Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: e410 vs d40

  1. #11
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Wrocław Psie Pole, psia mać !
    Posty
    4 992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Ten Olympus ma domyślnie ustawione bardzo wysokie poziomy wyostrzania, stąd wrażenie cudownej jakości. Bardzo wątpliwe, by w rzeczywistości oferował zauważalnie lepszą jakość niż D40
    Poza tym co kolega wspomniał mała matryca większa GO i subiektywnie ogólnie rzecz biorąc niby lepsza ostrość.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Poza tym co kolega wspomniał mała matryca większa GO i subiektywnie ogólnie rzecz biorąc niby lepsza ostrość.
    Głębia ostrości jest bez zbaczenia bez znaczenia przy płaskim obiekcie (vide 50PLN). Po prostu zdjęcie jest bardzo agresywnie wyostrzone.

  3. #13
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Wrocław Psie Pole, psia mać !
    Posty
    4 992

    Domyślnie

    W przypadku rzeczonego zdjęcia masz racje . Mówiłem o doznaniach fotografujących gdzie różnice GO są namacalne z malutkiej i trochę większej matrycy.

  4. #14

    Domyślnie

    A może zamiast tego to do k100d? Również się nad tymi dSLR'ami zastanawiam. Z tego co czytałem to Olek trochę szumi więc raczej jak dla mnie odpada. POzostaje mi wybór K100d albo d40?

  5. #15

    Domyślnie

    Co wy gadacie poprostu E410 pokazało, że Nikon musi liczyć się z tym aparatem, taka prawda!!! Zobacie nikon niestety popełnił przy d40 kilka bledow, to brak silnika w body, brak podglądu ostości, reszta jest okey, olympus także popełnił błąd przy robieniu dziwacznego gripa do e410, ale jak ktoś robil zdjecia zorki4 to z tym aparatem nie bedzie miał problemu. Po za tym olympus e410 jest dedykowany jako backup dla profesjonalistów a o nikonie d40 słysze tylko dla amatorów.

    Sylwek

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Sosnowiec
    Posty
    50

    Domyślnie

    A ile kosztuje ten e410 bo to chyba nie jest ta klasa cenowa co d40 ?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rdm Zobacz posta
    A ile kosztuje ten e410 bo to chyba nie jest ta klasa cenowa co d40 ?
    -------------------------------------------------------------

    Ten olimpusik e410 kosztuje za granicą ok 900$. Czyli ok. 2500 zł, ale wiadomo że w Polsce ceny będą kosmicznie większe i może kosztować ok 3100 zł. Więc w porównaniu do d40, który kosztuje 1900 zł ............. to czy się opłaca? Zobaczymy............... A jakość fotek jest porównywalna. Naturalnie jak się założy takiej samej klasy obiektywy i strzeli w tej samej wielkości fotki.
    NIKON D50\18-55 G ED\JUPITER 37A\JUPITER-9\HELIOS-44-2\MIR-1B\Słoik po delikatesowej Topca 325 CS

  8. #18

    Domyślnie

    Właśnie tego obawiam się najbardzie chorej ceny z e410, jednak w MM e400 kosztuje 2099zł z obiektywem 14-42. W dual kit mozna miec za 2500 do 2700 jakies takie ceny w skapcu widzialem. Ale E410 to inna bajka lepsza matryca mniej szumów no i podgląd na żywo no cóż pewnie z kitem 14-42 bedzie kosztował około 3100zł ale d40x też kosztuje w saturnie 3200zł tak więc walka nadal jest zacięta i trochę bezsensowna.

    sylwek

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sylwester Zobacz posta
    Po za tym olympus e410 jest dedykowany jako backup dla profesjonalistów
    Ty sobie jaja robisz?
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sylwester Zobacz posta
    Ale E410 ... no i podgląd na żywo
    Znowu sobie jaja robisz.
    Tak podglad na żywo to o kant d...y trzasnąć - mam taki sam w S3 pro.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •