Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Wnętrze od strony pleców chyba jest srebrne. Szarą kartę mam - osobno.
    Ten dyfuzor będzie używany reportersko, więc wtedy mi nie potrzeba WB PRE. W studiu z kolei mam kartę.
    Może sobie to urządzenie udoskonalę, bo np widzę, że to na ebayu ma taką konstrukcję, że przed palnikiem ma podwójny materiał (a może i odblask). Spełnia to rolę jak grzybek w beautydishu. Pomysłowe.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-01-2016 o 11:58
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22

    Domyślnie

    takowe ustrojstwo widziałem w sklepie mitoya.pl wlasnie za 45 zł i nawet zastanawiam sie nad zakupem, w kwestii mocowania to zeby nie odpadało można sobie jeszcze jakąś opaską to obłożyć

  3. #23

    Domyślnie

    Ta "kieszonka" na lampę powinna być chyba elastyczna, ktoś na Yotube pokazywał, że jednak trzyma sie dość solidnie. Opaską nie obłożysz bo nie ma jak, ale zawsze mozna naciagnąć jakąś "opaskę" elastyczną na samą lampę i wtedy nakładać na to dyfuzor. Jutro kupię to obadam. 200 zl na to nie dałbym ale 45 to w sumie żadna kasa. Zawsze można odsprzedać.
    Ja czytałem za to inne opinie wczoraj, że z takim sofem potrafi solidnie przypalić i trzeba spore korekty dawać.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wnętrze od strony pleców chyba jest srebrne. Szarą kartę mam - osobno.
    Ten dyfuzor będzie używany reportersko, więc wtedy mi nie potrzeba WB PRE. W studiu z kolei mam kartę.
    Może sobie to urządzenie udoskonalę, bo np widzę, że to na ebayu ma taką konstrukcję, że przed palnikiem ma podwójny materiał (a może i odblask). Spełnia to rolę jak grzybek w beautydishu. Pomysłowe.
    Zawsze można kółko z ciemnej folii samoprzylepnej wyciac i nalepić od środka. Nawet przy skladaniu nie powinno byc problemu.
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  4. #24
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Lepiej nie ciemnej a srebrnej. Po co ma sie światło marnować, lepsze jest wewnętrzne odbicie.
    Mam kawałeczek tej srebrnej folii na materiale, która jest używana w softboxach, wszyję to. Opaskę elastyczną też - jeśli takiej nie będzie. Ciotka ma maszyne i lubi szyć
    Bardzo żałuję, że to jednak nie ma 40 cm średnicy. Albo i 50-60. Ja to chcę trzymac w ręku, na kablu SC 17. Max blisko twarzy by było w miarę miękko. Ale ta odległośc to tak z 1 m, bo inaczej będzie w kadrze. 30 cm z 1 metra to niezbyt miękko. 60 cm to by było coś.
    Jak sie wkurzę (tzn gdy mi się spodoba ale będzie za małe) to sobie zrobię sam takie coś z dwóch blend 60 cm ale wpierw poeksperymentuję z tym małym czymś z Mitoyi.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #25

    Domyślnie

    Też myślalem zeby sobie zrobic samemu z 2 blend.. Ja akurat mam maszynę i lubie szyć
    Jeśli się sprawdzi to z Mitoyi, pomyślę nad moim

    2 blendy 60cm w Mitoyi to koszt 2 x 21zł. Kawalek ciemnej tkaniny do obszycia wokół to kolejne 5 zł.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jacek.. a może coś takiego?

    http://www.ebay.com/itm/44cm-Easy-fo...gAAOSw4SlV7~Wm ?
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  6. #26
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Moze i tak. Ale jak mam to trzymac w wyciągnietej lewej ręce (aparat w prawej) to wole nawet wejscie z boku. Lepiej mi sie tym będzie manewrowało. BD musi miec większą grubośc.
    Ja chce tym tylko lekko rozswietlac. To ma byc dopełnienie do zastanego. A skoro tak, to nawet nie musi byc tam idealnego rozłoźenia światła.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #27

    Domyślnie

    Ok. mam ten swoj z Mitoi..

    Ktos wcześniej pisał , że mocowanie jest słabe. Nie wiem czy wywnioskowal ze zdjęć czy podpinał. Dyfuzor ma 2 mozowania. W srodku jest regulowana rzepem guma (musialem dosc mocno naciagnac zeby wszedł moj palnik SB900. A do tego jest druga obejma również gumowa, obejmujaca lampę mniej więcej na wysokości trochę nad wyświetlaczem (i oczywiscie tę gume tez mozna sobie regulować, do tego dopinane są scianki boczne dyfuzora, tak, że swiało nie ucieka dołem.

    Potrząsałem dyfuzorem, trzymalem do gory nogami, trzepałem na prawo i lewo - trzyma sie. Nawet jak z uzyciem troche sily próbowałem to zdjąc z lampy - nie bardzo chciało zejsc. Dla mnie jak najbardziej ok.
    W srodku podobnie jak na egzemplarzu na Ebay, jest przyszyty prostokat srebrnej folii odbijającej wiec Jacku szyć nie musisz

    Dla mnie produkt w cenie 1/4 "oryginalu jak na razie na 4+ (dalbym 5 jakby byl faktycznie ciut wiekszy) za to po wlozeniu dopokrowca zajmuje tyle co... pudełko z 20 krązkami CD

    .
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  8. #28

    Domyślnie

    no to supcio, a jak to to swieci? dużo światła zabiera?

  9. #29

    Domyślnie

    Ładnie doświetla. Jesli chodzi o cyferki to pewnie więcej i rzetelniej powie Jacek jak dostanie swoje. Jak dla mnie ok. Podobnie jak Jacek potrzeba mi tego do doświetlania zastanego światła.
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  10. #30

    Domyślnie

    a jako głowne do portretu sie nadaje? i powiedzmy 2ga sztuka na doświetlenie?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Softbox parasolkowy octa Mitoya.
    By stanseba in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-06-2015, 14:17
  2. d 40 + sb-600
    By jaro8911 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 10:19
  3. SOFTBOX do Sb-900
    By anita-głowacka in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-09-2010, 18:01
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 18:41
  5. Porównanie / różnice SB24, SB 25, SB28 itd.
    By kh29228 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •