Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61
  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem go dwa dni u podziekowalem.Przez nic co prawda nic nie zjadlo aku ale jak zaczalem robić zdjęcia to po 154 fotkach procenty zjechaly na 91% w gripie. Dodam tylko ze jako pierwsze źródło zasilania było ustwione.... aku z body (tam zostalo 98%). Koszyk z enelopami rozladowal po 50 zdjęciach. Po drugie ochydne plastikowe i za głęboko umieszczone pokrętła. Palec sie ślizga, nie da sie wygodnie kręcić. Uchwyciki którymi otwiera sie koszyki są tak cienkie ze lada moment sie wylamią. Faktura gumy podobna jak nikon tylko ze to nie guma a jakis wyrób plastikowo podobny. Za zaletę uznaję lepszy joystick niz w pikselu i węższy niż w pikselu chwyt. Piksel ma ok 0,5cm grubszy niz D750 a newell identyczny jak nikon. Na oko Newell lepiej osadzony pod body. Podsumowujac, zlodziej prądu, tandetnie wykonany nieco lepiej leżący w ręku. Mam Pixela poprawionego, prąd ubywa bardzo pomału ale jest lepiej wykonany.

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie się zastanawiam nad nim , nie ma dużego wyboru, używałbym zasilania w gripie.
    Nikon D500 , AF-S 18-140

  4. #4

    Domyślnie

    Nie polecam Newell. Jak ma razie używam Pixela wersje poprawioną. Nie wiem jak oryginal, pewnie dobrze. Tylko zastanwia mnie fakt ze jak mialem d7000 z meike to w spoczynku pradu nie jadł a d750 je. I jedno i drugie body mialo lcd i wyświetlało np ilosc zdjęć po wyłączeniu. Trudno. Nie wiem jak Meike do 750 bo jakis kolega na forum kupił ale milczy.

  5. #5

    Domyślnie

    Wymieniłem już dwa Meike. Pierwszy zjadał akumulator - 5% na 10 godzin.
    Drugi po tygodniu powodował świecenie diody od karty, nawet bez ruszania gripem. Obydwie reklamacje zostały uznane i gripy wymienione, ale po drugim razie zrezygnowałem i zastanawiam się co kupić.
    Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    O, czyli Meike też leżą? Ja mam Pixela. Pierwszy kupilem w grudniu, potem dwie wymiany i rezygnacja. W lutym nowy Pixel i jak na razie ok, tzn jakis tam 1% na 20 godzin ubywa ale da się żyć. Martwi tylko zjadanie z obu źródeł prądu jednocześnie. Nawet jak jest pierwsze z body to przy fotografowaniu z gripa, powoli oczywiście ale tez schodzi. Jak mialem d7000 i meike to nie przypominam sobie żeby tak było.

  7. #7

    Domyślnie

    W D7100 miałem Meika i podobnie jak w D750 świeciła dioda od karty. Kupiłem Newella i wszystko działało jak należy.
    Coraz trudniej kupić poprawnie działający zamiennik. Ten do D7100 kupowłem w Chinach i reklamacji nie było. Teraz postanowiłem dopłacić parę złotych i mieć możliwość reklamacji.
    Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukasio Zobacz posta
    Jak ma razie używam Pixela wersje poprawioną
    Wiem, że to wątek o Meike, ale gdzie nabyłeś wersję poprawioną Pixela? Po czym poznajesz, że jest poprawiona i w jakim celu była poprawiana? Z dwóch źródeł (sklepy foto) wiem, że dystybutor w maju zabierał te Pixele ze sklepów i za chwilę ma być dostawa nowych (nie wiadomo kiedy).
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie" Ansel Adams

  9. #9

    Domyślnie

    Ja kupilem meike w piatek i tu chyba padnie rekord na forum. W nie cale 6godzin pożarł prąd z grupa i aparatu do zera. Dzisiaj juz odeslalem gripa do sklepu z prośbą o zwrot kasy. Koniec z tymi bublami. Szukam tylko oryginału choć to nie jest łatwe. Z drugiej strony zaczynam żałować ze nie wybralem d3s

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom W Zobacz posta
    Wiem, że to wątek o Meike, ale gdzie nabyłeś wersję poprawioną Pixela? Po czym poznajesz, że jest poprawiona i w jakim celu była poprawiana? Z dwóch źródeł (sklepy foto) wiem, że dystybutor w maju zabierał te Pixele ze sklepów i za chwilę ma być dostawa nowych (nie wiadomo kiedy).
    Przepraszam ze dopiero teraz pisze. Nie pamiętam gdzie kupilem, jutro poszukam paragonu. A po czym poznaje? Po niczym, zamawialem dwa razy i bylo kiepsko po czym sprzedawca poinformował mnie ze wstrzymuje sprzedaż na ok 2 tyg. No i w koncu przeslal poprawioną wersję. Jest lepsza, pradu kradnie ok 1% na 20-24 godz. Uznaję to za normę bo samo body tez troszke zjada na wylaczonym ekranie. Z tymi gripami to troche loteria. Mi taki pasuje.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •