Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Extra notebook

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    I wlasnie dzieki temu kolorystyka i kontrast oddawana przez nia jest na znacznie wyzszym poziomie niz w macie
    No nie wiem, sporo pracuję na różnych kompach, różnych lcd. I wolę te 'matowe'...

  2. #12

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o matryce, to dobry mat lepiej oddaje kolory niż glass
    Pozdrawiam
    Pucha i szkła NIKON

  3. #13

    Domyślnie

    w nawiązaniu do laptopa o którym mowa na początku wątku czy istnieje mozliwość bezproblemowej zmiany rozdzielczości na mniejsżą żeby pracować na aplikacjach biurowych,a wypadku zabawy z foto korzystać z wysokiej rozdzielczości? Pytanie banalne, ale chciałbym wiedzieć czy ekran po zmianie rozdzielczosći na mniejszą wypełni całkowicie światło matrycy czy też pozostaną jakieś czarne pasy z góry lub po bokach?

  4. #14

    Domyślnie

    Obraz będzie przeskalowany na całą powierzchnię, tylko stanie się nieostry

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukas_78 Zobacz posta
    w nawiązaniu do laptopa o którym mowa na początku wątku czy istnieje mozliwość bezproblemowej zmiany rozdzielczości na mniejsżą żeby pracować na aplikacjach biurowych,a wypadku zabawy z foto korzystać z wysokiej rozdzielczości? Pytanie banalne, ale chciałbym wiedzieć czy ekran po zmianie rozdzielczosći na mniejszą wypełni całkowicie światło matrycy czy też pozostaną jakieś czarne pasy z góry lub po bokach?
    łatwiej zmienić rozdzielczość ikon w systemie i korzystać z pełnej rozdzielczości wyświetlacza. mniej problemów związanych ze zniekształcaniem obrazu i sam jeszcze nie wiem z czym.

  6. #16

    Domyślnie

    Ja tylko dorzuce swoje 5 gr w kwestii laptopow, oczywiscie zależy to jak pracujesz czy jest to studio plener reporterskie zdjecia itp.
    Zaobserwowalem sobie na zawodach sportowych jak fotoreporter z azji wykorzystując laptopa ok. 10" z dosyć dobrej rozdzielczości ekranem (co było widać) nie tracił czasu na spacery do press center, tylko mając to cacko zawsze przy sobie (na pewno był to lekki laptop) w przerwach i pomiędzy konkurencją a dekoracją (medalistów) już zgrywał sobie fotki do kompa i te ktore były istotne zapewne dla jego pracodwacy od razu poprawial (male korekty) i szykowal do wyslania.
    Po cyknięciu ostatnich fotek szedl sobie do press center i wybierał fotki z ostatniej "serii", kliknął to do wysłania i sobie szedl na kawe, kiedy w tym czasie inni gorączkowo wertowali setki zdjęć i zabierali się za edycję (nie mowię oczywiście o dwuosobowych teamach (ci mieli latwiej-jeden przy aparacie drugi przy kompie).

    Przytoczylem tą historie tylko ze wzgledu na zwrocenie uwagi na mobilnosc i mozliwosc lepszego wykorzystania dzieki temu czasu... taki maly laptopik to jest rewelacja dla reporterów i sam chcialbym taki miec...
    osobiscie jednak uzywam iBook-a 12" i nie chce zmianiac z uwagi na platformę.
    Szkoda ze apple nie wypuscil takiego 10calowego laptopa z lepsza matrycą, bo mimo że 12 a 10cali wydaje się małą różnicą to jednak możecie mi wieżyć jest to różnica znaczna.
    D300s, D800, N80-200 f/2.8, N50 f/1.8; T17-55 f/2.8, SB900, Samyang 24 T1.5, Samyang 85 T1.5
    | tobiks flickR

  7. #17

    Domyślnie

    czy ktoś jeszcze z forumowiczów może podzielić się wrażeniami z pracy z matrycą 17 cali w rozdzielczości 1920*1200 ???? i czy w jego odczuciu można pracować na niej półprofesjonalnie ze zdjęciami....

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Gdynia / Łódź
    Posty
    80

    Domyślnie

    W domu, dla takiego amatora jak ja, nie potrzeba nic więcej. Korzystam tylko z laptopa, kwestia wygody. Jednak wiem, że jeśli chcę poważnie zająć się zdjęciami to muszę zainwestować w monitor.
    Do tego by bawić się zdjęciami na użytek własny, matryca wystarczy w zupełności.
    D50; N18-70; N50 1.8 D; SB800

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Przy takiej rozdzielczości nabawisz się schorzeń kręgosłupa, bo praktycznie trzeba pracować z nosem w notebooku. W dodatku ekran laptoka jest zecydowanie za nisko, przez co człowiek musi się jeszcze bardziej garbić. Taka rozdzielczość to jest dobra na 24" LCD. Ekran jest typu "glare", co jest dobre przy oglądaniu filmów w ciemnym pomieszczeniu, natomiast jest dyskwalifikujące w normalnej pracy, bo morda się w tym odbija (a nie daj Boże - kolorowe ubranie) i daje taki zafarb, że szlag może trafić. Chyba, że jesteś murzynem i ubierasz się na czarno. Oczywiście tak czy siak na takim wyświetlaczu mało widać z uwagi na to że jest to matryca TN, która ma za małe kąty wyświetlania.
    Najbardziej ergonomiczną pozycją ekranu monitora byłoby ułożnei go pod kątek ok. 30 stopni od poziomu i na wysokości biurka, czyli pozycja podobna do otwartej książki czytanej przy biurku - nie będzie żadnych schorzeń z uwagi na zbyt nisko położony ekran.

    Co do rozdzielczości - im większa tym lepiej, bo coraz bardziej zbliżamy sie do sygnału ciągłego z dyskretnego jaki mamy obecnie - ja bym się nie obraził gdybym miał ten monitorek (bodajze 24") o rozdzielczości 3840 x 2400 pikseli, a czcionki i ikonki zawsze można powiększyć . I zamiast czcionki 8pkt można użyć np. 12, 14 czy jaką sie tam będzie chciało (notabene będzie zdecydowanie bardziej czytelna niz ta 8 na ekranie o mniejszej rozdzielczości).

    Jeśli zaś chodzi o ten ekran "glare" to lustra powinny wiszieć w łazience (do golenia i czesania), w szafie (do wiązania krawata) oraz w garderobie (do ubierania) a nie na biurku do pracy .
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukas_78 Zobacz posta
    czy ktoś jeszcze z forumowiczów może podzielić się wrażeniami z pracy z matrycą 17 cali w rozdzielczości 1920*1200 ???? i czy w jego odczuciu można pracować na niej półprofesjonalnie ze zdjęciami....
    Mogę sie podzielic wrażeniami z pracy na ekranie 15,4 z matrycą 1680 x 1050 (podobna rozdzielczość ekranu jak 17 cali i 1920 x 1200). Bardzo fajnie się pracuje - wszystkie linie idealnie ostre, bez aliasingu i bez widocznego działania algorytmów antyaliasingu, tylko są dwa mankamenty - czas pracy i kolorki .
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •