szybę? Taki sam jest w dwójce, widać przez szybę ostre kreski jakiegoś auta, którego nie zblurowałeś, bo poleciałeś blurem po łatwości wzdłuż zarysu całej karoserii, ale przez szyby już nie. Ale nawet takie śmiesznostki nie są najgorsze.

    Najgorsze co zrobiłeś to to, że jednakowym blurem próbowałeś załatwić wszystkie plany: to, co jest odległe dwa, trzy metry od samochodu, 10 metrów dalej i na końcu i drzewa na horyzoncie. A to jest podstawowy błąd, bo to właśnie wygląda strasznie sztucznie. Żeby zaobserwować jak układają się rozmycia, idź, zrób zdjęcie żeby naprawdę się rozmywało w oddali, a potem dokładnie przeanalizuj, jak się rozkładają nieostrości im dalej od aparatu. To da Ci pojęcie, że zrobienie blura, który nei będzie raził sztucznością jest naprawdę trudne i pracochłonne, i że nei idzie tego załatwić jedną maską i jednym Gaussem.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2015
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    20

    Domyślnie

    2pompony dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. żeby wyciągnąc coś dla siebie na przyszłość potrzeba takich komentarzy jak ten rozumiem teraz co zrobiłem nie tak i się z tym zgadzam. Generalnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez -Arczi- ; 28-06-2015 o 17:34

  7. #7

    Domyślnie

    No problem. Zamiast ćwiczyć blury w postporcesie spróbuj porobić zdjęćia bez takich sztuczek, a zobaczysz, że efekt będzie lepszy - zwłaszcza jak skupisz się na szukaniu ciekawego kadru, czy wpadniesz na niebanalną kompozycję.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2015
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    20

    Domyślnie

    Wiesz co w 2 uzylem tego bo tuz za autem siedziala jakas kobieta i stalo 3 gosci więc chcialem ich jakoś usunac. Dzięki za rady

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -Arczi- Zobacz posta
    Wiesz co w 2 uzylem tego bo tuz za autem siedziala jakas kobieta i stalo 3 gosci więc chcialem ich jakoś usunac. Dzięki za rady
    Akurat kolesi to widać bo nie wyretuszowałeś okien samochodu

    Od kiedy opinia jest hejtem? Zauważ też, że jak mi się jakieś zdjęcie podoba to o tym pisze. Twoje mi się nie podobają - też napisałem
    OM-D 10 Mk II

  10. #10

    Domyślnie

    Bombel ma racje - z blurem trzeba umiejętnie i nie tak chamsko Na niektórych moich zdjęć moto dodaję lekki blur, ale jak widać chyba mi to wychodzi, bo jeszcze nikt tego nie wyłapał I trzeba pamiętać o szybach, otoczeniu itp. Najczęściej robię 2, góra 3 maski, które rozmazuję w różnym stopniu (ale max 3-4 pixele) i to, co najdalej dostaje nabardziej to, co nieco bliżej mniej i 1 pixel max na najbliższe otoczenie ale za samochodem. Tego, co przed w 99% blurowania w ogóle nie ruszam.

    Inna sprawa jeśli chodzi o Twoje zdjęcia, to cienie - samochody toną w smole. Wiem, że czasem się nie da wszystkiego wyciągnąć, ale akurat w warunkach, jakie widać na zdjęciach można było zadbać o prawidłową ekspozycję.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •