Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: D5200 i macro

  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zrób test, ustaw ostrość za obiektem i oddalając aparat ( nie pierścieniem ) pstrykaj zdjęcia tak z przynajmniej 10 i zapamiętaj, na którym była widoczna ostrość, potem sprawdź, które faktycznie jest ostre lub bliskie ostrości.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Macif Zobacz posta
    nie chodzi o to, ze ciemno tylko jest jedna wielka kolorowa plama, czyli nie ostrzy w ogolę z pierścieniami.
    A przy jakiej odległości od obiektu próbujesz ostrzyć ??

    Pierścienie bardzo mocno skracają odległość i zmniejszają zakres odległości w jakich można ostrzyć.
    Przy 50mm i 3 pierścieniach można zapomnieć o ostrzeniu pierścieniem. Trzeba ostrzyć odległością aparatu od obiektu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13

    Domyślnie

    Miewalem d5100 pierścienie i 50mm w reku.
    Przełącz na telewizje. Nie patrz w dziurkę
    Aparat majac trzy pierścienie 30 cm od obiektu i zbliżasz.
    Masz ostro - cykasz.
    A czy trafisz ? Nie. Wiadomo nigdy...
    Przysłonę oczywiscie min f11 ustaw. Albo i max nawet f22.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  4. #14

    Domyślnie

    Ale kombinacje... Wszystko na manual, ostrzenie metodą przybliż-oddal. Przy takim zestawie odległość od obiektu to 1 centymetr. Góra 10-15. Przysłona jak napisał d90. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo i przyjemnie. Klamoty sprzedasz jak zabawa wciągnie. Za to, co masz dostaniesz góra 2-3 stówy. 35 Nikona żal. Do obiektywu macro dużo zabraknie.
    Sugeruję mimo wszystko lekturę - jak to działa.
    Tutaj jest... podpis

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •