Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie sony a6000 - taniej?

    Czy jest szansa, że w najbliższym czasie wyjdzie nowy model z serii Alpha i cena modelu a6000 spadnie choć trochę?

  2. #2

    Domyślnie

    a6000 jest modelem stosunkowo nowym i chyba nie należy spodziewać się następcy zbyt szybko; w plotkach spodziewano się raczej następcy A7, ale najnowsze doniesienia głoszą, że chyba go nie będzie.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #3

    Domyślnie

    Następca A7 (A7 II) jest już od prawie pół roku: https://www.google.pl/search?client=...f&q=sony+a7+II

    Plotki są, że zapowiedź a6100 może być w czerwcu lub lipcu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Pomyliłem się pisząc, miałem na myśli następcę NEXa 7, czyli hipotetycznego a7000. Ale może w ogóle namotałem, przepraszam.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  5. #5

    Domyślnie

    Następca a6000 ma być ogłoszony za tydzień. Trudno powiedzieć czy będzie to następca a6000 czy nex'a 7, chyba ogólnie ma być hi-end aps-c mirrorless, że tak pojadę z angielska Zobaczymy, co będzie mieć na pokładzie, bo różne plotki o weather sealing, 4K, IBIS, wodotryskas... Ja czekam z przyzwoitości i chytrości, ale chyba w duchu liczę, że coś spieprzą i dzień po premierze lecę po a6000. A jak premiera podziała na cenę a6000? Może spadnie pod koniec wakacji o 2 - 3 stówki.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Owain Zobacz posta
    Następca a6000 ma być ogłoszony za tydzień. Trudno powiedzieć czy będzie to następca a6000 czy nex'a 7, chyba ogólnie ma być hi-end aps-c mirrorless, że tak pojadę z angielska Zobaczymy, co będzie mieć na pokładzie, bo różne plotki o weather sealing, 4K, IBIS, wodotryskas... Ja czekam z przyzwoitości i chytrości, ale chyba w duchu liczę, że coś spieprzą i dzień po premierze lecę po a6000. A jak premiera podziała na cenę a6000? Może spadnie pod koniec wakacji o 2 - 3 stówki.
    Raczej wodotrysków się nie spodziewam. Jak napakują to co piszesz to cena zbliży się blisko do A7, a wtedy wybór będzie prosty - pełna klatka. Nową A7 można wyrwać za ok. 4500zł, a Nexa 7 za ok. 3000. Więc to co wpakują będzie raczej warte tysiaka lub mniej. Poprawią rozdzielczość wizjera, dodadzą 4k, dotykowy ekran, nazwę A7000 i puszczą z ceną 4000zł. A tak w ogóle nie wiem o co wam chodzi. Przecież A6000 można wyrwać za 2500zł, a używki za jeszcze mniej a to co oferuje jest warte dużo dużo więcej, bo to świetna puszeczka jest i na cenę nie ma co narzekać. Tu akurat jest adekwatna do możliwości. Sam się zastanawiam czy sobie nie sprawić bo mi zaczęło brakować wizjera w A5000 do pleśniaków. Jak kupowałem jesienią byłem zachwycony ale przyszła wiosna, słonko i niestety MF to udręka nawet w trybie słoneczny dzień. Kontury widać ale ostrzyć to już się nie za bardzo da w słońcu.
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  7. #7

    Domyślnie

    Moim zdaniem, są jedynie dwa argumenty przemawiające na rzecz zakupu nexa, inaczej pewnie już międliłbym A7. Po pierwsze primo, jest on mniejszy jednak od A7, body bez piramidki i ten zły/niezły kit 16-50, jednak mniejszy od kita A7. Ma to znaczenie dla osób takich jak ja, które nie są fotografikami czy hobbystami (idę upolować fajne zdjęcie) a potrzebuje małego aparatu podróżniczego, ewentualnie dającego się umieścić w dziwnych miejscach, podczepić pod drona itp. Tą ścieżką powinni podążać inżynierowie od sonego, dodając jeszcze do a6000 uszczelnienia i czyniąc świetny, mały aparat podróżniczy. Marzeniem byłoby jeszcze nieco poprawić kita 16-50, jeśli się da bez znacznego powiększania, albo... wrócić do matrycy 16mpx, bo kit przecież jeszcze na taka był projektowany.
    Po drugie primo na rzecz apsc to ceny obiektywów do fool frame, jak ją niektórzy nazywają;P Jestem się w stanie wyposażyć w nexa i obiektywy jakich potrzebuję w cenie samego body A7.
    Otwieracz, za 2500 wyrwać możesz a6000 nie-używkę, ale na hong-kong-basket chyba w srebrze, bez polskiej gwarancji, menu itp.

  8. #8

    Domyślnie

    Też prawda. Głównie chodzi o wagę względem lustra, z wymiarami jest różnie. Próbowałem nosić A5000 w kieszeni kurtki i jest to mało wygodne jednak, nawet z 16-50. W małym pokrowcu na pasku naramiennym zdecydowanie lepiej się z tym chodzi. A7 waży 130g. więcej od A6000, ale szkła do niej też swoje ważą. Mały aparat i pod drona to masz RX100
    A6000 za 2435 złociszy:
    http://allegro.pl/aparat-sony-a-ilce...348486499.html
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  9. #9

    Domyślnie

    Tylko ze to samo body jest. Ja kupilem w Redcoon za 2299pln w 20 ratach 0%.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #10

    Domyślnie

    http://www.sonyalpharumors.com/sr4-a...een-18-23-may/

    Z tego co pamiętam w przewidywanej specyfikacji nie podawali 4K
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •