Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11

    Domyślnie

    Amerykancy na pewno by się wypowiedzieli, bo mają swój fstoppers flash disc od dłuższego czasu , a u nas fripers stosunkowo niedawno to wprowadził do oferty, to może jeszcze nikt nie zdążył kupić...

  2. #12

    Domyślnie

    czyli nic nie wiadomo ;-(
    Na razie D90 i D7100, S150 Macro, T116, N35, S50 1,4 S50-150, S900 i statyw całkiem dobry Fajne hobby i tyle
    http://pawelmeszynski.flog.pl/

  3. #13

    Domyślnie

    Mam ale SB 30, strata mocy to 2 EV

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    A jak ci sie podobają efekty z tego? Jak to się sprawuje w praktyce? Opisz (może porównaj do innych nasadek jakie stosowałeś).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    Nie robiłem testów oświetlenia tylko mocy. Różne są zboczenia moim jest kupowanie nasadek na lampy, testowanie mocy i odkładanie na półkę Mam zapewne z pół szafy nasadek , chyba wszystkie możliwe poza zdecydowanie drogimi a i tak w praktyce używam najczęściej kartonika przy lampie i białego sufitu. Kupiłem licząc że mało miejsca zajmuje (i to prawda) i wystarczy że będę miał aparat lampę i YN 622 z TX. Ewentualnie zastąpi dolne oświetlenie w butterfly. Zakładanie proste, trochę słabo rzepy trzymają na lampie, miałem też kłopoty ze złożeniem mimo że złożenie blend nawet dużych opanowałem. Zalety oczywiste można nawet do kieszeni to włożyć.

  6. #16

    Domyślnie Okrągły 30cm softbox nakładany na lampę błyskową.

    Czy ktoś z was uzywał takiego softboxu i mógłby się podzielić wrażeniami?


    Oryginalny to koszt około 50 $ co jest troche przegieciem, ale u nas mozna dostac bardzo podobne w kwocie 45 zł, lub Ebay 10$
    Dziekuje za odpowiedź

    Jar
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  7. #17

    Domyślnie

    "podróbke" Speedbounce mozna teraz dostać na Ebayu za 10 $ z wysylka gratis , albo chociażby w Warszawie Mitoya za 45 zł. Szkoda, ze tak mało opinii w necie. Sam chciałbym kupić bo pieniadze w porownaniu do oryginalu znośne, ale nie chciałbym kolejnego "gadżetu" który skończy w szafie.
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  8. #18

    Domyślnie

    LINK
    Oryginał nie zbiera dobrych opinii jeśli chodzi o jego mocowanie. Z tanią chinszczyzną zapewne będzie jeszcze gorzej.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Szkoda, że to ten mniejszy, 30 cm. Ale kurcze różnice w cenie są kolosalne - 199 a 45 zł. Kupiłem. Ale użyje dopiero latem więc nie pytaj o opinie
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #20

    Domyślnie

    Ten z Mitoyi chyba nie ma "szarej" karty po jednej ze stron.. akurat mi to lotto a pewnie przez tę szarą karte troche swiatla ucieknie. Jak ktoś chce z szarą kartą to jest tutaj za 10$ z darmową wysyłką do PL.

    http://www.ebay.com/itm/2in1-30cm18-...EAAOSwcdBWTB06

    Mitoya ma wersje z czarnymi brzegami, kosztuje 45 zł. I chyba też sobie taki kupię, bo nie chce mi sie czekać miesiąc na przesyłkę z Ebaya. Do Mitoyi mam 20 minut na piechotę.

    https://mitoya.pl/dyfuzory-lamp-zewn...wych-30cm.html

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Szkoda, że to ten mniejszy, 30 cm. Ale kurcze różnice w cenie są kolosalne - 199 a 45 zł.
    No cóż, no name był zawsze tańszy Plakietka zobowiązuje ceną. Chociaż jak podaje Mitoya - u nich na pokrowcu też jest logo A że inne
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Softbox parasolkowy octa Mitoya.
    By stanseba in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-06-2015, 14:17
  2. d 40 + sb-600
    By jaro8911 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 10:19
  3. SOFTBOX do Sb-900
    By anita-głowacka in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-09-2010, 18:01
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 18:41
  5. Porównanie / różnice SB24, SB 25, SB28 itd.
    By kh29228 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •