Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: pretty in pink

  1. #11

    Domyślnie

    dwójeczka była robiona z daleka na 125mm przy f/3,5 nikkorem 70-200 na croppie z d300
    taki kadr miałem upatrzony właśnie i zrobiliśmy kilka takich zdjęć, ale później okazało się, że tylko to jedno było ostre (nieporuszone)

    szarpnąłem się w końcu na 70-200 2.8 VRI z nadzieją na super szkło i pierwsze moje testy mnie zasmuci ły, bo połowa zdjęć wychodziła poruszonych... nawet w studio przy błysku i przy włączonym VR myślałem, że oszaleję... później poszedłem focić sport z kupą w gaciach, ze połowa fotek znowu będzie nieostrych, ale jak się okazało, 99% zdjęć było ok (1% to po prostu nieostre fotki z serii przy śledzeniu na af-c)... o co lotto... wina tuska!?... nagle oświecenie... na sport przełączyłem rawy z 14 bitów na 12, bo przy 14 bitach lustro migawka chodzi wolniej i nie nadaje się do szybkiej serii... a w 14 bitach nawet przy 1/2000s słychać wyraźny ostęp między klapnięciami mechanizmu... używałem 14 bitów przy portretach i w studio, żeby wyciągnąć ze zdjęć jak najwięcej informacji, a przy głównie 50mm nie miałem nigdy problemu z poruszeniem... ale na 70-200 przy większych ogniskowych nagle to się pojawiło i po powrocie na 12 bitów moje zmartwienia zniknęły nagle szkoda, że nie wiedziałem o tym prędzej, bo może miałbym więcej kadrów takich jak nr 2 do pokazania

    to tyle z mojej życiowej historii

  2. #12

    Domyślnie

    N70-200 vr I dawał bardzo zadowalający obrazek w połączeniu z D800 - przy portrecie w zupełności wystarcza.
    Początki były trudne, i tak jak piszesz dużo miałem poruszonych zdjęć - wina oczywiści była po mojej stronie. Finalnie na 1/200 bez błysku na 200 mm dało radę zrobić nieporuszone zdjęcie.
    Jedyne co zmieniłem w sposobie robienia zdjęć, to wydłużenie momentu między wciśniętym przyciskiem a zdjęciem - aby VR miał szanse na dobre się włączyć
    Pozdrawiam Mirek
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •