Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61
  1. #21

    Domyślnie

    W Polsce już można nabyć oryginalny mb-d 16.Chociaż nie jest to nadal produkt od ręki. Mnie się udało po długich poszukiwaniach. Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę napisać na priv gdzie ją kupilem Nie chce robić jakiejś reklamy. Powiem tylko że w Warszawie za1399. Mam tylko nadzieję że po nocy prąd z niego nie zejdzie. Niestety sklep który uwazalem za najlepszy w woj. Łódzkim zawiódł mnie niesamowicie i to po raz drugi.

  2. #22

    Domyślnie

    Panowie wszystko jasne. Mija 7 godzina odkąd mam podpiety grip nikona. Bateria w gripie rozładowania do zera z puchy zjechało 3/4 prądu. A zatem werdykt. Nikon puścił kolejną wtopę z d750 i nie wieszajmy psów na zamiennikach bo skoro to jest na oryginalnym gripie to smiem twierdzić że problem tkwi w puszcze. To po prostu koszmar najchętniej oodalbym aparat i zarzadl zwrotu kasy ale bralem na firmę więc czuje że pozamiatane. Teraz, wiem skąd problemm z dostępnością gripa do d750 po prostu sprawą miała być zamieciona pod dywan. A zatem polityka nikona niezmiennie taką sama. głową w piasek w żółty piasek taki sam odcień żółtego jaki logo tej marki choć myślę czy to nie ma nic wspólnego z kolorem moczu. Po prostu dramat przez duże D
    Ostatnio edytowane przez jacekku ; 17-06-2015 o 19:30

  3. #23

    Domyślnie

    cofam co napisałem.miałem ustawione zasilanie alkaiczne i pokazuje obecnie jedna kreskę. Po przełączeniu na ni-mh pokazuje całą bateria a zapomniałem że w puszcze był częściowo rozładowany aku. - spanikowałem. Zobaczę jak jutro będzie.

  4. #24

    Domyślnie

    Czyli z tego co piszesz to wychodzi na to że miałeś w gripie AA, czy tak?

  5. #25

    Domyślnie

    Nie pamiętam c,y było tak napisane ale to była pierwszą pozycja z tych trzech które tam były.

  6. #26

    Domyślnie

    Pojawia się jakaś nieścisłość w tym co piszesz. Możliwości ustawienia rodzaju zasilania w gripie (d11) ma tylko sens w momencie jak w gripie są paluszki AA a nie aku. Więc pytam jeszcze raz, co było w gripie a nie co było w ustwieniach?
    Ostatnio edytowane przez Lukasio ; 18-06-2015 o 23:59

  7. #27

    Domyślnie

    Nikt nie używa gripu Newella z d 750?

  8. #28

    Domyślnie

    Miałem kilka dni i poszedł zwrot. Prąd ssał na potęgę a i pokrętła plastikowe i jak dla mnie za głęboko osadzone. W Pixelu lepiej.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dennis8 Zobacz posta
    Nikt nie używa gripu Newella z d 750?
    Ja używam Newella od ok. 4 miesięcy. Nie zauważyłem, żeby ssał energię z akumulatorów, być może robi to, ale w tak nieznacznym stopniu, że tego nie zauważam.
    W moim egzemplarzu występują za to 3 inne problemy:
    1) Grip, nawet po mocnym dokręceniu, zapala diodę karty, kiedy nim poruszam. A ściślej kiedy próbuję poruszać, bo efekt występuje nawet kiedy dokręcam na maksa i grip ani drgnie.
    2) Kiedy aku w gripie jest prawie wyczerpane, tzn. "battery info" pokazuje jeszcze akku z jakimiś 5% energii, aparat nie chce robić zdjęć. Po wciśnięciu spustu pojawia mi się komunikat o błędzie (ERR), muszę wyciągnąć akku z gripa żeby móc dalej robić zdjęcia. Tak jakby aparat nie umiał się przełączyć automatycznie na akku w aparacie (ustawiony mam priorytet na grip). Do posiadaczy oryginałów: Czy u was też taki problem występuje?
    3) Najmniejsza wada: Przy bardzo mocnym dokręceniu gripa, aby go odkręcić muszę używać gumowej rękawicy. Plastikowe pokrętło jest zbyt śliskie, żeby odkręcić je gołą dłonią.

    Oprócz powyższego wkurzające jest też to, że okładzina gripa chociaż z wyglądu jest identyczna z tą na D750, to jest dużo mniej porowata i chwytliwa. Podsumowując: Nie jestem z tego gripa zadowolony i jeżeli w oryginale pierwsze 2 problemy nie występują (trudne odkręcanie mogę przeboleć), to bardzo chętnie kupiłbym oryginał, mimo wysokiej ceny.

    Newella kupiłem po b. dobrych doświadczeniach z ich zamiennikami do Canona 60D i 70D, które miałem wcześniej: Wykonanie było bardzo dobre, a gumowa okładzina wręcz lepszej jakości, bardziej przyczepna niż w Canonie! Jestem zatem mocno w szoku, że ich grip do D750 jest taki gówniany.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jacekku Zobacz posta
    Nie pamiętam c,y było tak napisane ale to była pierwszą pozycja z tych trzech które tam były.
    Cześć, widzę że masz oryginalny grip do D750. Czy występują u Ciebie takie problemy jak w zamienniku Newella:

    1) Grip, nawet po mocnym dokręceniu, zapala diodę karty, kiedy nim poruszam. A ściślej kiedy próbuję poruszać, bo efekt występuje nawet kiedy dokręcam na maksa i grip ani drgnie.
    2) Kiedy aku w gripie jest prawie wyczerpane, tzn. "battery info" pokazuje jeszcze akku z jakimiś 5% energii, aparat nie chce robić zdjęć. Po wciśnięciu spustu pojawia mi się komunikat o błędzie (ERR), muszę wyciągnąć akku z gripa żeby móc dalej robić zdjęcia. Tak jakby aparat nie umiał się przełączyć automatycznie na akku w aparacie (ustawiony mam priorytet na grip).

  10. #30

    Domyślnie

    nie do mnie, ale odpisze:
    ad. 1 - nie; to tylko w zamiennikach jest ten efekt (miałem kiedyś zamiennik pixela do d600 i tak było)
    ad. 2 - nie; aparat sam przełącza źródło zasilania pomiędzy gripem a aku w body

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •