Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    No to rzeczywiście poważny feler. Normalnie tragedia. Brakuje w tym aparacie czujnika bycia w torbie!

    Czasem ma wrażenie, że niektórym się w głowach poprzewracało. Napełniasz bufor na full, wyłączasz aparat, a on głupi nie traci zdjęć, tylko nadal je zapisuje, a jak nie zdąży przed ponownym uruchomieniem, to cymbał jeszcze trochę poczeka i włączy się, jak skończy zapisywać. Co tu jest nie tak? Moim zdaniem aparat działa prawidłowo, logicznie, no ale tego czujnika bycia w torbie, albo w kieszeni być może mu jednak brakuje.
    Jacek

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Czasem ma wrażenie, że niektórym się w głowach poprzewracało. ... cymbał jeszcze trochę poczeka i włączy się, jak skończy zapisywać. Co tu jest nie tak?
    To "trochę" to czasami minuta, dwie.
    Schowanie teleobiektywu - wyłącza aparat - zaczyna się przepisywanie.
    Musisz pamiętać aby nie schować szkła - bo nie zrobisz następnego zdjęcia.
    Możesz usiąść sobie wtedy na kamieniu i puścić parę ku.ew za odlatującym obiektem.

    Uważasz że to normalne ?


    O takim zachowaniu w instrukcji nie wspominają.
    Użytkownik dowie się o tym namacalnie, oby przed uszkodzeniem aparatu.
    Ostatnio edytowane przez vid3 ; 09-07-2015 o 17:47

  3. #13

    Domyślnie

    A może Nikon tylko założył, że użytkownik aparatu choć trochę myśli. To ci do głowy nie przyszło?
    Nie da się wszystkiego zrobić automatycznie i jeszcze myśleć za bezmyślnego fotografa.
    Jacek

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    A może Nikon tylko założył, że użytkownik aparatu choć trochę myśli.
    Czyli co ?
    Ma czytać instrukcję między wierszami ?
    Uczyć się na błędach ?

  5. #15

    Domyślnie

    Pytanie którego kompakta wziąć j5 czy a5000?
    Fotki bez obróbki jpg,obiektyw zostanie kitowy.
    Wizjer niepotrzebny. W budżet zmieścił by się a6000 ale wydaje mi się że to będzie przerost formy nad treścią więc bez sensu.

    Cel upamiętnienie wypadów wakacyjnych głównie góry,dzieci filmy też jakieś tam znaczenie mają.

  6. #16

    Domyślnie

    Osobiście wybrałbym soniaka bo w razie czego masz platformę do rozwoju i na prawdę dobry aparacik.

  7. #17

    Domyślnie

    Jeśli ma być tylko kit, to może lepiej kompakt - np Sony RX100. Bo ani J5 ani A5000 to nie są kompakty.

  8. #18

    Domyślnie

    Jak ma być na stałe przyspawany kit, to bierz kompakta.

  9. #19

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj kupić a5000 ale jak wziąłem go w ręce to zrezygnowałem dodam że wcześniej miałem nex-5 to A5000 nie ma do niego nawet startu. Wykonanie plastik fantastik, brak pokrętła trybów,gorszy wyświetlacz i w 2 sklepach w modelu a5000 był również zjechany guzik do kręcenia filmów nie było żadnego wyczuwalnego kliku a pod włącznikiem on/off był porysowany aż strach pomyśleć jakby wyglądał po 2 latach użytkowania.

    Niestety ale a5000 to nie przyszłość tylko upadek bo nawet nex-3 był o wiele solidniejszy jak pamiętam.

  10. #20

    Domyślnie

    oczywiście, ze soniak. sam jestem szczesliwym posiadaczem szczegolnie jesli chodzi o wakacyjne fotki!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •