Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    A jeszcze takie pytanko, za ile (tak min) można kupić fisheye'a do Nikona??

  2. #12

    Domyślnie

    Nowy Nikkor AF DX 10.5mm f/2.8G ED jakies 2799 - 2900 zl

    A uzywane, wiadomo.
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  3. #13
    Oszczędny w słowach Awatar JasioJasio
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Lubin / Dolny Śląsk
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ja tam byłbym na początek za filtrami na obiektyw już posiadany, choćby uvałkę zwykłą albo polara. Popieram któregoś z przwedmówców z dodatkowym aku, choć frajda z kupna nowego obiektywu jest nieporównanie większa
    Znajdziesz tu parę moich zdjęć.
    http://www.zaglebie.org/galerie.php
    D80, 17-80DX, 50/1.8 plus walnięty grip

  4. #14

    Domyślnie

    Nie wiem jaką tematyką zdjęć się zajmujesz, ale ja sprawiłbym sobie solidny statyw (z głowicą i szybkozłączką z metalu) wężyk lub pilot oraz filtr polaryz.
    D700, D610 IRIX 15mm, sigma 24/1,4 art, NIKKOR AI 35mm T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, TAmron 70-300 IS SB900

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Cz-wa(ew.Kraków)
    Posty
    25

    Domyślnie

    Priorytetem wg mnie jest filtr, chocby UV koszt okolo 100zł żeby obiektyw sie szybko nie zasyfił.
    Kundzia pozdrawia wszystkich forumowiczów.
    Nikon D80 + Nikkor 18-70

  6. #16

    Domyślnie

    Aparat juz zakupiłem z 18-70. Ze stałką faktycznie się wstrzymałem. Chce kupić filtr oraz statyw i tutaj mam prośbę, o doradzenie filtru, polaryzacyjny czy uv? Zdjęcia jakie robie to głównie portrety, sesje plenerowe, krajobrazy, okolicznościowe, rodzinne... Coś stosunkowo niedrogiego,czyli jeśli chodzi o filtr to stanowczo poniżej 100. Jakieś konkretne propozycje??
    Statywu już szukam, chyba, że też macie jakieś propozycje, również niedrogie (kilka stówek stanowczo odpada). Wężyka na allegro nie moge jakoś znaleźć :/
    pzdr

  7. #17

    Domyślnie

    Filtr UV słuzy w 99% do ochrony fizycznej obiektywu i jako taki nosi się go przez większość czasu. Polar służy do polaryzacji światła, a więc zmniejszania kontrastu i likwidowania refleksów, tak więc zakłada się go okazyjnie.

    Dobry UV Hoya - do 100 zł spokojnie. Dobry polar - B+W lub Heliopan - 2 do 4 stówek.

  8. #18

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/item193879781_...apromocja.html

    taki filtr może być? jeśli tak to wolę taki kupić niż za 100 ...
    less is more
    Pozdrawiam
    Konrad M

  9. #19

    Domyślnie

    o to chodzi, ze nie ma tam żadnych parametrów, żeby porównać z droższymi a kupować w myśl zasady droższy=lepszy nie zamierzam, bo wiadomo,że nie zawsze tak jest...
    less is more
    Pozdrawiam
    Konrad M

  10. #20

    Domyślnie

    Miałem takowy do 18-70, później miałem do Sigmy analogiczny, tylko że z seri PRO1. Obydwa dobre.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •