Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Extra notebook

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    Co do rozdzielczości - im większa tym lepiej, bo coraz bardziej zbliżamy sie do sygnału ciągłego z dyskretnego jaki mamy obecnie - ja bym się nie obraził gdybym miał ten monitorek (bodajze 24") o rozdzielczości 3840 x 2400 pikseli, a czcionki i ikonki zawsze można powiększyć . I zamiast czcionki 8pkt można użyć np. 12, 14 czy jaką sie tam będzie chciało (notabene będzie zdecydowanie bardziej czytelna niz ta 8 na ekranie o mniejszej rozdzielczości).
    Nie bierzesz pod uwagę, że interfejsy w aplikacjach są projektowane w sposób debilny i kompletnie nie adaptują się do danej rozdzielczości. Jeżeli rozdzielczość jest mała - to palety, toolboxy itd. zajmują pół ekranu, rozdzielczość jest gigantyczna - palet i toolboxów praktycznie wogóle nie będzie widać. Powiększanie czcionek niewiele tutaj zmienia.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Nie bierzesz pod uwagę, że interfejsy w aplikacjach są projektowane w sposób debilny i kompletnie nie adaptują się do danej rozdzielczości. Jeżeli rozdzielczość jest mała - to palety, toolboxy itd. zajmują pół ekranu, rozdzielczość jest gigantyczna - palet i toolboxów praktycznie wogóle nie będzie widać. Powiększanie czcionek niewiele tutaj zmienia.
    biore pod uwagę i to... interfejsy też da sie zmienić,

    a dla osób które mają już naprawdę za dużo miejsca na biurku zawsze można skorzystać z drugiego monitora na palety, toolboxy itd (ale to nie jest rozwiązanie dla pojedynczych monitorków niestety)
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    biore pod uwagę i to... interfejsy też da sie zmienić
    Da się, albo się i nie da. Ze wszystkich sił usiłowałem się też zmusić do pracy na stanowisku dwumonitorowym (znacznie taniej wychodzi), ale dostawałem od tego oczopląsu. Owszem - na jednym dużym monitorze PS, na drugim dużym monitorze InDesign - to by mnie urządzało
    Jeśli więc o mnie chodzi, to jestem raczej zwolennikiem konwencjonalnych 24" - 30" LCD-ków o rozdzielczości ok. 90 dpi.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 30-05-2007 o 11:05

  4. #24

    Domyślnie

    dziękuję wszystkim o zabranie głosu w moim wątku. Po części moje wątpliwości się rozmyły. Hmm chciałbym wiedzieć czy można by w jakiś sposób właściwie skalibrować matrycę aby w miarę solidnie oddawała kolory przy założeniu że będę na nią patrzył pod tym samym kątem. Przecież to praktycznie też monitor LCD wiec w czym faktycznie leży problem?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukas_78 Zobacz posta
    czy ktoś jeszcze z forumowiczów może podzielić się wrażeniami z pracy z matrycą 17 cali w rozdzielczości 1920*1200 ???? i czy w jego odczuciu można pracować na niej półprofesjonalnie ze zdjęciami....
    to raczej rozdzielczosc do projektowania i CADa. Zdecydowanie odradzam, aczkolwiek kazdy ma swoje własne odczucia - dla mnie to sie nie nadaje do pracy. Pomijam aspekt matrycy - na laptopie nie da sie dobrze zrobic zdjęć. Sugeruje kupic laptopa i do tego np. monitor CTR za 500 zł na allegro = Dell Sony itp... ale tak naprawde nie wiadomo czym sie kierujesz przy wyborze.
    Dla mnie laptop 17 cali to jakas pomyłka - to do czego to jest ? ani mobilne, ani stacjonarne. Mialem podobne dylematy, bo muszę czasem coś zrobic w terenie. W zwiazku z tym odpadał gloss - zupelnie niemobilna matryca - okno za plecami i po ptokach. Kupiłem HP6400 - mat, CoreDuo2.0 / 2GB RAMu i ATI. Jest chyba lepszy od stacjonarnej "blaszanki" ktora mam od dwu lat. Ale najistotniejsze ze ma 14 cali w panoramie -1280x800. To akceptowalne minimum, dobre do zdjec i inne aplikacje jeszcze widać. Tylko 2 kg wagi, mały lekki, idealny do hotelu i w teren, a jak podepnę bańke - może robić za maszyne stacjonarną . Kupiłem dośc tanio, choć ten model znajdziesz w necie w cenach katalogowych ponad 11tys (czyli rozumiem po prostu klasa PRO) to fotki obrobione na tym laptopie jak wyśle z terenu do netu i potem podgladam w domu - to... błagam czasem webmasterów, aby podmienili fotki bo mi wstyd A te same, zrobione na Dellu są jak bajka... Więc wiedz, że zawodowcy w filmach pracuja na laptopach, ale to tylko w kwestii szybkosci przekazu albo podgladu co sie robi. Do dobrej jakosci prac graficznych laptop sie nie nadaje i tyle.

  6. #26

    Domyślnie

    Być może odgrzewam starego kotleta bo watek trochę podupadł ale nie chciałem zakładać nowego.

    Mam budżet ok 6000 zł.

    Założenia :
    Core 2 Duo
    2GB ramu
    zewnętrzna grafika (Ati lub Gforce) (pamięć najlepiej by było 256 mb)
    dysk ok 100 GB

    +

    monitor LCD 19 cali (mva/pva, ips s-ips) tylko nie tn

    Moje propozycje :

    notebook:

    http://allegro.pl/item205958490_leno...b_ty0fepb.html
    + dołożony 1gb ramu

    monitor:

    http://allegro.pl/item210121129_lcd_...at_sklep_.html

    i jeszcze jedno pytanko o zgranie monitora z notebookiem czy najlepszym wyjściem jest użycie wejścia dvi czy też można zastosować inne np d-sub. Swoją drogą mało jest laptopów w klasie cenowej (mojej) posiadające dvi.

    Czy potrzebna jest jakaś inna rzecz jak stacja dokująca?

    Proszę o opinię osób które w ostatnim czasie nabyły w ostatnim czasie zestaw laptop+monitor z jakiego zestawienia są zadowolone.

    PS. Myślałem że Eizo są droższe

  7. #27

    Domyślnie

    A nie lepiej kupić normalny komputer z monitorem?

    Będzie tańszy, szybszy i kasa zostanie na jakieś inne przyjemności - na przykład na szkiełko. Moim zdaniem kupowanie za własną kasę notebooka w cenie 4500 PLN (plus dodatkowy RAM) rozsądne nie jest. Będzie głośny (wentylatory), będzie wolniejszy od stacjonarnego, będzie robił za solidny grzejnik elektryczny, a za rok lub dwa lata i tak go wyrzucisz, bo sprzedać za sensowne pieniądze się raczej nie da, rozbudować też się nie da, być może naprawić też się już nie da, a przestarzały będzie bez najmniejszych wątpliwości.
    Jacek

  8. #28

    Domyślnie

    nie chcę mieć 2 desktopów do pracy i domu.
    Przy kawalerce z jednym pokojem utrzymanie całego stanowiska clasic pc nie jest najlepszym rozwiązaniem.
    Jeśli chodzi o szybkie starzenie laptopa to się nie martwię ;do dziś korzystam z platformy Athlon 2000XP + karta zintegrowana ,monitor 17 cali bańka ,512 ram i obrabiam na tym fotki choć doskonale wiem że to dziadkowy sprzęt

    wiec póki co stawiam na zestaw laptop ( w miarę dobra matrycą wysokiej rozdzielczości) + monitor LCD przy działaniu z fotkami.

  9. #29

    Domyślnie

    mac booki pro sa w promocji teraz,moze warto o tym pomyslec
    Road to Manila

  10. #30

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •