Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie Speedbounce SB 30 i 40 (Mitoya itd - softbox)

    Używał ktoś tego? http://fripers.pl/product_info.php/i...ik-Aurora.html
    Jak to się spisuje w praktyce (dopalanie w terenie - portrety itp)
    Czy się za bardzo nie giba? To jest sztywne? jak to wygląda w środku? Powierzchnia świeci w miarę równo?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    chciałem kupić ze względu na mobilność, ale odpuściłem sobie przez cenę...
    wolałem to samo przeznaczyć na teleskopowy selfie stick i parasolkę 80cm z czego zrobiłem uchwyt na patyku do lampy
    trochę więcej zabawy z rozkładaniem, ale większe możliwości

    a zamiast takiego speed bounca, lepiej chyba kupić za grosze białą blendę i używać jej z ręki jako odbłyśnika za głową na lampę wyzwalaną z sanek

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Tylko ze braknie rąk by to wszystko trzymac.
    To cos mozna miec na kablu SC 17 i na patyku.
    Porecznosc tego jest 5x wieksza niz softboxow z uchwytami itp. Bo softboxy sa za ciezkie.
    Blenda rzecz oczywista. Gdy jest co odbić. Blendy maja tez wade - biala jest slaba i gdy jest rozproszone swiatlo albo we wnetrzach daje tyle co nic. 1/2 EV. Srebrna z kolei .... razi w oczy gdy jest slonce.
    Blendy maja ten plus ze nie zmieniaja barwy swiatla. A blysk ma jednak te 5600 co nie zawsze pasuje.
    Ja zdaje sobie sprawe z najrozniejszych mozliwosci i konsekwencj uzycia roznego rodzaju sprzetu.

    Po prostu chce wiedziec na ile ten produkt z tematu jest sensownie dopracowany. Bo wg mnie to jest to jesli chodzi o wygodną prace w terenie.
    Ringflash z generatorem i z akku jest moze i ciekawszy ale wazy za duzo. Z kolei te nasadki jakie masz ty i woland sa za slabe w wiekszosci sytuacji - tzn gdy jest duzo swiatla.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    W pierwszej chwili też mi się wydało interesujące - ale zastanów się ile to musi tracić światła. Jedno widać, że trzeba ustawić na jak najszerszy kąt. Jak narysujesz sobie bieg promieni światła to widać, że co najmniej 60% idzie od razu w kubeł a z reszty dyfuzor zabiera kolejne 2 EV. Ale przy w pełni otwartej dziurze skutek oczywiście będzie.

    Przyglądając się bliżej widać, że nasadka nie powinna być walcem tylko wycinkiem stożka - można byłoby "odzyskać" pewną, całkiem sporą, część światła z tych traconych 60%, w dodatku zmniejszyłoby to jeszcze wagę. Jeśli jest jakiś chętny do produkcji to ja proszę o "autorski" egzemplarz prototypowy.

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    W pierwszej chwili też mi się wydało interesujące - ale zastanów się ile to musi tracić światła.
    Nie wiem. Wiem, że musi tracić. Ale ile w porównaniu do rozwiązań typu O flash, albo roundflash to jest lepiej czy gorzej? To mnie interesuje. O flash tracił minimalnie za dużo i źle się obsługiwało w nim szkło 70-200.
    Chciałbym by się wypowiedział ktoś kto ma to ustrojstwo. A jakby mógł porównać do O flasha to już super.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20-06-2015 o 20:49
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    http://super.nova.org/DPR/DIY01/

    polecam sobie zrobic, proste, mobilne,tanie , koszt ok 5-6zł za sztuke.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Takie coś to ja sobie robiłem 100 lat temu. To ma byc solidne lekkie i DUZE.

    Proszę o odpowiedzi od osób, które mają speedbounce.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    SOLIDNE i DUŻE ???

    Przecież tam napisali, że to ma po rozłożeniu średnicę zewnętrzną 40 cm. Biorąc po uwagę to co musi być na zewnątrz, możesz efektywnie liczyć na jakieś 35 cm średnicy. Solidne raczej nie będzie, bo ze zdjęć na stronie wynika, że to wszystko jest składane na "rzepy". No chyba, że uważasz takie coś za duże i solidne.
    Jacek

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Tak. Widzę, że ma 40 cm średnicy. To sporo w porównaniu do tego co linkował Wozniak.g, sporo w porównaniu do wielu nasadek na lampy systemowe. Owszem - lampy systemowe można włożyć w dużą okte, ale to się robi wtedy zupełnie nieciekawe w obsłudze i w transporcie. Łażąc po terenie w plecaczku takiej okty i statywu nie zmieszczę.

    Darujcie sobie wykłady o tym co jak świeci, bo sam tego nauczam. Spodziewam sie jak to może swiecić. Istotne sa kąty - a więc odległość od modelki i wielkość kadru jaki będę miał. Prawdopodobnie będę to używał najczęsciej na kablu SC-17 dostawiając to bliżej twarzy.

    Naprawdę - proszę o odpowiedzi osoby, które to mają. Teorii nie potrzebuję.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Na yt jest kilka filmikow w tym 1 jak gosciu robi portret.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Softbox parasolkowy octa Mitoya.
    By stanseba in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-06-2015, 14:17
  2. d 40 + sb-600
    By jaro8911 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 10:19
  3. SOFTBOX do Sb-900
    By anita-głowacka in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-09-2010, 18:01
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 18:41
  5. Porównanie / różnice SB24, SB 25, SB28 itd.
    By kh29228 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •